Матч десятиліття «Зірка» - «Динамо»: свято що вдалося (ФОТО)

Кількість переглядів - 2844

Цього матчу Кіровоград чекав цілих 10 років. І ось нарешті після тривалої перерви в 1/16 фіналу Кубка України з футболу кіровоградську «Зірку» жереб звів із київським «Динамо». Такого ажіотажу місцевий стадіон не пам’ятав вже давно - трибуни були заповнені на 99%. Але жоден із майже 13 тисяч присутніх не пошкодував про свій вибір. У цьому матчі «Зірка» програла, але залишила від своєї гри позитивне враження і заслужені оплески вболівальників. Не менш щиро кіровоградські глядачі вітали і столичних динамівців.

Звичайно, невдалий старт у Чемпіонаті України зробив свій відбиток на психологічному сані підопічних Анатолія Бузника, але наші футболісти змогли знайти в собі сили, щоб нав’язати  конкурентну боротьбу наскільки були на це спроможними. Перемогти у киян навіть на власному полі – задача мегаскладна і практично нездійсненна. Так, «Динамо» останнім часом здало позиції та не є тією грізною силою якою столичні футболісти були ще декілька років тому, але і в нинішньому стані клас киян і наших гравців – не можна порівнювати. І це гості довели вже на початку другої хвилини гри, коли як на тренуванні Беланда подав м’яч у штрафну на Безуса, а той головою скинув на Кравця, і Артем замкнув комбінацію влучним ударом головою: 0:1 на користь динамівців. Та на цьому біди для червоно-жовтих не скінчилися. Їхня скутість і невпевненість проявлялася практично у кожному ігровому епізоді, про якісь осмислені дії кіровоградців взагалі не йшлося. Кияни ж навпаки грали у своє задоволення не дуже кваплячи події. Та в одному з епізодів вони прогавили першу контратаку зірчаних і захисники синьо-білих змушені були сфолити у штрафній на Олексієві Чічікові. Суддя призначив 11-метровий, але Ігор Чередниченко шанс зрівняти рахунок змарнував, не змігши переграти Олександра Рибку. Гості продовжували нагнітати і на 12 хвилині завдяки активному пресингу на чужій половині поля забили вдруге. Кравець перехопив круглого, віддав на Калітвінцева, який вдруге вразив ворота Дмитра Козаченка.
Лише в середині першого тайму кіровоградці оговталися і поступово почали створювати небезпечні моменти, яких до перерви вже зібралося стільки, що наші футболісти самі, мабуть, від себе такого не очікували. На 21-й хвилині небезпечно зі штрафного пробивав Ігор Загальський, за декілька хвилин Андрій Бацула навісив з лівого флангу на Бориса Баранця, але той з льоту головою пробив повз ворота.

Незабаром настала черга його брата – Григорія Баранця після удару якого Рибка не чітко зафіксував м’яча у руках і він продовжив рух до сітку воріт. Кіпер «Динамо» зупинив його на самісінькій лінії. На 33 хвилині Загальський вдруге пробивав штрафний, але Рибка був на місці. За дві хвилини комбінацію розіграли Мостовий – Загальський, яка нажаль, завершилася невлучним ударом. Перед свистком на перерву прицільна передача Дмитра Фадєєва знайшла Бориса Баранця, але його удар парирував рибка.

Друга половина гри була спокійнішою, але і тут сумувати глядачам не доводилося. На 54 хвилині кияни мали робити рахунок 3:0: Роман Бочкур сфолив у своїй штрафній на Кравцеві, але Олег Гусєв якось занадто спокійно пробив. Воротар «Зірки» вгадав напрямок польоту м’яча, викликавши на трибунах справжні овації. Взагалі склалося враження, що після забитих двох голів динамівці грали якось занадто розслаблено не дуже то й прагнучи засмутити господарів поля. Бездарно не реалізував момент Жермейн Ленс: обійшов захист «Зірки» а потім, коли попереду лишався тільки наш кіпер, незграбно пробив десь у космос. Третій гол футболісти «Динамо» забили на 66 хвилині . Після розіграшу кутового удар Кравця парирував Козаченко, але на добиванні відмінно зіграв
Олександар Драгович. Рахунок міг стати непристойнішим, якби не таким щедрим був на 76 хвилині Безус. Він сумнівно не дотягнувся до кулястого перед пустими воротами господарів.

А що червоно-жовті? Ефектно, але невлучно пробивав Андрій Мостовий. Та без забитого голу господарі поля не покинули. Відзначилися кіровоградці на останній хвилині основного часу: правим флангом пройшов дебютант «Зірки» Артем Щедрий, зробив простріл, а Андрій Бацула розпроставшись дотягнувся до круглого і зробив рахунок 1:3. Радощам вболівальників не було меж. У компенсовані хвилини футболісти «Зірки», окрилені успіхом пішли на штурм воріт суперника, намагаючись забити ще. На цій оптимістичній ноті і пролунав свисток арбітра.

Що ж, у наступне коло Кубку України наші футболісти не потрапили, але від цього ніхто з прихильників червоно-жовтих не засмутився. Люди побачили гру «Зірка» - «Динамо», пережили масу позитивних емоцій особливо завдяки єдиному голу господарів, наслухалися та самі поспівали у багатоголоссі пісню «путін х*ло». А скільки разів переповнений стадіон виголошував «Слава Україні – Героям слава!», «Слава нації – смерть ворогам!», «Україна – понад усе!», по різних секторах здіймалися жовто-блакитні прапори… А ще своєю присутністю на стадіоні кожен глядач, який заплатив 30 гривень за квиток, долучився до підтримки української армії. Коментатор стадіону оголосив, що всі кошти з матчу будуть направлені як благодійна допомога учасникам анти-терористичної операції.
Незважаючи на поразку «Зірки» свято вдалося. Матч, якого у Кіровограді чекали 10 років відбувся. Будемо сподіватися, наступного доведеться чекати менше.
Наступний матч «Зірка» проведе вдома 27 серпня, коли зіграє у 5 турі Чемпіонату України серед команд першої ліги з київським «Динамо-2». Початок зустрічі о 18.00.

«Зірка» (Кіровоград) - «Динамо» (Київ) - 1:3 (0:2)

«Зірка»: 72. Козаченко Дмитро, 4. Мостовий Андрій, 5. Бочкур Роман – к/к, 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис (13. Сокуренко Віталій, 81), 20. Фатєєв Дмитро, 21. Загальський Ігор, 22. Баранець Григорій (9. Щедрий Артем, 58), 29. Рожок Сергій, 5. Чередніченко Ігор, 77. Чичиков Олексій (23. Крамар Антон, 74). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег, 17. Кривошей Єгор, 24. Тітов Дмитро. Головний тренер: Бузнік Анатолій.

«Динамо»: 23. Рибка Олександр, 6. Драгович Александар, 7. Ленс (16. Сидорчук Сергій, 69), 9. Безус Роман, 17. Рибалка Сергій, 20. Гусєв Олег, 22. Кравець Артем, 26. Бурда Микита, 27. Макаренко Євгеній, 45. Калітвінцев Владислав (77. Цуріков Андрій, 46), 90. Беланда (29. Буяльський Віталій, 80). Запасні: 72. Рудько Артур, 2. Даніло Сілва, 3. Селін Євген, 31. Бєсєдін Артем. Головний тренер: Ребров Сергій

Голи: 0:1 – Кравець Артем (2), 0:2 – Калітвінцев Владислав (12), 0:3 – Драгович Александар (66), 1:3 – Бацула Андрій (90+1).
Попередження: Рожок Сергій (90+4).
Нереалізовані пенальті: Чередніченко Ігор (15), Гусєв Олег (55).