Гирьовики з Голованівська та Олександрівки стали володарями кубку України (ФОТО)

Кількість переглядів - 678

Двома нагородами відзначилися гирьовики Кіровоградщини на Кубку України з гирьового спорту у поштовху довгим циклом, що завершився у Житомирі.

Перше «золото» нашій команді у найлегшій ваговій категорії до 60 кг приніс представник Голованівської районної ДЮСШ Валентин Хмільовий. Саме у цій вазі гирьовики відкривали змагання серед чоловіків. Тут вихованець тренера Валися Доценка із результатом 47 підйомів, який значно перевищив норматив майстра спорту України, був поза конкуренцією. Для прикладу срібний призер підняв за відведений 10-хвилинний відрізок дві 32-кілограмові гирі 33 рази.

Другу перемогу збірній Кіровоградщині приніс гирьовик Олександрівської районної ДЮСШ Ігор Денисенко (тренер Микола Марфула). В абсолютній ваговій категорії (+90 кг) він у драматичному протистоянні фактично на останніх секундах випередив суперника з Харківської області – В’ячеслава Мельниковаа. За 20 секунд до завершення 10-хвилинного відрізку спортсмени ішли з однаковим результатом прикувавши до себе увагу всіх присутніх у залі і тримаючи величезну інтригу. Та опонент Ігоря, намагаючись випередити його, занадто швидко почав виконувати підйом і не втримав у руках гирі, які у такий відповідальний момент впали на поміст в той час коли він виконував 59 підйом. За відведений час олександрівець встиг ще двічі зафіксувати гирі над головою, набравши суму 60, і виборов таку важку, але заслужену перемогу перемогу.

Шкода, що досягнення олександрівських гирьовиків не потрібні району, честь якого вони відстоюють. Бо як стало відомо, вже рік на всі змагання спортсмени-гирьовики їздять за власні кошти і на ентузіазмі здобувають славу для свого краю.

Тричі до десятки кращих потрапляли силачі з обласного центру Кіровоградської ДЮСШ №1, вихованці Сергія Шевченка. У вазі до 75 кг шосте місце посів Олексій Журба (44 бали). Минулорічний володар Кубку України та срібний призер Чемпіонату світу у довгому циклі Іван Дьяченко цього разу був лише сьомим (44 бали). Тут далася взнаки зміна вагової категорії. Якщо у вазі до 65 кг у якій він виступав минулого року і не знав собі рівних то, серед гирьовиків вагою до 70 кг претендувати на п’єдестал вже набагато складніше.

Сьомим у підсумковому протоколі у вазі до 80 кг став Микола Харченко (43 бали), а в наступній категорії до 90 кг таке ж місце посів тренер Олександрівської ДЮСШ Микола Марфула (52 бали).

На фото - Валентин Хмільовий (праворуч), Ігор Денисенко (ліворуч)