Кіровоградські плавці-паралімпійці – шестиразові тріумфатори Чемпіонату Європи (ВІДЕО)

Кількість переглядів - 1564

Яскраво та результативно виступили кіровоградці Андрій Деревінський та Ольга Свідерська на Чемпіонаті Європи з плавання серед спортсменів із ураженнями опорно-рухового аппарату. Протягом 4-10 серпня на змаганнях, що проходили в м.Ейндховені (Нідерланди), вихованці Олени Кузніцової завоювали 12 медалей, з яких 6 – золотого ґатунку.

Своїм тріумфальним виступом вони допомогли національній паралімпійській збірній команді України утримувати лідируючу позицію, не поступившись першим місцем, жодного дня впродовж усього чемпіонату. У підсумку в нашої команди - 94 високі нагороди - 37 золотих, 29 срібних та 28 бронзових нагород.
Медальний залік серед наших спортсменів відкрив вихованець реабілітаційної ДЮСШ «Інваспорт» Андрій Деревінський. Дебютант  Чемпіонату Європи на своїй першій дистанції - 100-метрівці вільним стилем у класі S-4 одразу став тріумфатором і виборов «золото» пропливши у фіналі з часом 1.28.36 сек.

Титулована плавчиня, 7-разова чемпіонка світу 2013 року в Монреалі,  де вона встановила 3 світові та 5 європейських рекордів, вихованка комплексної ДЮСШ №1 Кіровоградської міської ради Ольга Свідерська, розпочала виступи на плавальних доріжках Ейндховена з «бронзи». 100-метрівку вільним стилем в класі S-4 Ольга подолала за 1.42.16 сек.
Фаворитами на блакитних доріжках Ейндховену кіровоградці залишалися і другого змагального дня. На дистанції 50 м вільним стилем Ольга встановила новий світовий та європейський рекорди у класі S-3, що відтепер становить 47,06 сек. Однак виступала наша талановита спортсменка у класі S-4, де цей результат підняв її лише на третє місце. Випередила її лише італійка Аріола Трімі, друге місце в голландки Лісетт Теніссен.

Поповнив свою медальну колекцію на 50-метрівці вільним стилем Андрій Деревінський. До фіналу наш плавець кваліфікувався з п’ятим часом (43.79), але у вирішальному запливі покращив свій результат майже на дві секунди (41.90), який приніс йому звання бронзового призера Чемпіонату Європи.
6 серпня Свідерська продовжувала феєрити та дивувати. У попередньому ранковому запливі на 200 -метрівці вільним стилем Ольга показала третій час (3.38.21), який  у класі S-3 став новим світовим і європейським рекордом. Та, крейсерська швидкість зіграла злий жарт із нашою спортсменкою у фіналі, який проходив увечері. У ньому кіровоградка була повільнішою за свій ранковий час більш ніж на 15 секунд і в підсумку навіть не потрапила на призовий подіум, фінішувавши з четвертим часом (3:53.38).
Дві медалі з золотим відблиском та одну зі срібним вдалося вибороти кіровоградським паралімпійцям четвертого дня Чемпіонату Європи. До загальної скарбнички нашої команди додались досягнення у складі естафетних змагань. Андрій Деревінський, Ярослав Семененко, Дмитро Виноградець та Євгеній Богодайко були найшвидшими (2:28.41) у чоловічій естафеті 4х50 м вільним стилем. Чемпіонками Європи на цій дистанції в естафеті стали наші жінки - Ольга Свідерська, Єлизавета Мерешко, Олена Федота, Ганна Єлісаветська, Оксана Хруль, Марія Лафіна (2:53.45). Віце-чемпіонкою континенту Ольга Свідерська була разом зі своїми партнерками по команді Оленою Федотою, Дмитром Виноградцем, Богданом Гриненком у змішаній естафеті 4х50 метрів вільним стилем (2.38.38). Швидшими на водних доріжках Ейндховена у цьому виді за українок були лише плавці Іспанії.

По завершенні п’ятого дня  чемпіонату,  8 серпня, Андрій Деревінський вже носив звання чотириразового чемпіона Старого світу та цим допоміг збірній України утримати командне лідерство. Втретє володарем «золота» він став на дистанції 200 м вільним стилем (3.08.33), а згодом поповнив свою золоту колекцію четвертою нагородою в естафеті 4х50 м комплексним плаванням разом із Дмитром Виноградцем, Олександром Комаровим і Євгенієм Богодайком (2:43.16). Золотий фініш чоловіків у цьому виді змагань повторила жіноча естафетна команда, честь якої відстоювали українки Ольга Свідерська, Єлизавета Мерешко, Олена Федотова, Вікторія Савцова, Оксана Хруль.
Завершував виступ на Чемпіонаті Європи Андрій Деревінський 9 серпня 150-метрівкою комплексним плаванням. У фіналі найвищою нагородою кіровоградець поступився 16.18 секундами лише своєму співвітчизникові Дмитрові Виноградцю, фінішувавши із другим часом (3.05.92). Таким чином на блакитних доріжках Ейндховена спортсмен з Кіровограда виборов шість медалей – 4 золотих, 1 срібну та 1 бронзову.
Свою третю «бронзу» в Ейндховені Ольга Свідерська завоювала на 150-метрівці комплексним плаванням в останній день змагань 10 серпня. У підсумку в її активі 2 золотих, 1 срібна та 3 бронзових медалі.
Україну на чемпіонаті Європи з плавання представляв 51 спортсмен, серед яких - 35 спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та 16 спортсменів з вадами зору. У складі команди виступали 29 чоловіків і 22 жінки.
Спортивні результати, показані українськими спортсменами зокрема кіровоградцями лише підтвердили, що наші паралімпійці по праву входять до європейської та світової плавальної еліти, свідчать про їхню надзвичайну силу духу, наполегливість, самовідданість у виборюванні все нових перемог, у тому числі - перемог над самими собою.