«Олександрія» перервала 9-матчеву безпрограшну серію кіровоградської «Зірки» (ФОТО)

Кількість переглядів - 1294

У вчорашньому кіровоградському дербі лідер першої ліги «Олександрія» святкувала перемогу з рахунком 2:1. Завдяки домашній вікторії жовто-чорні практично гарантували собі золоті нагороди чемпіонату, здобуття путівки до Прєм’єр-ліги  і перервали безпрограшну ходу «Зірки», що налічувала дев’ять поспіль зустрічей.

Матч 26-го туру на стадіоні «Ніка» в Олександрії мав дати відповідь – чи зможе команда Сергія Лавриненка нарешті перемогти непоступливих господарів, яких востаннє «Зірка» долала більше 11 років у далекому вже 2004-му році. Передумови для цього були: кіровоградці у весняній частині чемпіонату набрали відмінну форму, видавши серію з восьми безпрограшних ігор (6 перемог і 2 нічиї). З урахуванням нульової нічиєї в Полтаві в 17-му турі, яким кіровоградці завершили виступи у 2014 році, позитивна статистика «Зірки» налічувала дев’ять ігор.
Активніше матч розпочали господарі, але все обмежувалося лише більшим володінням м’ячем. Натомість саме червоно-жовті першими загострили гру на 13-й хвилині, коли після подачі кутового Борисом Баранцем пробивав Роман Локтіонов. Удар заблокував один із захисників «Олександрії». Після рикошету на добиванні першим був Олександр Кучеренко, однак і він не зумів досягти бажаної цілі.
Господарі до перерви мали один по-справжньому небезпечний момент внаслідок помилки воротаря червоно-жовтих Павла Поштаренка, яку олександрійці не використали.
Стартові 15 хвилин другого тайму вирішили долю всього матчу. Висока активність в атаці агресивність господарів, принесла результат. На 49-й хвилині під час боротьби у штрафній «Зірки» арбітр матчу вирішив, що Олександр Кучеренко з порушенням зупинив Віталія Пономаря та призначив 11-метровий. Капітан команди господарів Василь Грицук своїм шансом скористався сповна, вивіши «Олександрію» вперед. На цьому жовто-чорні не зупинилися, а продовжили свій натиск. В декілької моментах «зірку» врятував Павло Поштаренко, але на 60-й хвилині і його майстерності не вистачило. суперники розіграли швидку комбінацію, розрізавши захист гостей, і Віталій Пономар зробив рахунок 2:0.
Лише другий м’яч примусив кіровоградців прокинутися. Вони пішли вперед і на 68-й хвилині змогли відквитати один м’яч. Сольний прохід Андрія Мостового лівим флангом у штрафну закінчився навісом, на який відгукнувся Андрій Бацула, переправивши головою кулястого у сітку воріт Андрія Новака.
Часу, щоб зрівняти рахунок ще лишалося достатньо, але спроби «Зірки» були безуспішними. Команда Володимира Шарана тим часом мала всі шанси втретє вразити ворота гостей і лише майстерність Поштаренка на 74-й хвилині не дозволила підняти настрій більш як 6-тисячній групі підтримки господарів на стадіоні. Павло зумів врятувати ворота червоно-жовтих після очного побачення з Віталієм Пономарем.

ФК «Олександрія» (Олександрія) – «Зірка» (Кіровоград) – 2:1 (0:0).
10 травня 2015 року (неділя). Початок матчу о 18:00. Олександрія. Стадіон «Ніка». 6800 глядачів. +22 С. Чемпіонат України, перша ліга. 26-й тур.
Арбітр: Микола Балакін (Київ).
Асистенти арбітра: Клименко Тарас (Київ), Левченко Максим (Кривий Ріг).
4-й арбітр: Копієвський Віктор (Кіровоград).
Спостерігач арбітражу: Геренда Євген (Калуш).

«Олександрія»: 54. Новак Андрій, 2. Сухоцький Артем, 5. Ломко Олександр, 9. Пономар Віталій (29. Коломоєць Юрій, 83), 13. Чорній Артем (6. Леонов Дмитро, 90+2), 22. ГрицукВасиль (к/к), 25. Мягков Павло, 26. Шендрік Антон, 27. Старенький Сергій (28. Бідловський Володимир, 86), 45. Степанюк Руслан (14. Чепурненко Євген, 73), 87. Басов Сергій.

Запасні: 24. Леванідов Владислав, 17. Голенков Антон, 32. Імереков Максим.

Головний тренер: Шаран Володимир.

«Зірка»: 33. Поштаренко Павло, 2. Допілка Олег (к/к), 4. Мостовий Андрій, 5. Бочкур Роман, 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем (21. Загальський Ігор, 83),11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис, 18. Кучеренко Олександр, 77. Чичиков Олексій, 99. Локтіонов Роман (50. Акименко Олександр, 72).

Запасні: 41. Льопка Роман, 7. Сідельник Денис, 13. Бочак Роман, 20. Фатєєв Дмитро, 85. Керножицький Сергій.

В. о. головного тренера: Лавриненко Сергій.

Голи: 1:0, Грицук Василь (49, з пенальті); 2:0, Пономар Віталій (60); 2:1, Бацула Андрій (68).
Попередження: Бацула Андрій (7), Мостовий Андрій (19), Шендрік Антон (22), Чорній Артем (31), Кучеренко Олександр (48).