Кіровоград: фінальна звитяга «Єлисавет-Баскет»(ВІДЕО)

Кількість переглядів - 674

У неймовірно драматичному протистоянні у другій фінальній серії жіночого Чемпіонату України з баскетболу БК «Єлисавет-Баскет» на домашній арені зумів вирвати перемогу у діючих чемпіонок України, баскетболісток київського «НПУ-Динамо» - 85:79 і зрівняти рахунок у фінальній серії.

Після поразки у першій грі 10 квітня (65:81) відступати було нікуди. Наша команда заявилися у дебютний для себе чемпіонат і одразу зазіхнула на золоті медалі. Саме тому матч, що відбувся вчора, 13 квітня, став для кіровоградських баскетболісток головною грою сезону і мав дати відповідь на питання: чи продовжить дітище президента клубу Руслана Згривця – БК «Єлисавет-Баскет» боротьбу за золоті нагороди, чи вже цього дня стане відоме ім’я нових-старих чемпіонок. І зараз можна з великою впевненістю та гордістю сказати, що так - продовжить!

Наші баскетболістки, невпевнено розпочавши гру, змогли зібратися, налаштуватися, знайти в собі сили після великої перерви зламати хід матчу і врешті довести зустріч до звитяги.

У стартовій п’ятірці на гру проти титулованих киянок, чемпіонок України, СРСР, фіналісток Євроліги вийшли легіонерки - Стефані Реймонд, Рада Відович, Ая Траоре та кращі українки - Аліна Ягупова з Оленою Жержеруновою.

baskk12Вкидання виграли суперниці однак Ягупова вдало зіграла на перехваті, сама пройшла до кільця, але її кидок був не вдалим. Рахунок відкрили гості за яких 2-очковим відзначилася Хуаніта Вард. Два поспіль шанси мала Жержерунова пробиваючи штрафні, але з чотирьох влучила лише раз. Потім зусиллями Ягупової (3 очки) та Реймонд (2) ми вийшли вперед (6:4), а надалі навіть неймовірний галас на трибунах у підтримку кіровоградської команди не допоміг господаркам. Кіровоградки вдало діяли у захисті, неодноразово зривали атаки суперниць, однак у нападі були проблеми: грамотно оборонялася команда Володимира Рижова, змушуючи господарок кидати з незручного положення. Та й місцеві баскетболістки відзначалися браком влучності. А киянки тим часом методично нарощували оберти і завершили чверть на свою користь 23:17.

Активніше наші суперниці розпочали і другу 10-хвилинку. Вони змогли піти у 9-очковий відрив (28:37), а тут ще й Ягупова, провівши на майданчику лише 13 хвилин, отримала третій фол чим ускладнила собі подальшу ситуацію. Та це не завадило їй до завершення цього відрізку набрати найбільшу кількість очок – 18. Другий показник результативності був у «динамівки» Хуаніти Вард (12). Насторожував низький процент влучать із гри в «Єлисавет-Баскет» (36%).Та все ж ближче до великої перерви підопічні Людмили Коваленко скоротили відставання до двох очок (35:37). Другу чверть господарки виграли (22:18), але на велику перерву лідерками все ж пішли суперниці (41:39).

А далі на нас чекав захоплюючий третій відрізок протистояння, який і став переламним у матчі. На «двійку» Валентини Воронової чотирма очками відповідає Траоре і на 23-й хвилині зрівнює рахунок (43:43). І тут прийшов бенефіс Стефані Реймонд, яку сміливо можна назвати однією з головних ковалів нашої перемоги. Вона набирає поспіль 6 очок (4 зі штрафних). Галас на трибунах надможливий, суперниці починають помилятися, панікувати і раз за разом фолять. Володимир Рижов бере тайм-аут, але опанувати собою киянки не можуть. Не стримується вже і сам тренер гостей. У залі неймовірна атмосфера. Як потім, по закінченні гри, сказала головний тренер «Єлисавет-Баскет» за останні років десять жоден клуб у жіночій Вищій лізі не мав такої підтримки, а тому за такого палкого вболівання, у власному залі її баскетболістки просто не мали права зіграти погано.

Далі за справу взялася Ягупова, яка хоча і не реалізувала штрафні, але 4 очки команді принесла. Знову два з лінії за порушення влучно поклала у кошик Реймонд і вперше «Єлисавет-Баскет» пішов у 6-очковий відрив (56:50). До завершення цього відрізку гри Реймонд ще набрала два очки та примусила сфолити на собі грізну Тайру Вайт. Для останньої це було вже п’яте попередження, тому на поле вона більше не виходила. Бачити таку кількість помилок від киянок було не звично. 23:15 – з таким рахунком кіровоградки виграли передостанню чверть і мали 6 очок загальної переваги (62:56) перед вирішальним відрізком гри.

Останню чверть протягом 4 хвилин гри у нас гру ведуть Реймонд (5 очок) і Назаревич (4), які на двох набирають дев’ять очок і збільшують перевагу до 9 пунктів (71:62).

baskk4Наша американка отримує такий недоречний четвертий фол. «Динамівки» зусиллями Цекової, Вард і Спітковської скорочують відставання до п’яти очок (76:71). І на майданчику і на трибунах вирують неабиякі пристрасті. В таку потрібну мить ефектним кидком із-під кільця з обертом у повітрі на 360 градусів забиває Ягупова, слідом за нею два очки нам приносить Траоре знову збільшуючи відрив. До фінальної сирени лишається 1:04 секунди, на табло 80:71, ми попереду. Суперниці (Вільямс, Спітковська, Вард) скорочують відрив до трьох очок і тут знову включається Ягупова з Траоре, які роблять рахунок 84:79. До завершення матчу - 17 секунд, і цього разу перемогу «єлисаветчанки» вже не віддали. Останній бал зі штрафного нашій команді принесла Ягупова.  85:79 – неймовірно важка перемога і справді головний бій сезону, як анонсували його напередодні у керівництві кіровоградського клубу.

baskk19Матч видався важким. Суперниці з «НПУ-Динамо», очевидно, вже після вчорашнього поєдинку бачили себе чемпіонками, але так просто ми їм не здалися. У дівчат із «Єлисавет-Баскет» не все вдавалося: лише 1 раз із восьми вони влучили 3-очковий - 12% реалізація (у киянок – 31%), показали не високу реалізацію штрафних – 63% проти 80%, практично однаковими були у влучанні 2-очковими 53% проти 51% і підбиранні – 36 і 37 відповідно, але безмежна самовіддача допомогла їм виграти. І хоча найбільший внесок у перемогу зробили Аліна Ягупова (25 очок, 8 підбирань, 4 результативні передачі) і Стефані Реймонд (22, 2, 5), але це перемога всієї команди як цілісного злагодженого механізму до якого входили Ая Траоре (16, 9, 2), Олена Жержерунова (11, 9, 3), Аліса Назарович (9, 2), Неда Джурич (2, 4, 6) та Рада Відович (1 підбирання, 2 передачі). Всі вони – героїні вчорашнього двобою.

Звитяжна гра, але це ще не все. Тепер рахунок в серії рівний - 1:1 і доля чемпіонських нагород сезону 2012/2013 вирішиться у третьому протистоянні, що пройде 15 квітня у Києві. Сподіватимемося, там дівчата з «Єлисавет-Баскет» зможуть зробити маленький подвиг, адже сумнівів у тому що у «динамівок» їм виграти до снаги, вже немає. А хто завоює золоті медалі стане відомо вже завтра.