Кропивницька «Зірка» у 105-й день народження перемогла полтавську «Ворсклу» (ФОТО)

Кількість переглядів - 846

Футболісти «Зірки» зробили гарний подарунок собі та вболівальникам, премігши на домашньому полі сьогодні, у день створення клубу, полтавську «Ворсклу» з рахунком 2:0.

Саме сьогодні «Зірка» відзначала 105 років з моменту створення. 16 жовтня 1911 року футбольний гурток заводу «Ельворті» переграв команду першої місцевої чоловічої гімназії з рахунком 4:1, про що була замітка в тодішній газеті «Голос Юга». Відтак цей день вважається часом заснування футбольного клубу.

У матчі 11-го туру, яким кропивницькі футболісти завершували перше коло, було два різні за змістом тайми. Невиразний перший і насичений, цікавий другий.

vors1vors2

Полтавчани у стартовій 45-хвилинці дали зрозуміти, що приїхали за перемогою і були налаштовані перевати триматчеву програшну серію. Вони більше контролювали м’яч, вели гру за своїм сценарієм, але до голу справу не довели. По-справжньому гаряче в осінню холодну погоду на полі було на 13-й хвилині, коли суперники заробили штрафний і після його виконання Олексій Дитятьєв виграв верхову боротьбу та пробив прямо у верхню поперечину воріт Євгена Паста. Відповідь зіркових не забарилася і вже у наступній атаці капітан Федеріко Перейра потужним ударом цілив у дев’ятку та на заваді став воротар полтавчан Богдан Шуст, який своїм сейвом зберіг ворота недоторканними.
Після такої активності гра заспокоїлася, глядачі більше нудьгували. До перерви на полі було багато боротьби, але до небезпечних моментів не доходило. У гостей на 42-й хвилині Санжар Турсунов ударом здалеку з межі воротарської зони поцілив значно вище воріт. Футболісти «Зірки» більше запам’яталися великим браком при передачах.

vors5vors6vors7vors8vors9vors10Гравці «Зірки» вдало розпочали другий тайм, відкривши рахунок на 51-й хвилині. Спрацювала триходівка, Артем Сітало у центрі прийняв м’яч і відпасував на Артема Щедрого, який пройшовши правим флангом, прострілив у воротарську зону. Набігаючому Джонатану Мойї у трьох метрах навпроти воріт лишалося лише підставити ногу - 1:0.

vors11Невдовзі полтавчани могли відігратися. Захисники червоно-жовтих дозволили Юрію Коломойцю пройти у власну карну зону, де все ж розібралися з ним. Спроба нападника «Ворскли» випросити пенальті в арбітра за падіння результату не дала. Другий шанс забити Коломоєць отримав на 68-й хвилині після помилки Перейри. Його вихід на побачення з Пастом завершилося перемогою останного. Євген обрав правильну позицію і, вчасно зреагувавши на удар, зловив кулястого.
У червоно-жовтих моменти не реалізували Артем Сітало, після удару якого м’яч приземлився на воротарську сітку. Напівмомент мав Артем Щедрий - його удар зльоту був ефектним, але невлучним. Супершанс змарнував Андрій Бацула, який мав замикати у штрафній зоні фланговий простріл від Володимира Баєнка, однак пробив з-під захиника низом притул біля штанги.
А вдалося забити півзахисникові «Зірки» Роману Попову і для цього йому знадобилося провести на полі менше хвилини. На 78-й хвилині він замінив Артема Щедрого, і ледь вийшовши на поле, отримав пас із глибини. Зіграти на випередження спробував Богдан Шуст, але Роман встиг ногою дотягнутися до м’яча, і він парашутом спустився прямісінько в кут воріт «Ворскли» - 2:0.
До розгрому рахунок мав доводити Артем Фаворов у компенсований час, але перетримав м’яч і змарнував момент.
vors12vors14

Головний тренер «Ворскли» Василь Сачко на післяматчевій прес-конференції сказав, що «Зірка» своїми моментами скористалася, а його футболісти - ні. Для його команди ця поразка стала четвертою поспіль. За словами Скачка, ці поразки є наслідком процесів, що відбуваються у команді, про які керманич полтавчан говорити відмовився.

Тренер «Зірки» Віктор Догадайло привітав клуб зі 105 річницею і сказав, що в такий день вони зобов'язані були перемагати за будь-яких обставин: «У футболістів було відповідне налаштування – ми не могли підвести вболівальників в такий день. Щодо самої гри – ми проаналізувати матч із «Динамо», врахували помилки. На гру з полтавчанами обрали тактику швидких проходів центра поля з активним підключенням флангів. У першому таймі наші футболісти виконували установку, але суперники не давали реалізувати нам моменти, а в другому гості втомилися і ми досягли свого».

Друге коло «Зірка» розпочне з 11-ма очками на восьмому місці. Екзаменуватиме команду Даріо Друді 23 жовтня на стадіоні у Кропивницькому донецький «Шахтар».

«Зірка» (Кропивницький) – «Ворскла» (Полтава) – 2:0 (0:0).
16 жовтня 2016 року (неділя). Початок о 17:00. Кропивницький. Стадіон «Зірка». Оцінка поля: 3. 2775 глядачів. + 6 С. Ліга Парі-Матч, 1 коло, 11 тур.

«Зірка»: 44. Паст Євген, 4. Перейра Федеріко Ернан (к\к), 9. Щедрий Артем (95. Попов Роман, 78), 11. Бацула Андрій (23. Маткобожик Олександр, 90+1), 14. Сітало Артем, 16. Мойя Агілар Джонатан Алонсо, 17. Фернандес Лопес Айтор, 18. Кучеренко Олександр, 21. Загальський Ігор (10. Фаворов Артем, 65), 29. Баєнко Володимир, 55. Ковальов Максим. Запасні: 30. Ганєв Геннадій, 28. Полегенько Павло, 31. Ченакал Ігор, 85. Керножицький Сергій. В. о. головного тренера: Догадайло Віктор.

«Ворскла»: 1. Шуст Богдан, 3. Сімінін Сергій (к\к), 4. Пердута Ігор, 10. Турсунов Санжар (82. Ребенок Павло, 82), 11. Бартуловіч Младен (9. Загорулько Артур, 66), 13. Хльобас Дмитро (7. Кобахідзе Александар, 37), 26. Коломоєць Юрій, 27. Голодюк Олег, 29. Кравченко Дмитро, 54. Дитятьєв Олексій, 79. Пилявський Андрій. Запасні: 12. Непогодов Дмитро, 6. Скляр Олександр, 23. Сапай Вадим, 99. Зарічнюк Євген. Головний тренер: Сачко Василь.

Голи: 1:0, Мойя Агілар Джонатан Алонсо (51), Попов Роман (78).

Попередження: Перейра Федеріко (26), Бартуловіч Младен (37), Дитятьєв Олексій (55), Пердута Ігор (59), Мойя Агілар Джонатан Алонсо (62), Попов Роман (79), Голодюк Олег (90+3).