Футболісти «Зірки» тріумфально завершили сезон 2015-2016 років (ФОТО)

Кількість переглядів - 1300

Кіровоградська «Зірка» в статусі чемпіона Першої ліги сезону 2015-2016 років сьогодні, 1 червня, провела заключний матч Чемпіонату України, в якому перемогла криворізький «Гірник».

Путівку до Прем’єр-ліги команда Сергія Лавриненка здобула достроково, проте титул зобов’язував нашу команду гідно виступити, тим більше на рідному стадіоні, де підтримати команду зібралося понад п’ять з половиною тисяч уболівальників. Додаткової мотивації гравцям додавала несподівана поразка у попередньому турі від «Іллічівця», яка стала єдиною у весняній частині чемпіонату.

Розпочалася зустріч із вручення президентові клубу Максиму Березкіну м'яча, яким захисник «Зірки» Олександр Кучеренко забив переможний гол у ворота «Геліоса», що приніс команді чемпіонський титул за чотири тури до завершення чемпіонату.

Господарі одразу пішли в наступ. Вже на 7-й хвилині «зіркові» мусили відкривати рахунок. Один із гравців «Гірника» зіграв рукою у власній штрафній, однак призначений 11-метровий Олександр Кучеренко не реалізував - воротар гостей Геннадій Ганєв вгадав напрямок польоту м'яча і витягнув його з лівого нижнього кута.

Був момент у Романа Локтіонова, удар якого заблокував захисник «гірників», а технічний удар Чичикова з лівого флангу, яким Олексій  намагався поцілити у дальню дев'ятку, цілі не досяг. На 21-й хвилині небезпечну контратаку організували гості, яку ліквідував воротар «Зірки» Євген Паст, вчасним втручанням перервавши небезпечний навіс.

На 29-й хвилині червоно-жовті привели заповнені трибуни до овацій після голу Чичикова. Олексій замкнув навіс ударом головою після подачі кутового, який заробив Артем Щедрий – 1:0. Не встигли суперники оговтатися, як Борис Баранець забив у ворота «Гірника» другий гол. І знову співавтором взяття воріт став Щедрий, який розігнав атаку лівим флангом, навісив у воротарську зону, де після удару Бориса м'яч відрикошетив від одного з захисників і доки всі супроводжували поглядом, спокійно докотився у правий кут – 2:0.
Не минуло трьох хвилин, як гості один гол відквитали. Антон Крамар обіграв наших захисників і метрів з десяти пробив у дальній кут воріт Євгена Паста – 2:1.
До перерви команди гостроти більше не створили, хоча загалом перший тайм пройшов у відкритій боротьбі, що додало матчу яскравості та видовищності.

Другий тайм був куди спокійнішим на події та емоції. Все обмежувалося боротьбою переважно у центральній зоні та на підступах до воротарських володінь. Запам’яталися хіба що декілька гострих моментів. На 52-й хвилині зі штрафного ледь не поцілив у дев’ятку Андрій Бацула - м'яч полетів поряд із лівою хрестовиною воріт Ганєва. У «гірників» Артем Сітало на 61-й хвилині зльоту «ножицями» розстрілював ворота Паста. Лише блискуча реакція Євгена врятувала «Зірку» від другого голу. Відповідь наших футболістів не забарилася – стрімку контратаку завершував Борис Баранець, але пробив вище воріт.

Надалі прийшов час замін. Спочатку замість Романа Локтіонова на поле вийшов Олександр Акименко. Далі поле залишив Борис Баранець – замість нього у гру вступив Ярема Каваців, а в заключних хвилинах Григорія Баранця замінив найкращий бомбардир «Зірки» за часів незалежності України Олександр Кочура, який вперше ступив на поле після півторарічної перерви. Для братів Баранців, які зробили великий внесок у перемогу «Зірки» в нинішньому чемпіонаті, сьогоднішній матч став останнім у складі команди.

Наприкінці поєдинку криворіжани примусили похвилюватися за недоторканність воріт «Зірки», яким загрожували Ігор Бука, а згодом Ігор Яровий, але Паст діяв безпомилково.

А потім пролунав фінальний свисток арбітра Сергія Скрипака і розпочалося нагородження чемпіонів Першої ліги, про яке «Гречка» писала раніше. Урочисте вручення медалей, фотографування та почесне коло  навколо стадіону із чемпіонським кубком стало апофеозом свята, якого Кіровоград чекав 13 років. Попереду – нова непідкорена вершина Прем’єр-ліга!

«Зірка» (Кіровоград) – «Гірник» (Кривий Ріг) – 2:1 (2:1, 0:0)

1 червня 2016 року (середа). Початок о 18:00. Кіровоград. Стадіон «Зірка». 5535 глядачів. Оцінка поля: 5. +19 С. Освітлення: з 46-ї хвилини – штучне. Чемпіонат України, перша ліга, друге коло, 30-й тур.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем, 11. Бацула Андрій, 16. Баранець Борис (2. Каваців Ярема, 87), 18. Кучеренко Олександр, 20. Фатєєв Дмитро, 22. Баранець Григорій (к/к) (27. Кочура Олександр, 90+1), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій, 99. Локтіонов Роман (50. Акименко Олександр, 68). Запасні: 33. Поштаренко Павло, 10. Допілка Олег, 21. Загальський Ігор, 95. Попов Роман.
Головний тренер: Лавриненко Сергій.

«Гірник»: 30. Ганєв Геннадій, 16. Жук Вадим, 3. Тєрєхов Артем, 28. Павлов Віталій (к/к), 8. Боровський Богдан, 10. Павлик Юрій, 88. Крамар Антон (7. Бука Ігор, 79), 22. Рябов В'ячеслав, 25. Григорик Андрій, 33. Валєєв Рінар (19. Яровой Ігор, 46), 14. Сітало Артем. Запасні: 1. Мартищук Юрій, 9. Ситнік Олександр, 17. Дацюк Роман, 24. Сніжко Олександр. Головний тренер: Приходько Геннадій.

Голи: 1:0, Чичиков Олексій (29); 2:0, Баранець Борис (31); 2:1, Крамар Антон (34).
Нереалізований пенальті: Кучеренко Олександр (8, воротар).
Попередження: Крамар Антон (8), Боровський Богдан (54), Баранець Григорій (75), Сітало Артем (83).