Кіровоградка стала володаркою шести медалей Чемпіонату Європи з плавання (ФОТО, ВІДЕО)

Кількість переглядів - 564

Плавчиня з Кіровограда Ольга Свідерська шість разів сходила на п’єдестал пошани Чемпіонату Європи з плавання серед спортсменів-інвалідів у португальському  місті Фуншал. У доробку вихованки Олени Кузніцової з комплексної ДЮСШ №1 обласного центру дві золоті, три срібні та одна бронзова медаль.
Своїми успіхами на водних доріжках у Португалії наша спортсменка доклала зусиль для яскравої перемоги Національної паралімпійської збірної команди України, яка завоювала 110 медалей, з яких 45 золотих, 34 срібних і 31 бронзова та, водночас, у  відкритому чемпіонаті Європи з плавання: у доробку українців 98 медалей, з яких 37 золотих, 36 срібних та 25 бронзових нагород та перше місце у Європі. На другому місці відкритого чемпіонату Європи команда Росії (86 медалей - 30 золотих, 31 срібна, 25 бронзових нагород), третє місце - у Великобританії (46 медалей - 20 золотих, 14 срібних, 12 бронзових нагород).

Володаркою золотих нагород Ольга Свідерська стала на дистанціях 50 м на спині та 50 м брасом. Не менш важливим був її успіх на 150 м комплексним плаванням, 100 і 50-метрівці вільним стилем, де наша плавчиня завоювала «срібло». Повний медальний комплект кіровоградка оформила після фінішу з третім результатом на 200-метрівці вільним стилем, де вона стала бронзовою призеркою.

Ще дві бронзові нагороди до Кіровограда привіз Андрій Деревінський із реабілітаційної ДЮСШ «Інваспорт». Він посів третє місце у плаванні вільним стилем на дистанціях 50 і 100 метрів.

Змагання проходили з 30 квітня по 7 травня і зібрали близько 450 спортсменів з 51 країни. Це останні старти з плавання, які дають можливість багатьом спортсменам показати свій рівень підготовки до Ріо-де-Жанейро та вибороти такі жадані останні ліцензії на Паралімпіаду-2016.