Кропивницька «Зірка» дебютувала у Прем’єр-лізі матчем із «Шахтарем» (ФОТО)

Кількість переглядів - 1007

Кропивницька «Зірка» після 12-річної перерви дебютувала в еліті українського футболу – Прем’єр-лізі. В історичному матчі, що відбувся учора, 22 липня, наша команда зустрілася з чи не найтитулованішою командою України - донецьким «Шахтарем».

У поєдинку, що відкрив змагання Ліги Парі-Матч сезону 2016/2017 років, команда Сергія Лавриненка на «Арені Львів» зазнала поразки з рахунком 1:4.

На перебіг матчу суттєво вплинув швидкий гол, забитий «гірниками» вже на 3-й хвилині. Вони скористалися втратою червоно-жовтими м’яча в центрі поля, вибігли в контратаку чотири в два, яку влучним ударом завершив Бернард – 1:0.
За хвилину дивом не подвоїв рахунок Марлос, поціливши в поперечину.
У «Зірки» гарно в гру увійшов новачок команди Артем Сітало, який в одному моменті загострив гру своєю небезпечною передачею, в другому – сам поборовся в штрафній зоні господарів, щоправда невдало. Гарною нагодою зрівняти рахунок на 27-й хвилині не скористався інший новачок Віталій Гавриш.

Вдруге футболісти з Кропивницького пропустили після помилки центрального захисника Олександра Кучеренка, який невдало відпасував на Паста, і цим негайно скористався Тайсон – 2:0.
До перерви футболісти «Зірки» забили історичний гол у ворота «Шахтаря», автором якого став активний Сітало. Він на 38-й хвилині був першим на добиванні після виконання Андрієм Бацулою штрафного удару метрів із 18, який парирував воротар «гірників», вихованець кропивницького футболу Андрій П’ятов – 2:1.

Мінімальна перевага номінальних господарів була недовгою. До завершення першого тайму на 45-й хвилині вони збільшили її до двох м’ячів завдяки голу натуралізованого хорвата Едуардо – 3:1.
Краща фізична готовність підопічних Паулу Фонсеки у другій частині матчу дозволила нашим суперникам домінувати на полі. Гравцям Серія Лавриненка було складно організувати щось серйозне, вони більше дбали про власні ворота, яким постійно загрожували Бернард, Срна, Марлос, Ісмаїлі та інші «гірники».

Та все ж виймати вчетверте м’яча із сітки власних воріт Євгенові Пасту довелося. Автоголом відзначився Максим Ковальов, у якого влучив м’яч після небезпечного прострілу – 4:1.
Перший матч у Лізі Парі Матч футболісти «Зірки» програли, пропустивши чотири м’ячі, проте чи були в когось сумніви у перемозі 9-разового чемпіона України? Команда Сергія Лавриненка лише починає перебудовуватися під поєдинки у футбольній еліті. На такому рівні у складі червоно-жовтих грали лише кілька футболістів, тому тренерський штаб Кропивницької команди разом із гравцями вчиться, набирається досвіду, який, сподіваємося, допоможе  якнайшвидше адаптуватися до рівня Прем’єр-ліги.
Наступний тур «Зірка» проведе удома 30 липня, у якому її екзаменуватиме теж серйозний суперник – учасник Ліги Європи луганська «Зоря».

Шахтар» (Донецьк) – «Зірка» (Кропивницький) – 4:1 (3:1).

«Шахтар»: 30. П’ятов Андрій, 33. Срна Даріо (к/к), 18. Ордець Іван, 38. Кривцов Сергій, 31. Ісмаїлі, 6. Степаненко Тарас, 8. Фред (74. Коваленко Віктор, 63), 10. Бернард, 28. Тайсон, 11. Марлос (12. Нем Веллінгтон, 75), 22. Едуардо (9. Дентиньо, 72). Запасні: 26. Шевченко Микита, 5. Кучер Олександр, 2. Бутко Богдан, 7. Селезньов Євген. Головний тренер: Фонсека Паулу.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 7. Гавриш Віталій (24. Зубков Руслан, 90+1), 8. Лупашко Владислав, 9. Щедрий Артем, 10. Допілка Олег (к/к), 11. Бацула Андрій, 14. Сітало Артем (99. Локтіонов Роман, 79), 18. Кучеренко Олександр, 28. Чумак Євген (21. Загальський Ігор, 74), 55. Ковальов Максим, 77. Чичиков Олексій. Запасні: 41. Льопка Роман, 22. Каваців Ярема, 29. Баєнко Володимир, 95. Попов Роман. Головний тренер: Лавриненко Сергій.

Голи: 1:0, Бернард (3); 2:0, Тайсон (32); 2:1, Сітало Артем (38); 3:1, Едуардо (45); 4:1, Ковальов Максим (71, автогол).

Попередження: Кучеренко Олександр (21), Фред (37), Допілка Олег (39), Бацула Андрій (44), Срна Даріо (48), Загальський Ігор (78), Степаненко Тарас (84).