На берегах Синюхи у Вільшанці змагалися веслувальники чотирьох областей (ФОТО)

Кількість переглядів - 1259

П’ятий Відкритий чемпіонат Кіровоградщини з веслування на байдарках і каное пам’яті заслуженого тренера України Сергія Крайтора пройшов 23 серпня у Вільшанці. Для районного центру змагання, започатковані Сергієм Петровичем, стали традиційними.

У травні минулого року тренер від Бога, та безмежний фанат свого виду спорту трагічно загинув, але пам'ять про нього - майстра спорту СРСР, талановитого тренера, який виховав чотирьох мастрів спорту, заслуженого майстра спорту, живе у його вихованцях. Вони продовжують славні традиції вільшанської веслувальної школи.
«Ми віддаємо шану нашому тренеру, який все життя присвятив веслувальному спорту, виховав нас та багато інших спортсменів, дав путівку у життя. Його син Андрій Крайтор декілька тижнів тому в складі збірної Росії став чемпіоном світу в естафеті 4х200 метрів на каное. Під час наших змагань він телефонував мені із Португалії. де зараз проходить навчально-тренувальний збір і передавав свої вітання. Йому приємно, що ми шануємо пам'ять про його батька і продовжуємо його справу», - каже Максим Прокопенко, учасник трьох Олімпійських ігор (Афіни-2004, Пекін-2008, Лондон-2012), багаторазовий чемпіон Європи, призер Чемпіонату світу.

Разом із майстром спорту, призером Чемпіонату Європи, 4-разовим чемпіоном України Романом Харковенком, головою громадської організації «Каное клуб», Максим продовжує розвивати веслувальний спорт у Вільшанці на берегах красивої і однієї з найчистіших річок України – Синюхи.
На п’ятий турнір з’їхалися байдарочники та каноїсти Вінницької, Черкаської, Миколаївської областей, конкуренцію яким складали спортсмени Кіровоградщини з Вільшанки, Гайворона та Кіровограда, Новоархангельська. Загалом 10 команд та близько 120 осіб віком від 8 до 17 років вправлялися у веслувальній майстерності, виборюючи нагороди.

Неочікуваним і приємним сюрпризом для всіх спортсменів став приїзд до Вільшанки олімпійського чемпіона Лондона, чемпіона світу 2014 року у Москві Юрія Чебана, який завітав на змагання на запрошення свого колишнього товариша по збірній Максима Прокопенка.
«Приїзд Юрія Чебана – це велика підтримка, яка додала статусу нашим змаганням. Чемпіонат оживився, діти побачили на власні очі олімпійського чемпіона, фотографувалися з ним. Діти не вірили, що спортсмен такої величини приїхав на змагання у маленький районний центр на Кіровоградщині», - відзначив Максим Прокопенко.

Зірка світового рівня побажав учасникам успішного виступу і наголосив, що саме вони -
олімпійське майбутнє України. Такі компліменти спортсмени намагалися будь-що виправдати. Постаралися і наші спортсмени. Веслувальники з Новоархангельського району здобули 1 золоту, 1 срібну і 2 бронзових нагороди. В активі спортсменів Гайворонського району 8 медалей (5 золотих і 3 бронзових), кіровоградці двічі брали "бронзу". Найврожайнішим були результати саме місцевих вихованців – районної Вільшанської ДЮСШ «Колос», які 14 разів сходили на п’єдестал, завоюваши 3 золотих, 7 срібних і 4 бронзових медалі. Їхніми володарями стали: