Тріумфальний виступ гирьовиків Кіровоградщини на Чемпіонаті України (ФОТО)

Кількість переглядів - 1242

Гирьовики Кіровоградщини вчергове довели, що є одними з найсильніших в Україні, успішно виступивши на Чемпіонаті України з гирьового спорту середи чоловіків, жінок, юніорів і юніорок, присвяченому Дню Конституції України, що 26-28 червня проходив у Луганську. Серед 107 учасників, які в луганському легкоатлетичному манежі «Динамо» ім. Сергія Бубки виборювали право називатися кращими наші гирьовики загалом вони здобули 15 нагород різного ґатунку та вибороли перше командне місце в юніорському заліку випередивши атлетів Харківської та Луганської областей відповідно.

До всього - троє юніорів, членів збірної команди області виконали нормативи майстрів спорту України.
Чемпіонами України серед юніорів стали бобринецькі гирьовики, вихованці Івана Гольші та Івана Намісника - Роман Матвієнко, виконавши норматив майстра спорту України норматив, тріумфував у вазі до 80 кг, а Дмитро Крамаренко не знав собі рівних у категорії до 90 кг і зійшов на призовий подіум у чоловіків. Сергій Костецький (80 кг) став другим поміж чоловіків вперше виконавши норматив майстра спорту України (на фото 1). Максим Безай (на фото 2), який зараз представляє Бобринець а розпочинав спортивну кар’єру в Олександрівській районній ДЮСШ під керівництвом Миколи Марфули досяг максимального результату, вигравши і чоловічі і юніорські змагання у ваговій категорії до 60 кг. Його рідний брат Богдан Безай (80 кг) замкнув призову трійку у юніорів.

Студент Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства вихованець тренера Василя Гніденка Геннадій Тимофєєв (на фото 3) у категорії до 70 кг здобув звання чемпіона України (юніори) та срібного призера (чоловіки), поступившись у боротьбі лише титулованому заслуженому майстру спорту, киянину Валентину Бондаренку .

Бронзову медаль чемпіонату України вперше у своїй спортивній кар’єрі у важкій боротьбі здобув і кіровоградець Денис Бондар (фото 4, 5). До неї підопічний тренера Сергія Шевченка ішов довгих 8 років.

Трьома нагородами відзначилися гирьовики з Голованівська (тренер Василь Доценко). Початок їм поклала Любов Дабіжа (70 кг), яка, до речі, була єдиною дівчиною у складі нашої збірної. Вона здобула срібну медаль серед юніорок завдяки чому у командному заліку Кіровоградська область стала шостою. Підтвердив свій високий рівень найменший, але вже титулований учасник збірної Кіровоградщини Олександр Ткач. Чемпіон світу серед юнаків, чемпіон і рекордсмен України, виступаючи у ваговій категорії до 90 кг посів друге місце серед юніорів і став бронзовим призером у чоловіків (на фото 6 разом із Любовью Дабіжею).

Голованівець Олександр Краснопольський (65 кг), який розпочинав заняття гирями під керівництвом Василя Доценка, а зараз є курсантом Харківського університету повітряних сил, піднявся на другий щабель п’єдесталу пошани в юніорському заліку і став третім нашим гирьовиком, який вперше виконав норматив майстра спорту України.

Останню нагороду Кіровоградщині приніс тренер Олександрівської районної ДЮСШ Микола Марфула. У категорії понад 90 кг він показав третій результат.

Нагороди Чемпіонату України відкрили нашим гирьовикам дорогу на Чемпіонат світу, що у жовтні пройде у Греції, проте гирьовий спорт – не футбол. Як зазначив після урочистого нагородження переможців і призерів президент Федерації гирьового спорту України Юрій Щербина, участь у ньому візьмуть лише ті спортсмени, які знайдуть фінансові можливості на поїздку, адже федерація їх не має. Тож він порекомендував усім переможцям і призерам шукати спонсорів або їхати за свої кошти. Чи знайдуть їх наші гирьовики (на фото 7) щоб поборотися за медалі світового рівня – побачимо найближчим часом. А в тому, що у Греції ми матимемо високі шанси на нагороди сумнівів не виникає, адже показані нашими спортсменами результати дають всі підстави на це розраховувати.