Кіровоградці вдома поступилися "Олександрії"

Кількість переглядів - 1345

33 тур у Кіровограді зняв всі питання для «Зірки» відносно її бронзових перспектив у чемпіонаті. Вирішилося воно у дербі з «Олександрією», причому зробили це жовто-чорні переконливо і заслужено. Господарі у свою чергу показали як поховати шанси на п’єдестал, від якого їх відділяв лише крок.

Нwww.gre4ka.info - Інформаційний портал Гречка.айцікавіше і найпринциповіше протистояння за підтекстом взаємин клубів, яке посилювалося турнірним значенням даної зустрічі для обох команд додавало вогню до загально-підігрітої атмосфери. За тиждень до дербі засоби масової інформації майоріли заголовками про ймовірні сутички фанатів, які історично ладні одне одному горлянки поперегризати – так «люблять» одне одного. Та й обидві команди заборгували своїм фанатам і хорошої гри і перемог, які чомусь на фініші чемпіонату почали «буксувати», втрачаючи важливі очки із не надто мотивованими середнячками, для яких, склалося враження, справа честі потріпати нерви претендентам на бронзові місця.

Здавалося, козирі були на боці кіровоградців: грають на домашньому полі, на тренерській лаві все стабільно, не лихоманить, ведучі гравці у строю, а тут ще й збіг - день народження президента клубу Максима Березіна. Ну як можна за переповнених трибун, у принциповому протистоянні, надмотивованим футболістам не зробити подарунок президентові та 5500 глядачів? Виявляється можна і причому болюче, принизливо. І нарікати «Зірка» має лише на себе. Бо вчора, 1 червня, «Олександрія» у Кіровограді справді була сильнішою і перемогла заслужено. А от рахунок – від нього мабуть ще довго кіровоградських футболістів і їхніх фанів коробитиме. 1:4 – навряд чи червоно-жовті уявляли, що останній матч сезону на домашньому полі вони будуть так нокаутовані. Але треба віддати належне обезголовленій після відставки Андрія Купцова «Олександрії». Вони билися як леви за впольовану здобич. Важко було повірити, що команда, яка так відверто слабо провела останні матчі, продемонструє таку висококласну гру. З такою налаштованістю та самовіддачею на кожен матч протягом весняної частини чемпіонату, з якою олександрійці билися у Кіровограді, команда точно мала б боротися за золоті нагороди.

Гості шокували господарів вже на другій хвилині: Євгену Пічкуру захисники «Зірки» дозволили у штрафному майданчику пробити ворота Євгена Ширяєва (0:1).
Підопічні Іллі Близнюка відповідають своєю атакою, однак Андрій Бурдіян пробиває вище воріт. В наступному епізоді вже олександрієць В’ячеслав Шевченко отримує гарну навісну передачу, але направляє кулястого прямо в руки Ширяєву. «Зірка» в боргу не залишається: В’ячеслав Горбаненко отримує чудову флангову передачу від Олександра Кочури, але б’є з льоту в космос. А на 22 хвилині жовто-чорні, яких на цей матч виводив виконуючий обов’язки головного тренера Віталій Первак, знову шокували багатотисячну публіку місцевого стадіону. Помилка Тараса Пінчука у захисті і рахунок вже 0:2. Свій 15 м`яч у нинішній першості забив кращий бомбардир гостей В`ячеслав Шевченко.

Та вже за хвилину «Зірка» примусила підвестися вболівальницькі трибуни: Горбаненко ефектним ударом вколотив сферу у ворота суперників. 1:2 інтрига оживає. На куражі кіровоградці знову атакують, 100-відсотковий момент зрівняти рахунок втрачає Кочура, який вийшовши на побачення із кіпером суперників Владиславом Леванідовим  пробиває низом, але м’яч пролітає повз ворота.

Такий неочікуваний хід подій примушує Іллю Близнюка змінювати тактичні плани на гру і на 26 хвилині робити подвійну заміну. Андрій Бурдіян і Тарас Пінчук сіли на лавку натомість вийшли Іван Рудницький і Андрій Степанов.

Не відомо чи чули гості з фан-сектора олександрійської підтримки «жовто-чорні до перемоги», але вже за шість хвилин вони цю саму перемогу наблизили і допомогли їм у цьому футболісти «Зірки», які "привезли" собі черговий гол. Скориставшись помилкою у захисті, Антон Кіча потроює перевагу (1:3). Гравці «Зірки» - Горбаненко, Кочура, Рудницький натомість під завісу першого тайму свої моменти марнують.
У перерві матчу за ініціативи президента ФК «Зірка» Максима Березкіна, наймолодшій команді Футбольної Академії «Зірка» від офіційного партнера – фірми «Joma» було вручено нову екіпіровку.

На початку другого відрізку матчу гравці «Зірки», очевидно після роз’яснювальної роботи від Іллі Близнюка, стрімголов кинулися відпрацьовувати свої зарплати та довіру тренерів і президента клубу. І знову чудовий момент не реалізував Кочура після удару якого сфера поцілувала верхню поперечину воріт. Минає декілька хвилин і «по горобцях» пробиває Рудницький. А тим часом із фан-зони олександрійської підтримки лунають вигуки: «Шаран! Шаран!». Володимир Богданович, який до речі теж під час матчу перебував на трибунах у Кіровограді, вже найближчим часом може знову очолити команду, яку два роки тому вивів до Прем’єр-ліги, а згодом тодішній президент клубу Микола Лавренко відправив його у відставку. Та, схоже, образи лишилися у минулому, а роботу цього фахівця в Олександрії вболівальники пам’ятають, цінують і з нетерпінням очікують його повернення.

«Зірка» ще мала декілька нагод, але вони успіхом не увінчалися. А от осада воріт Леванідова обернулася для господарів боком. Якщо Володимир Бондаренко не покарав червоно-жовтих, поціливши у хмари, то після швидкої контратаки «Олександрії» на 85 хвилині, Антон Кіча вдруге кіровоградців не пробачив (1:4) і поховав останню надію команди Іллі Близнюка на бронзовий п’єдестал.

Болючий нокаут від «Олександрії», який футболісти «Зірки» запам’ятають надовго і який стане для них корисним уроком.
Що ж, попереду останній тур Чемпіонату України з футболу у першій лізі. 8 червня «Зірці» у Донецьку проти місцевого «Олімпіка» лишається шанс грюкнути дверима. Але навіть перемога не дозволить кіровоградському клубу піднятися вище нинішнього п’ятого місця.  І якщо путівку до Прєм’єр-ліги достроково оформили «Севастополь» та алчевська «Сталь», то за третю стрічку у підсумковому чемпіонаті боротьба продовжується. Все вирішить заключний тур. За умови, що «Олександрія» знову нічого не «вчудить» у матчі проти одного з аутсайдерів - «Одеси», що вже декілька місяців балансує на межі існування, то наші географічні сусіди свою «бронзу» здобудуть. «Буковина» іде з двоочковим відставанням від  жовто-чорних і після вчорашньої поразки від алчевців (0:1) все ще зберігає мінімальні шанси на третю сходинку. Для цього чернівчанам необхідно проходити «Титан». Чи відбудеться рокіровка -  стане відомо 8 червня.