БК «Єлисавет-Баскет» у фіналі

Кількість переглядів - 716

Матч, який обіцяв бути цікавим, не виправдав очікувань. Його не можна віднести до тих, що тримають у напрузі протягом всього відведеного часу. Інтрига ж у протистоянні БК «Єлисавет-Баскет» з гродненською «Олімпією» тривала лише перші 4 хвилини зустрічі, під час котрих діючі чемпіонки Білорусії, переможці Балтійської ліги, учасниці 1/8 фіналу Єврокапу були попереду.

Саме так можна охарактеризувати третю гру кіровоградської команди під керівництвом Вікторії Большакової на жіночому міжнародному турнірі з баскетболу на призи губернатора Кіровоградщини Андрія Ніколаєнка, що цими днями проходить у Кіровограді в стінах факультету фізичного виховання КДПУ ім. Володимира Винниченка. Лише на початку зустрічі білоруски, в більшій мірі своїми титулами, змогли скористатися стартовим хвилюванням господарок і вийти вперед (8:6), однак в подальшому, після нервового початку дівчата з «Єлисавет-Баскет» змогли опанувати собою, зрівняли рахунок і методично почали нарощувати відрив. Рахунок після 1 чверті – 25:16 став тому переконливим підтвердженням. Роль лідера звичайно ж взяла на себе феноменальна Аліна Ягупова. Її сольні проходи, філігранні паси партнеркам, неочікувані перехоплення ще більше дезорієнтовували суперниць і примушували частіше помилятися. У перші 10-хвилинці наша баскетболістка набрала 9 очок. Що неприємно вразило – два фоли Ольги Дубровіної, яка щоправда потім зробила висновки, грала дуже обережно і змогла навіть увійти до трійки бомбардирів у складі своєї команди за підсумками матчу. Залишала бажати кращого і результативність влучання з дальньої лінії, яка загалом склала за матч ледь більше 26 відсотків. Із 15 спроб ми реалізували чотири 3-очкових. Не кращим чином відповіли наші білоруські суперниці, в яких показник влучань з дальньої лінії склав 25% (5 із 20). Та все ж у грі під кільцем, із середньої лінії, дії у захисті господарки виглядали на порядок краще що і визначило підсумок протистояння.

Друга чверть розставила все на свої місця. Лише 5 очок змогли набрати баскетболістки «Олімпії» проти 20 господарок. Саме після неї за рахунку 45:21 було остаточно знято питання щодо другого фіналіста турніру і ніякі тайм-аути головного тренера «Олімпії» Вікторії Дацун вже не змогли змінити ситуацію. (Першими фіналістками стали казахські баскетболістки з «Астани Тайгерс», які напередодні легко розібралися з гомельчанками з «Сож ГГУ» - 89:51.). Наші суперниці все ж намагалися переломити хід гри, доволі успішно розпочавши чверть після великої перерви, але надовго їх не вистачило і в останні хвилини «Олімпія» знову напропускалася, програвши третю 10-хвилинку -15:19. Перевага підопічних Вікторії Большакової була беззаперечною – 64:36, тому господарки дозволяли собі грати розкуто, експериментувати, награвати ігрові комбінації мов на тренуванні. Особливо легко це вдавалося Ягуповій з американською легіонеркою Тані Робінсон. Саме ця зв’язка, має стати однією з головних ударних сил «Єлисавет-Баскет» у нинішньому чемпіонаті. Заключна чверть виявилася єдиною, в якій білоруски набрали більше очок (15 проти 14). Але ініціативу наші баскетболістки віддали свідомо – коли перемога не викликала ніяких сумнівів, Вікторія Большакова дала можливість пограти резервісткам. Скромні два очки Ягупової в останній чверті і загалом 23 за гру принесли їй чергове визнання кращої снайперки матчу.

Звитяга «Єлисавет-Баскет» над «Олімпією» (77:51) і лишилося дізнатися хто ж стане переможцем першого міжнародного жіночого турніру з баскетболу на призи губернатора? А чекати вже не довго: завтра відбудеться розвязка. О 17.00 розпочнеться фінальне протистояння господарок із «Астаною Тайгерс», а дещо раніше – о 15.00 в матчі за третє місце зустрінуться білоруські команди «СОЖ ГГУ» та «Олімпія».

У першому турі, 10 жовтня, БК «Єлисавет-Баскет» декласував білорусок із «СОЖ ГГУ» - 102:51, а «Астана Тайгерс» виграла в «Олімпії» - 66:62.
У другому турі, 11 жовтня, БК «Єлисавет-Баскет» переконливо переміг казахстанську команду - 98:52. Матч між двома білоруськими командами «Олімпія» та «СОЖ ГГУ» завершився на користь діючих чемпіонок країни з Гродно - 90:69.