БК «Кіровоград» програв «Муссону»

Кількість переглядів - 802

У першому чвертьфінальному матчі Кубку України БК «Кіровоград» проявив величезну самовіддачу та був близьким до перемоги, але все ж в останній момент баскетболісти севастопольського «Муссону» змогли у драматичній кінцівці випередити нашу команду.

Скажемо відверто, команді Ігоря Чигрінова з самого початку не пощастило з жеребом, бо на стадії 1/4 фіналу їм одразу випав найсильніший суперник - БК «Муссон», який є лідером чемпіонату. Тому від кіровоградців вимагалося надзвичайне завдання – не просто виграти, а зробити це з достатнім гандикапом, який би дозволив їм впевнено почуватися у грі відповіді. Із наявних козирів окрім своєї майстерності та нової побудови гри з приходом Ігоря Чигрінова, був хіба що один – домашня арена, де на команду чекала несамовита підтримка переповненої вболівальниками баскетбольної арени. А в тому, що БК «Кіровоград» із призначенням нового тренера заграв по-новому, встигли переконатися всі любителі баскетболу. Головний козир – активний пресинг, агресивні дії у підборах, надійна гра у захисті, перевірені останніми вихідними на «Коксохім-Сталі» господарі почали застосовувати із початком гри. Першу чверть вони все ж поступилися (14:17) проте гра залишила непогане враження. Відмінно розпочали кіровоградці другу 15-хвилинку, надолуживши незначне відставання і навіть вийшовши вперед (22:19), але потім настав повний провал. В них розладналася гра, наслідком чого стали 10 поспіль «сухих» очок в наш кошик. Ситуація ускладнювалася ще одним - до середини другої чверті одні з найкращих гравців БК «Кіровоград» Станіслав Овдєєнко та Олександр Оснач примудрилися нафолити і були близькими до дострокового завершення гри. Станіслав заробив три фоли, а Оснач взагалі чотири. Тому щоб обидва досвідчених гравці могли допомогти своїй команді у вирішальній кінцівці зустрічі, Ігор Чигрінов змушений був тримати їх переважно на лавці запасних, лише періодично випускаючи на майданчик. Лише наприкінці другої 10-хвилинки наші хлопці змогли скоротити відставання до одного очка (30:31), загалом вигравши чверть 16:14.

Третій відрізок зустрічі став найвдалішим для кіровоградців під час якого вперше зажевріла надія на перемогу, особливо коли господарі зробили неймовірний спурт і за дві хвилини до завершення чверті вийшли вперед із 8-очковим відривом (43:35). Але так важко зароблена перевага була легко змарнована у кінцівці (44:40), хоча третю чверть наші баскетболісти все-таки у севастопольців виграли 14:9.

Всі розуміли, що хитка перевага господарів ще ні про що не говорить, а розв’язка – попереду, у заключній 10-хвилинці, яка забігаючи на перед скажу, виявилася до межі валідольною. «Муссон» зрівняв рахунок, а потім і вийшов уперед. Тоді перед останніми 5 хвилинами цього неймовірного протистояння почався вкрай нервовий відрізок, коли команди почергово виходили вперед, випереджаючи одна одну на 1 очко – 48:50, 49:50, 51:50, 51:52, 53:52, 53:54, 55:54, 55:56. А тут ще й м’яч підступно у найвідповідальніший момент вперто не хотів опускатися у кошик «Муссона». У двох поспіль атаках господарів він після кидків затримувався на дузі, а потім зрадливо опускався із зовнішньо сторони сітки. Та зрозуміло, що звинувачувати у такі моменти кіровоградці могли лише самі себе. У вирішальний момент надію на перемогу дав Дмитро Ігнатенко, який за 1 хвилину і 7 секунд до кінця поєдинку закинув 2-очковий і заробив фол, який, не зміг реалізувати. 57:56 – рахунок на нашу користь. Суперники пішли в атаку, але Максим Воробйов вдало діє у підборі і передає м’яч Івану Гусарову, а той припускається фатальної помилки і пасує нашому супернику Дмитру Ліповцеву, який до слова став найрезультативнішим гравцем матчу, вколотивши у кошик кіровоградців 26 очок. У три очкову зону вривається севастополець Ігор Кожеватов, на ньому фолить Овдєєнко, але той чітко реалізовує 2 штрафних і виводить «Муссон» вперед за 37 секунд до фінальної сирени - 58:57. Ігор Чигрінов бере тайм-аут вносить корективи. Наші баскетболісти пішли в атаку, але дальній кидок Овдєєнка був неточним. До завершення зустрічі лишалося 26 секунд, а на табло висвічувався рахунок не на нашу користь, крім того м’яч вводили у гру суперники. Тут саме час фолити на гравцях «Муссона», щоб після пробивання суперником штрафних організувати останню атаку, але кримчани уникали зіткнень і вперто тримали м’яча. А на останніх секундах ще й організували атаку, після якої Денис Баяндін з-під кільця закинув ще один 2-очковий та встановив остаточний рахунок. 57:60 – прикра поразка на останній хвилині, що залишає примарні шанси «Кіровограда» на вихід до фіналу чотирьох. Другий поєдинок між цими командами відбудеться 23 березня в Севастополі. Там підопічним Ігоря Чигрінова треба буде перевершити себе та створити диво.

Хоча і в першій зустрічі БК «Кіровоград» створив якщо не подвиг, то щонайменше приємно здивував такою грою проти лідера чемпіонату України. У протистоянні з кримчанами команда Ігоря Чигрінова продемонструвала запеклу, видовищну, самовіддану гру і була дуже близькою до перемоги, але суперники все ж були сильнішими.