Як «Єлисавет-Баскет» міжнародний турнір виграв (ФОТО)

Кількість переглядів - 764

Після завершення попереднього сезону і тривалої перерви, до Кіровограда завітав великий баскетбол. Напередодні старту жіночого чемпіонату України у вищій лізі у нашому обласному центрі відбувся перший міжнародний турнір із баскетболу – Кубок голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Саме він за задумом його головного ініціатора – президента БК «Єлисавет-Баскет» Руслана Згривця, мав показати наскільки боєздатною є оновлена кіровоградська команда «Єлисавет-Баскет», адже від попереднього складу, яким наші баскетболістки стали срібними призерками чемпіонату України, в новій сформованій команді з 14 гравців лишилося лише 5 баскетболісток – Аліна Ягупова, Ольга Сівакова, Ксенія Кириченко, Наталія Фрасинюк і Анна Ніколаєва.

Та й кермо замість Людмили Коваленко зайняла Вікторія Большакова. Зараз вже можна впевнено стверджувати, що перевірка боєм пройшла успішно. Наші дівчата не лише впевнено виграли турнір, обігравши титулованих суперниць з Білорусії та Казахстану з непристойними рахунками, але й продемонстрували якісний і яскравий баскетбол. Це вселяє впевненість і дає обґрунтовані підстави сподіватися на успішний виступ кіровоградської жіночої команди у чемпіонаті, що стартує вже наступного тижня.

До фіналу господарки турніру пройшли на диво легко. Впевненості ж у тому, що титуловану казахстанську команду ми можемо здолати і в фіналі, додавав результат групового етапу, коли 11 жовтня підопічні Вікторії Большакової переконливо перемогли з рахунком 98:52. І навіть титули наших суперниць анітрохи не знітили їх, хоча могли б:
«Астана Тайгерс» є 4-разовим чемпіоном своєї країни, 3-разовим срібним призером, 5-разовим володарем Кубку Казахстану.

Вже перша чверть, що завершилася з рахунком 29:7, підтвердила вагому заявку кіровоградок на перемогу, що з кожною наступною 10-хвилинкою лише підкріплювалася.
Господарки агресивно розпочали гру, були націленими на кільце суперниць, в них все виходило в нападі, при цьому вони уміло застосовували командний пресинг навіть на половині майданчика казашок. Баскетболістки з Астани виглядали безпорадними, а солідний відрив у рахунку від початку гри, ще більше змушував їх нервувати та помилятися. Другу чверть «Єлисавет-Баскет» виграв з рахунком 22:8, тож перед великою перервою за рахунку 51:15 ім’я переможця турніру практично було відоме.
Третю 10-хвилинку господарки віддали, програвши 2 пункти (12:14), проте лише тому, що головний тренер нашої команди дала можливість пограти дівчатам, які гріли лавку запасних. У заключній чверті кіровоградки довели гру до логічного завершення (18:13), про що красномовно свідчив рахунок та табло – 81:42. До речі, це найменший показник влучань у кошик господарок за весь турнір. Воно і не дивно: наші дівчата грали у захисті максимально зібрано, не підпускаючи до свого кільця казашок і, змушуючи їх кидати з середньої та дальньої відстаней, що в них виходило не надто вдало. Приємно окремо відзначити й активну підтримку вболівальників, які незважаючи на відсутність інтриги та переконливий рахунок протягом всього матчу, щоразу здіймали хвилю емоцій після успішного перетину м’яча крізь сітку суперниць чим ще більше мотивували «елисаветчанок» йти самовіддано вперед і радувати своєю грою. Найкраще це вдалося Аліні Ягуповій і Тані Робінсон, які набрали по 20 очок. Ще троє дівчат у складі «Єлисавет-Баскет» перетнули позначку у 10 пунктів – Ольга Дубровіна (11), Катерина Римаренко і Олександра Чех (по 10). Для порівняння в суперниць більше 10-очок набрала лише одна спортсменка - Алла Красовська (11).
Перемога кіровоградок – спільне досягнення всієї команди, в якій кожен її член доклав зусиль у загальний успіх. А тому треба відзначити всіх про кого в статті не згадувалося. Це Ксенія Афанасєва, Наталія Покровенко, Анна Ніколаєва, Вікторія Кондусь, Оксана Кисельова, Ксенія Кириченко, Ольга Сівакова, Наталія Фрасинюк.

Напередодні фіналу відбувся матч за третє місце у якому зустрічалися дві білоруські команди – гродненська «Олімпія» та гомельська «Сож ГГУ». У цьому протистоянні переможцями вийшли діючі чемпіонки Білорусії з міста Гродно – 87:80. Даний матч носив інтригу до середини третьої чверті. Команди  поперемінно випереджали одна одну та надалі баскетболістки «Олімпії» зробили комфортний 10-очковий заділ і до кінця матчу контролювали хід зустрічі.
Окремо хочеться сказати за подію, що відбулася напередодні фіналу. Вчорашній день став особливим у житті титулованої баскетболістки, яка провела свій останній сезон саме в кіровоградській команді (з капітанською пов’язкою) Олени Жержерунової. Вона розпрощалася з великим баскетболом, завершивши свою блискучу спортивну кар’єру.

По завершенні турніру з рук генерального секретаря федерації баскетболу України Олександра Ларіна і президента БК «Єлисавет-Баскет» Руслана Згривця обидві команди отримали заслужені дипломи, медалі, подарунки, а чемпіонки ще й головний трофей – великий красень Кубок. У своєму завершальному слові Руслан Федорович подякував всім командам, які подолали велику відстань, відгукнулися на запрошення, приїхали до Кіровограда завдяки чому «свято баскетболу вдалося» та пообіцяв, що турнір обов’язково  відбудеться і наступного року.