У Кропивницькому визначили чемпіонів України з велокросу (ФОТО)

Кількість переглядів - 361

Велосипедисти Кіровоградщини здобули левову частку нагород Чемпіонату України з велокросу, що 15-16 жовтня проходив у Кропивницькому в Гаю десантників.

207 учасників із 19 команд протягом двох днів визначали переможців у груповій та естафетній гонках серед чоловіків, жінок, юніорів, юніорок, юнаків і дівчат.

IMG 20161015 101211IMG 20161015 103204

Обласну федерацію велоспорту представляли п’ять команд – вихованці Кропивницької комплексної ДЮСШ №1, Новгородківської районної ДЮСШ (МЮННТ), Світловодської комплексної ДЮСШ №1, Знам’янської районної ДЮСШ («Рос-Агро"), Знам’янської комплексної ДЮСШ і Олександрійської ДЮСШ №2.
Практично весь п’єдестал пошани в усіх вікових групах посіли велосипедисти нашої області. Чоловічу групову гонку виграв світловодчанин Антон Пустовіт, а в жінок кращою стала Олена Гуцан.

IMG 20161015 104438Кропивничанин Кирило Царенко переміг у гонці юніорів, а його одноклубник Владислав Шутко став другим серед юнаків.

Групова гонка

Чоловіки 21 км
1 Пустовіт Антон (Світловодськ КДЮСШ №1)
2 Пастушенко Ян (Кіровоградська ОШВСМ/ОРО Олександійський р-н)
3 Бондаренко Руслан (Кіровоградська ОШВСМ/КЗ КДЮСШ №1)

Жінки 15 км
1 Гуцан Олена (Кіровоградська ОШВСМ/КЗ КДЮСШ №1)
2 Демидова Олена (Кіровоградська ОШВСМ/КЗ КДЮСШ №1)
3 Борисюк Віра (Донецька ОСДЮСШОР -"Рос-Агро")

Юніори 15 км
1 Царенко Кирило (Кіровоградська КЗ КДЮСШ №1)
2 Дахновський Костянтин (Кіровоградська КДЮСШ №1)
3 Соколовський Максим (Миколаїв МВУФК)

Юніорки 12 км
1 Шерстюк Марія (Харківська ХДВУФК №1)
2 Алтухова Марина (Харківська ХДВУФК №1)
3 Вицина Крістіна (Миколаївська ВУФК)

Юнаки 9 км
1 Пономар Андрій (Чернігівська КДЮСШ №2)
2 Шутко Владислав (Кіровоградська КЗ КДЮСШ №1)
3 Московченкко Роман (Харківська ХДВУФК №1)

Дівчата 6 км
1 Олійник Ганна (Донецька ОСДЮСШОР ДВУФОР)
2 Богдан Аліна (Харківська ХДВФУК №1)
3 Величко Катерина (Миколаївська ВУФК).

IMG 20161015 104507

IMG 20161015 104731

В естафеті велосипедисти обласної федерації довели свої домінуючі позиції. Чоловіча збірна Кіровоградської області у складі кропивничан Ігоря Крота, Руслана Бондаренка, світловодчанина Антона Пустовіта та олександрійця Яна Пастушенка виграла 12-кілометрову естафетну гонку.
Другою стала змішана команда Донецької та Черкаської областей, а третій час показали чоловіки збірної Полтавської області.
Найшвидшими були наші представниці у жіночій естафеті на 9 км, де кропивничанки Олена Гуцан, Єлизавета Бабука та Олена Демидова випередили відповідно збірну Миколаївської області та змішану команду, сформован уз велокросменок Донецької, Кіровоградської та Полтавської областей.
Серед юніорів, де дистанція складала 12 км, команда з міста Кропивницький у складі Костянтина Дахновського, Максима Ярошенка, Дениса Чугунова та Кирила Царенка перемогла. Решту призового подіуму розподілили віповідно команди Рівненської та Миколаївської областей.
У гонці юніорок на 9 км місцеві спортсменки Катерина Сокур, Каріна Островська і Марина Пономаренко були третіми. Виграли гонку велокросменки Харкова, другими стали представниці Миколаєва.
Костянтин Колесніков, Назар Коношко, Андрій Пташинський і Владислав Шутко з Кропивницького фінішували першими в естафеті юнаків на 12 км. Команда Чернігівщини стала другою, а збірна Рівненської та Миколаївської областей – третьою.
9-кілометрову естафету дівчат виграли миколаївчанки. Команда Кіровоградщини у складі кропивничанок Ангеліни Філевої, Анастасії Прочухан і Алли Марущук зі Знам’янського району показали другий час.

IMG 20161015 105527IMG 20161015 105656

До закриття велосезону спортсменам лишилося визначити володарів нагород Чемпіонату України у парній та індивідуальній гонках.
Перша пройде найближчими вихідними у Кременчуку, а друга 29-30 жовтня у Харкові.

Паралельно Чемпіонату України молодші юнаки та дівчата змагалися за нагороди Відкритого чемпіонату Кропивницького з велокросу пам'яті заслуженого тренера України Олександра Заворітнього.
Для юних велосипедистів ці змагання стали важливою змагальною практикою.
У груповій гонці на 4 км юнаків 2003-2004 р.н. друге місце посів Артур Константинов із Новгородки. Весь призовий п’єдестал групової гонки на 3 км юнаків 2005 р.н. і молодших розподілили велосипедисти нашої області – Євген Тєсцов (Кропивницький) - І, Іван Андрєєв (Знам’янка) – ІІ, Володимир Микитюк (Кропивницький) – ІІІ.
Серед дівчат 2004 р.н. і молодших 4 кілометри найшвидше проїхали кропивничанки відповідно Анастасія Прочухан, Анастасія Хаоченко і Анастасія Литвин.
В естафеті юнаків 2005 р.н. і молодших брали участь велокросмени з Кропивницького та Знам’янки. Вони і розіграли між собою призові місця. Перемогли господарі, а гості з міста залізничників приїхали другими. Третє місце посіла змішана команла обох міст. В естафеті дівчата 2004 р.н. та молодших змагалися три команди з Кропивницького які між собою і розподілили призовий подіум.