Кіровоградська «Зірка» познущалася над ФК «Тернопіль» і здобула історичну перемогу(ФОТО)

Кількість переглядів - 2051

У сьогоднішньому матчі 5-го туру «Зірка» на своєму стадіоні декласувала ФК «Тернопіль», перемігши гостей із непристойним рахунком 6:0. Востаннє кіровоградці перемагали з різницею у шість м’ячів у далекому 1981 році, тому цю перемогу без перебільшення можна назвати історичною.

Для червоно-жовтих історія взаємовідносин із тернополянами має невелику, проте приємну статистику. Команда, яка лише другий сезон виступає у першоліговому чемпіонаті, на чолі з Василем Івегешем двічі зустрічалася з кіровоградцями, в яких наші футболісти неодмінно перемагали суперників причому, забиваючи щонайменше чотири голи (5:1 удома, 4:1 у гостях). Та поєдинок у Кіровограді 26 серпня перевершив усі найсміливіші очікування. Пересторога мала місце після гри 1/16 фіналу Кубку України, в якій лише чотири дні тому у неймовірно захоплюючому та виснажливому поєдинку команда Сергія Лавриненка у серії післяматчевих пенальті перемогла львівські «Карпати» та пройшла до наступного раунду змагань. Та гра забрала у футболістів «Зірки» чимало сил, тому зміни у стартовому складі на гру з «Тернополем» були прогнозованими. Керманич «Зірки» дав можливість відпочити капітану команди Олегу Допілці, а разом із ним Владиславові Лукашку, Олександрові Акименку, Борису Баранцю, а Романа Локтіонова випустив наприкінці поєдинку. Натомість на полі з перших хвилин вийшов давно не маючий ігрової практики Дмитро Фатєєв, а також Олександр Деребчинський і Артем Щедрий.

За наполегливістю, з якою господарі розпочали гру, зовсім не помічалося, що команда чотири дні тому провела вкрай важкий матч.

До 35-ї хвилини гравці «Зірки» створили чотири реальні нагоди для взяття воріт гостей, однак у кожному з моментів кульгала реалізація. Так тривало до 39-ї хвилини, коли господарі все ж зуміли кількість перевтілити в якість. Захисники «Тернополя» поблизу власної карної зони сфолили на Андрієві Мостовому. Артем Щедрий зі штрафного виконав простріл на Ігоря Загальського, який наважився на удар. М’яч, прямуючи до воріт, зрикошетив від ноги Олександра Кучеренка і попрямував у лівий бік сітки воріт, у той час як кіпер суперників Сергій Чернобай стрибнув у протилежному напрямку.

Та головне дійство чекало на глядачів у заключному таймі. Щойно було дано старт другій половині гри, як червоно-жовті подвоїли перевагу. Щедрий отримав пас від Григорія Баранця, який на цю гру вийшов із капітанською пов’язкою і на 49-й хвилині технічно щічкою метрів із 15-ти пробив під перекладину. Тернополяни, які дотепер не встигали за господарями, ще більше занервували, почали припускатися дедалі більше помилок і за три хвилини рахунок знову змінився не на їхню користь. Ярема Каваців із глибини поля зробив довгий навіс на Бацулу, опікун Андрія дозволив йому виконати відпасувати з лівого флангу у штрафну, де новоспечений капітан Григорій Баранець результативно головою замкнув передачу партнера по команді – 3:0. Навіть такий рахунок не вплинув на дії суперників, які не поспішали відігруватися, а грали у лише їм зрозумілий футбол. Господарі на куражі лише додавали, не послаблюючи свій тиск. Контроль м’яча, зрозуміло, цілковито був у ногах наших футболістів.

Четвертий гол - на рахунку Романа Локтіонова, який незадовго до взяття воріт гостей вийшов на поле. Після швидкого проходу до володінь Чернобая і стрімкого прострілу на 71-й хвилині йому лишилося тільки підставити ногу біля самісінької брівки воріт. Але і на цьому знущання над гостями не припинилося. Невдовзі після голу на поле після більш як тримісячної перерви вийшов улюбленець місцевої публіки, кращий гравець "Зірки" минулого сезону Олексій Чичиков, який нарешті відновився після травми. Відзначитися йому не вдалося, але дії на полі показали, що гольове чуття, вміння оперативно приймати рішення, загострювати гру, за період тривалого відновлення в нього нікуди не зникли.

Чекати п’ятого голу довелося недовго. Його автором став Григорій Баранець, який відгукнувся на дальній навіс від Бацули і знову відмінно зіграв головою, оформивши дубль. Від розпачу головний тренер «Тернополя» Василь Івегеш навіть замінив воротаря, випустивши на поле Володимира Кравчука. Очевидно, він вирішив, що п’ять пропущених Чернобаєм м’ячів – то вже занадто. Але і новий воротар за 12-ть хвилин, проведених на полі, встиг порадувати місцевих уболівальників. Його час настав на 86-й хвилині, хоча вини воротаря у голі небагато. Передусім проблема була в черговому провалі в обороні. Небезпеку від Ігоря Загальського Кравчук ліквідував: кинувшись у ноги на випередження він м’яча відбив, але зробив це вкрай невдало – прямо на ногу Андрію Мостовому, який скористався своїм шансом сповна, вшосте вразивши ворота гостей.

Для кіровоградців гра видалася напрочуд легкою. За весь матч тернополяни жодного разу серйозно не загрожували воротам Павла Поштаренка, який роботи практично не мав.

Щирі вигуки вболівальників «Зірки», оплески стали гарною подякою за яскраву, переконливу гру та історичну перемогу, якої місцеві фани на бачили понад 30-ть років, а точніше з 1981-го року, коли вони востаннє перемагали з рахунком у шість м’ячів. Тоді жертвою зіркових стало хмельницьке «Поділля».

Як дві поспіль перемоги вплинуть на команду Сергія Лавриненка і чи допоможуть із переможним настроєм продовжити свої виступи серед команд Першої ліги, побачимо 30 серпня у Чернігові. Можна не сумніватися, що господарі дадуть бій «Зірці» і спробують взяти реванш за домашню поразку завдану в минулому сезоні.

«Зірка» (Кіровоград) – ФК «Тернопіль» (Тернопіль) – 6:0 (1:0)

Голи: 1:0, Кучеренко Олександр (39); 2:0, Щедрий Артем (49); 3:0, Баранець Григорій (52); 4:0, Локтіонов Роман (71); 5:0, Баранець Григорій (80); 6:0, Мостовий Андрій (86).