«Олександрія» попсувала нерви донецькому «Шахтарю» (ФОТО)

Кількість переглядів - 976

З очікуваною перемогою лідера Ліги Парі-матч «Шахтаря», але малоочікуваним достойним опором «Олександрії» завершилася гра між командами у 14-му турі Чемпіонату України. Незважаючи на поразку на домашньому стадіоні «Ніка», жовто-чорні дали справжній бій титулованому гранду та примусили рахуватися з собою.

Зважаючи на ті оберти, що набрала команда Луческу в останніх іграх, сумнівів у тому, що на олександрійців очікуватиме дуже важкий матч не було в ні кого. Розгромлена «Зоря», а за нею шведський «Мальме», певна річ, не могли не позначитися на психологічному стані  футболістів «Олександрії», однак не з тією реакцією на яку очікували титуловані гості. Господарям поля це додало мотивації та спортивної агресії. Перші атаки шахтарів були наполегливими, але безуспішними. Та й футболісти Володимира Шарана не закрилися в обороні, а сміливо відповідали суперникам. Тривало це до 13-ї хвилини, коли донеччани все ж домоглися бажаного. Після пасу Шевчука на Дентіньо, останній примусив Владислава  Леванідова витягати м'яча з сітки власних воріт - 0:1. Попереду гості пробули всього декілька хвилин - вже в наступній атаці жовто-чорні зрівняли рахунок. Проти Віталія Пономаря було порушено правила в штрафному майданчику «Шахтаря», арбітр вказав на 11-метрову позначку, з якої Андрій Запорожан не схибив, здійнявши овації переповнених трибун - 1:1. Швидкі спроби Тейшейри та Гладкого вдруге вивести «Шахтар» уперед успіху не мали. А згодом сталася подія, що фактично вирішила долю всього матчу. На 31-й хвилині за друге попередження було вилучено центрального захисника Антона Шендріка і «Олександрія» лишилася в меншості. Гра набула одностороннього характеру. М'яч практично не переходив на половину поля лідера чемпіонату, а головною задачею господарів стало стримання постійних атак шахтарів та збереження діючого рахунку. Зусиль олександрійців вистачило до 43-ї хвилини, на якій Олександру Гладкому після подачі Срни вдалося вдруге вразити ворота Леванідова.
Ледь устигли футболісти розігрітися після перерви, як на початку другого тайму «Шахтар» збільшив свою перевагу до двох м'ячів. Автором третього голу став найкращий бомбардир нинішнього чемпіонату Алекс Тейшейра, результативно замкнувши на 54-й хвилині флангову передачу від партнерів. На цьому команда Луческу не зупинилася і створила ще декілька небезпечних моментів у виконанні Тайсона, після яких ворота «Олександрії» рятував Леванідов і Віктора Коваленка (м'яч пролетів поряд із дев'яткою воріт). Господарі навіть у меншості шукали можливості створити моменти біля воріт суперників. Своїми спробами потурбувати Антона Каніболоцького запам'яталися Артем Полярус, Віталій Пономар і Артем Сухоцький.
Вже коли вичерпався основний час поєдинку, олександрійці створили диво, забивши «Шахтарю» в меншості. Героєм гри став  Віталій Пономар, який у першій компенсованій хвилині ударом головою після флангового навісу скоротив до мінімуму відставання - 2:3. На більше в окрилених успіхом господарів часу не було, хоча вони і примусили українського гранда нервувати та панічно вибивати м'яча аби-куди з власної частини поля.
За таку поразку та ще з такою командою як «Шахтар» футболістам «Олександрії» точно не має бути соромно. Команда Володимира Шарана вкотре довела, що недарма нині є міцним середняком елітного футбольного дивізіону в Україні, з якою мають рахуватися всі в тому числі найтитулованіші українські клуби.

ФК «Олександрія» - «Шахтар» (Донецьк) – 2:3 (1:2)

ФК «Олександрія»:  Леванідов, Сухоцький, Мягков, Пономар, Полярус (Чорній, 76), Запорожан – к/к, Голенков (Матвєєв, 35), Чеботаєв, Шендрік, Коломоєць (Козак, 68), Басов. Запасні:  Рудик, Степанюк, Старенький, Банада. Головний тренер – Володимир Шаран.

«Шахтар»: Каніболоцький, Срна – к/к (Коваленко, 71), Ордець, Ракіцький, Шевчук, Степаненко, Дентіньо, Тейшейра, Тайсон, Марлос (Веллінгтон, 46), Гладкий (Феррейра, 65). Запасні: Сарнавський, Кучер, Бернард, Едуардо. Головний тренер – Мiрча Луческу.

Попередження: А.Шендрік (9), С.Чеботаєв (51), Ю.Коломоєць (57) – Т.Степаненко (16), В.Шевчук (28), А.Каніболоцький (90+1), А.Тейшейра (90+3)
Вилучення: А.Шендрік (31 – друге попередження), А.Тейшейра (90+3)

Голи: 0:1, Дентіньо (14); 1:1, Запорожан Андрій (16 – з пенальті), 1:2, Гладкий Олександр (43), 1:3, Тейшейра Алекс (54), 2:3, Пономар Віталій (90+1).