Гирьовики Кіровоградщини тріумфували на Чемпіонаті України з чотирам рекордами

Кількість переглядів - 601

Своїм успішним виступом на Чемпіонаті України з гирьового спорту у двоборстві серед юнаків і дівчат 1995-97 р.н., що відбувся у селищі Чкалово Дніпропетровської області, спортсмени Кіровоградщини підтвердили що являються одними з найсильніших в нашій державі. За підсумками змагань і наші команди хлопців і команда дівчат стали другими.

Змагання проводилися 1-3 березня на базі спортивного комплексу «Нікопольський колос» і зібрали 110 учасників. Гирьовики Кіровоградської області на змаганнях були представлені Голованівської районної ДЮСШ (тренер Василь Доценко), Бобринецької ДЮСШ «Чемпіон» (тренери Іван Гольша, Іван Намісник), командами Кіровоградської ДЮСШ №1 (тренер Сергій Шевченко), Олександрівської районної ДЮСШ (тренер Микола Марфула) та Онуфріївської районної ДЮСШ (тренер Віктор Гніденко).

Юнаки змагалися у двоборстві – поштовху та ривку. У ваговій категорії до 80 кг феноменальний результат показав голованівець Олександр Ткач. Він став абсолютним чемпіоном змагань і встановив три рекорди України. За 10 хвилин двома гирями вагою 24 кг він зробив 165 підйомів. У ривку одну 24-кілограмову гирю він підняв 236 разів, встановивши при цьому і рекорд України за сумою двоборства, який віднині складає 401 підйом. У цій же вазі бобринчанин Богдан Безай став бронзовим призером із сумою 264.

Друге місце в абсолютній вазі (+80 кг) виборов голованівець Вадим Марчак із результатом 361 підйом, який лише на два очки випередив бобринецького гирьовика Сергія Костецького. До слова останній хоча і став третім, проте встановив новий рекорд України у поштовху (161 підйом).

Набравши у сумі 225 очок, «срібло» повіз до Голованівська і Ярослав Мамонтов (65 кг).

Близьким до призового подіуму у ваговій категорії до 75 кг був бобринчанин Сергій Армашов. Із результатом 298 балів він лише двома підйомами поступився бронзовому призерові, представнику Запорізької області. Голованівець Вячеслав Войченко тут був п’ятим (295).

Такі солідні результати дозволили збірній Кіровоградської області серед хлопців, де змагалися представники 13 областей посісти друге командне місце. Попереду нас лише гирьовики Полтавської області. Третьою стала команда з Донеччини.

Порадували своїми виступами і наші дівчата. Представниці прекрасної половини людства змагалися лише у ривку. У вазі понад 60 кг бронзовою призеркою чемпіонату стала Любов Дабіжа з Голованівська (137 очок). Слідом за нею на четвертому місці розташувалася кіровоградка Юлія Буйнова (107 очок). Анастасія Сугак (60 кг) з Олександрівки посіла восьме місце. Ці результати дозволили нашій дівочій команді теж стати другими у загальному заліку серед восьми областей. Перші – спортсменки Дніпропетровської області, треті – житомирянки.