Баскетболу такого рівня Кіровоград ще не бачив(ФОТО)

Кількість переглядів - 1510

Баскетбол такого рівня Кіровоград ще не бачив. У матчі попереднього етапу Кубка України з баскетболу волею жереба до нашого обласного центру завітала команда баскетбольної Суперліги БК «Дніпро».  І навіть проведення матчу посеред тижня та початок о 17-й годині, не стало на заваді любителям спорту гуліверів,  які вщент заполонили спортивну арену факультету фізичного виховання педагогічного університету і за це були сповна винагороджені.

Забігаючи наперед скажу, що БК «Кіровоград» програв, але команда Ігоря Чигрінова виглядала на фоні суперників класом вище, цілком достойно. Хто знає як би склався матч, якби не провальна друга чверть, що і визначила результат протистояння. Та я переконаний - від цієї поразки кіровоградські баскетболісти винесуть корисний урок. Гра відкрила недоліки, показала над чим треба працювати задля того, щоб після виконання поставленої президентом клубу Андрієм Бродським першочергової задачі – виграти вищу лігу, в наступному сезоні не бути хлопчиками для биття у Суперлізі.
А починалося все для господарів доволі оптимістично. Так, вони від надмірного хвилювання у першій чверті дещо поступалися: програвали підбори, рідко влучали з дальньої лінії, показали низький рівень реалізації штрафних кидків, але навіть максимальний відрив у 6 очок не був критичним, а на останніх секундах чверті відставання від «Дніпра» кіровоградці взагалі скоротили до мінімуму.
Але тут прийшла друга чверть і господарів ніби підмінили. Такого антирекорду з моменту створення команди я не пам’ятаю. Лише на першій хвилині наші баскетболісти спромоглися закинути 2-очковий, а потім протягом шести хвилин господарі не набрали жодного. Тут треба віддати належне і гравцям із Дніпропетровська, які настільки чітко та грамотно виконували настанови свого тренера – уславленого олімпійського чемпіона Вальдемараса Хомічюса, що шансів забити у господарів практично не було. В тих же моментах, коли поодинокі спроби мали завершитися влучанням, якісь потойбічні сили вперто не давали м’ячу перетнути сітку. Невдалі спроби ще більше сіяли невпевненість у власних силах. Після семи хвилин другої чверті БК «Кіровоград» «горів» 23:42. Прорвало підопічних Ігоря Чигрінова лише за дві з лишком хвилини до великої перерви, але вже було запізно: 30:51 на табло і програна за всіма статтями партія з рахунком 11:31.
Відіграти такий солідний відрив та щ й у команди суперліги – було за межею фантастики, але у БК «Кіровоград» вболівальники вірили та вели вперед.
Наступні дві чверті кіровоградські баскетболісти провели на рівних і це довело: наша команда за рівнем виконавської майстерності не дуже то й поступається у класі, а от чого справді їй не вистачає – так це досвіду в іграх з таким суперником. Третю чверть гості виграли мінімально (19:17), але 23-очкове відставання перед заключною 10-хвилинкою (47:70) здавалося нездоланною прірвою.
 По-справжньому баскетболісти БК «Кіровоград» розігралися в останньому відрізку гри. Якби ж то так зіграти попередні чверті. Заряджені шаленою підтримкою вболівальників господарі нарешті знайшли свою гру і почали методично скорочувати рахунок і за хвилину до фінальної сирени спромоглися скоротили його до 12. Але відіграти їх за час, що лишився, було фізично неможливо. Загалом зключну 10-хвилинку наші баскетболісти виграли (31:22), а наостанок Деандре Мейс навіть порадував ефектним слем-данком, та гру було програно. 78:92 – такий підсумок першого протистояння.
Та ще не все втрачено. Створити подвиг БК «Кіровоград» спробує у матчі-відповіді 27 жовтня в Дніпродзержинську.

БК «Кіровоград» - БК «Дніпро» 78:92 (19:20, 11:31, 17:19, 31:22)

БК «Кіровоград»: Мейс (21 очко+2 підбирань +6 результативних передач), Абдрахманов (0+1+0), Оснач (0+0+0), Алексейчик (5+1+0), Берхін (6+3+1), Шемосюк (3+0+2), Лохманчук (10+0+3), Овдєєнко (13+5+3), Куінтрелл (10+6+0), Ворник (10+5+3).

БК «Дніпро»: О. Балашов, (0+1+0), Щепкін (15+2+1), Іванов (0+0+0), Шевченко (0+0+0), Глазирін (15+3+2), Коренюк (12+3+1), Місяць (4+0+1), Косенков (0+0+0), Тимофеєнко (16+14+4), М. Балашов (16+6+2), Мішула (10+4+5), Загреба (4+3+0).