Нічия з "Зіркою" приносить "Олександрії" путівку до Прем'єр-ліги (ФОТО)

Кількість переглядів - 2330

Не видовищну гру в переважній частині матчу та емоційну, пристрасну кінцівку видали у відповідальному дербі на стадіоні "Ніка" сьогодні місцева «Олександрія» та кіровоградська "Зірка" у передостанньому, 29 турі Чемпіонату України з футболу в Першій лізі.

Мінімально поступаючись, на останній хвилині компенсованого часу жовто-чорні зрівняли рахунок і здобули путівку до Прем'єр-ліги. В цьому городянам допомогли як футболісти «Зірки», які зробили все, щоб у компенсований арбітром час підняти настрій олександрійським вболівальникам, так і найближчий переслідувач в турнірній таблиці – алчевська «Сталь», яка зіграла внічию (1:1) з аутсайдером «Динамо-2» і позбавила себе усіх шансів на срібні медалі в нинішньому сезоні.

Перший тайм пройшов під диктовку підопічних Володимира Шарана, які хоч і грали на домашньому стадіоні, проте номінальними господарями поля були кіровоградці (на стадіоні «Зірка» триває масштабна реконструкція). Городяни намагалися грати самі та не давати грати суперникам, але склалося враження, що друге бажання превалювало. Вони контролювали м’яч, недарма більша частина тайму пройшла на половині поля «Зірки», але на табло їхня територіальна перевага не позначилася.

Вибухнули олександрійці перед самісінькою перервою. Активізувався Володимир Бідловський, який спочатку пробив сам, але той удар не носив загрози, потім з флангу прострілював у центральну зону штрафного майданчика, а на 43 хвилині після його прострілу і рикошету від Ігоря Загальського лише майстерність воротаря зірчаних Дмитра Козаченка врятувала команду Анатолія Бузника від пропущеного м’яча.

Цікавим і більш насиченим став другий тайм. Кіровоградські футболісти, які не мали жодного реального гольового моменту в першій 45-хвилинці, компенсували невиразну гру після перерви. Невідомо як би склався поєдинок, якби свої моменти реалізували Ігор Загальський на 53-й хвилині, а потім Дмитро Осадчий на 71-й. Сейв голкіпера жовто-чорних Руслана Зарубіна отримав свої оплески глядачів проте був зайвим: Ігор пробив красиво, але дещо вище воріт.

Футболісти «Олександрії» продовжували нагнітати, в їхніх діях було більше гостроти, тиску на оборону, але до справжніх гольових моментів не доходило.

Далі настав час кіровоградцям змарнувати супершанс. Після розіграшу штрафного захист городян невдало створює штучний офсайд, Осадчий виходить віч-на-віч із Зарубіним, але цілить прямісінько у воротаря, якому м’яч потрапляє в обличчя. Продовжити гру Руслан не зміг, «Олександрія» провела вимушену заміну і місце у воротах посів Дмитро Рудик. 10 хвилин він тримав їх недоторканними, але на 84 хвилині команда Анатолія Бузника досягла свого. Олександр Кочура розіграв штрафний, відпасував у центр карного майданчика суперників, де захисники «Олександрії» прогавили Олексія Чичикова. Той опинився без нагляду і зумів пробити воротаря-дебютанта – 1:0.

«Олександрія» відчайдушно вирушила на штурм, який кіровоградці до певного часу стримували, але коли пішли додаткові 6 хвилин компенсованого часу сталося щось незрозуміле. За цей відрізок футболісти «Зірки» примудрилися заробити дві червоні картки і гол у свої ворота. Спочатку на першій компенсованій хвилині поле покинув Андрій Рожок, який за хвилину до того вийшов на поле, а незабаром після отриманої другої жовтої картки компанію йому склав Борис Баранець. Апогеєм гри стала заключна хвилина додаткового часу, в якій Артем Чорній зрівняв рахунок: Антон Шендрік навісив у штрафну, воротар кіровоградців Дмитро Козаченко невдало зіграв на виході і Артему лишалося підставити «щічку» та переправити м’ята у ворота, який приніс «Олександрії» заповітну путівку до Прем’єр-ліги. Матч 31 травня у Миколаєві з корабелами для футболістів Володимира Шарана стає простою формальністю.

Щодо «Зірки», то втративши перемогу на останній хвилині матчу, команда не лише залишила без подарунка свого наставника Анатолія Бузника, який учора відсвяткував свій День народження, а й опустилася в турнірній таблиці на 6 місце. Разом із «Полтавою», яка сьогоднішній поєдинок із харківським «Геліосом» зіграла в «суху» нічию, нас випередила «Десна», мінімально перемігши «Миколаїв» (1:0). Шанси здобути бронзові медалі кіровоградські футболісти мають, але більше теоретичні. Для цього їм потрібно перемогти в останньому турі в Тернополі «Ниву», за умови, що «Сталь», «Десна» та «Полтава» свої ігри програють. В разі, якщо ця трійка свої матчі виграє, кіровоградці взагалі можуть лишитися поза п’ятіркою кращих команд, а саме таке завдання поставив перед стартом весняної частини чемпіонату своїй команді президент клубу Максим Березкін. Тож інтрига лишається.

«Зірка» (Кіровоград) – ПФК «Олександрія» 1:1 (0:0)

«Зірка»: Козаченко, Мостовий (Кочура, 59), Бочкур – к/к, Родіна, Сокуренко, Фатєєв, Загальський (Б.Баранець, 61), Г.Баранець (Рожок, 90), Чередніченко, Осадчий (Галенко, 87), Чичиков.
Запасні: Поштаренко, Степанов, Тітов.
Головний тренер – Анатолій Бузник

«Олександрія»: Зарубін (Рудик, 75), Сухоцький, Іващенко, Запорожан – к/к, Грицук (Чорній, 75), Шендрік, Старенький, Бідловський (Кіча, 69), Микицей, Банада (Коломоєць, 87), Басов.
Запасні: Голенков, Імереков, Озарків.