Підсумки другого дня Чемпіонату України з легкої атлетики (ФОТО)

Кількість переглядів - 1822

Cьогодні, у другий змагальний день Чемпіонату України з легкої атлетики, що проходить на реконструйованому стадіоні «Зірка», ми дочекалися Нарешті нагород від наших атлетів. Двічі золотим тріумфатором став стрибун у висоту Дмитро Яковенко, а бронзовою медалісткою на 200-метрівці Яна Качур. Та про все по черзі.

Виступу Дмитра Яковенка у фіналі під час вечірньої програми змагань всі місцеві вболівальники, яких зібралося чимало, чекали з особливою надією. Впевнено пройшовши вчора у фінал, сьогодні підопічний Геннадія Здітовецького зі СДЮШОР №2 переконливо довів небезпідставність своїх зазіхань на «золото», не лише серед молоді, але й серед чоловіків. Але в цьому йому допомогли і чоловіки. Кращі українські стрибуни у висоту суперечку за нагороди не вели, тому боротьба за них переважно точилася між лідерами молодіжки. З першої спроби Дмитро взяв висоти 2.10, 2.15, 2.20. Остання висота і принесла нашому стрибуну одразу дві медалі найвищого ґатунку. Срібному та бронзовому призерові відповідно - житомирянину Юрію Крамаренку і Андрію Ковальову з Херсона теж підкорилася планка у 2.20, але вони використали для цього більшу кількість спроб. На цьому Дмитро Яковенко не зупинився і заявив висоту 2.23, але у жодній із трьох спроб вона йому не підкорилася, як зрештою і його найближчим переслідувачам.
«Мій особистий рекорд – 2.25 метрів, який до речі, я встановив зовсім нещодавно, тому взяті мною планки – висоти не складні. Розраховував на більше, тренувався, готувався брати 2,25, але так вийшло. – Розповів «Гречці» новоспечений чемпіон України. - Можливо перехвилювався: великий тиск, поряд всі знайомі, друзі кричать «Діма давай!». Але виступ удома вважаю, допоміг мені. Протягом усіх виступів було чутно як публіка мене підтримує, але в той же час це на мене і тиснуло, тому що від мене чекали вдалого виступу. Перемога не принесла мені путівку на Чемпіонат Європи. Норматив на ньому – 2.26 м, а в мене в сезоні кращий лише 2,25, тому мене навряд чи візьмуть. В Україні цього року змагань з легкої атлетики такого рівня більше не буде, ви ж знаєте яка ситуація у країні, змагань дуже мало. Виїхати на якісь міжнародні змагання можна було б і там спробувати здобути ліцензію, але не дозволяють фінансові можливості».

Може бути цілком собою задоволеною вихованка Гайворонської ДЮСШ «Локомотив» Яна Качур. Представниця нашої області вранці з часом 24,46 сек. здобула путівку до фіналу на 200-метрівці, а вже у вечірній програмі змагань виступила блискуче. Вона покращила результат, фінішувавши із часом 24,23 сек., який став новим особистим рекордом нашої легкоатлетки на 200-метрівці та виборола бронзову нагороду серед молоді. Із цим результатом в заліку жінок наша легкоатлетка стала шостою.
«Я дуже задоволена своїм виступом особливо встановленим особистим рекордом на цій дистанції. Ця нагорода гарантувала мені місце у складі юнацької збірної України для участі  у ІІ юнацьких Олімпійських іграх, що пройдуть нинішнього року в китайському Нанкіні», - сказала Яна Качур.

Сьогодні знову на бігову доріжку вийшов наш спринтер Віталій Пархоменко. Після вчорашнього виступу на 100-метрівці, підопічний В’ячеслава Нищеменка з обласної школи вищої спортивної майстерності брав участь у бігу на 200 метрів. Серед трьох кіровоградців, жодному не вдалося кваліфікуватися до фіналу. Але якщо для Дениса Піменова (23,56 с.) і Євгена Царенка (23,63 с.) ці задачі були не під силу від самого старту, то Віталій Пархоменко мав всі підстави претендувати на місце серед кращої фінальної вісімки. Нажаль, і тут його спіткала невдача. Свій забіг він виграв, але результат 21.89 сек. не дозволив йому пробитися до фіналу: до нього йому не вистачило 8 сотих секунди: «Сьогодні я виступав на 200-метрівці. У мій забіг поставили двох сильних суперників, але вони на старт не вийшли (один через виступи на 400-метрівці, а другий – через вчорашнє падіння на бар’єрах), тому я біг фактично сам, «завіз» своїм суперникам метрів 10. Я свій забіг виграв, але через відсутність поряд сильних суперників не міг відчувати темп до сотої секунди на цій дистанції. Час я показав непоганий як для попередніх забігів 21,89 але в інших забігах де була конкуренція, моїм суперникам довелося попрацювати і вони показали кращий результат на дистанції. Сезон для мене однозначно закінчено. В принципі можна було б показувати кращі але немає умов для тренувань. Виховати чемпіона або навіть призера України в тих умовах, в яких ми тренуємося на 98% нереально. Сподіваюся, що з відкриттям сучасної легкоатлетичної арени у Кіровограді шанси кіровоградських спринтерів підвищаться, але тут є питання чи ми тренуватимемося на цьому стадіоні?».
Пояснив Віталій і причини свого непереконливого виступу вчора на 100-метрівці. Разом зі своїм тренером В’ячеславом Нищеменком вони ставили задачу – потрапити до п’ятірки кращих, яка давала путівку на Чемпіонат Європи у складі естафетної збірної України. Шкода, але поставлену задачу наш легкоатлет не виконав. Для цього йому не вистачило дві сотих секунди. Ось як сам Віталій Пархоменко пояснив причини вчорашньої невдачі: «Раніше попередні забіги проводилися вранці, а фінали – увечері. На нинішньому Чемпіонаті України час між ними скоротили. Після відбіркових забігів вже за півтори години треба було виходити на бігову доріжку. Подібний графік був і на останньому Кубку України, коли я у попередньому забігу був другим, а у фіналі сьомим. На домашній арені учора все повторилося: третім подолав кваліфікаційний забіг, а на вирішальному спринті посів лише сьоме місце. Вважаю, що основна причина мого невдалого виступу полягає в тому, що я не встиг відновитися як слід, налаштуватися. А ще прикро, що з фінальним результатом 10,74, я одним сотим балом поступився шостому місцю і двома сотими – п’ятому».

Дуже великі сподівання були в нас на Дениса Тесленка, який учора кваліфікувався до фіналу на 400 м з бар'єрами, але він сьогодні фінішував лише сьомим. Вихованець батьків Олександра та Олени Тесленків із ДЮСШ «Спартак» ішов на рівних з лідерами, але на одному з бар’єрів зачепив його ногою, втратив темп із часом 52.74 сек. став сьомим.

В інших видах наші легкоатлети були далекими від нагород. На 3000-метрівці з перешкодами вихованець ДЮСШ «Спартак-2002» Віктор Сенчишин серед молоді був сьомим, а у чоловіків Дмитро Капінус – лише 12. На цій дистанції у жінок новомиргородчанка Олександра Миронюк фінішувала 13-ю, однак після дискваліфікації трьох суперниць піднялася на десяте місце. Жоден із наших атлетів не кваліфікувався до фіналу у потрійному стрибку. У стрибках в довжину серед жінок господарки показали результат поза провідною десяткою: Альона Дюбанова - 12, Дар'я Павлюк - 13, а Марія Гречанова - 14.

Серед реальних претендентів на призові місця залишається вболівати завтра за нашого колосовця Олександра Шелеста, який нагадаємо, вчора на 800-метрівці вийшов до фіналу.