БК «Кіровоград» повчив баскетбольній науці «Лучеськ-Університет»

Кількість переглядів - 1863

Захоплююче видовище подарували присутнім у залі факультету фізичного виховання педагогічного університету гравці БК «Кіровоград» у третьому матчі чемпіонату України з баскетболу серед чоловічих команд вищої ліги. Із рекордним на сьогодні рахунком - 114:66 наші баскетболісти перемогли луцький БК «Лучеськ-Університет». Чи зможуть кіровоградські орли протягом нинішнього чемпіонату покращити рекорд різниці у +48 очок ми побачимо наприкінці сезону, але планку вони взяли високу.

Луцькі баскетболісти зараз переживають не найкращі часи. Команда, що минулого року ще називалася «Волиньбаскет» і є діючим володарем Кубку України, по завершенні минулого сезону ледь не припинила своє існування. Зараз вона вже не є тим грізним суперником, яким була ще півроку тому, проте і після своєї трансформації у «Лучеськ-Університет», суттєвого оновлення, коли її лави полишили провідні гравці, команда лишилася з характером. Це довела і перша половина зустрічі з «Кіровоградом».
Манера гри БК «Кіровоград» під керівництвом Ігоря Чигрінова вже не є ні для кого секретом. Активний  пресинг, швидкісний перехід від захисту до нападу, високий рівень командної взаємодії, максимальна обережність у захисті – вже стали візитівкою нашої команди, яка приносить свої результати.  І навіть коротка лавка запасних господарів, що налічувала у грі з лучанами лише трьох гравців, не вплинула на тактичну побудову гри.
Кіровоградці агресивно розпочали, як наслідок початок зустрічі був цілком за господарями (20:7). Тайм-аут, який взяв наставник лучан Дмитро Чайковський допоміг збити атакувальний порив наших баскетболістів, але солідний заділ у 15 очок (33:18) став логічним завершенням чверті.
Намагалися гості протистояти кіровоградцям і в другій 10-хвилинці. Досить вдало це їм вдавалося у перші хвилини. Лучани використовували швидкісні контратаки, успішно діяли під кільцем, примушували кіровоградців багато фолити у середній лінії, помилятися у захисті. Завдяки цьому вони скоротили рахунок до шести очок (31:37). Та більше так наблизитися до себе господарі не дозволили. Додати проблем у другій половині матчу, зважаючи на тактику постійного пресингу мали дев’ять фолів (по три на кожного), які встигли ще до середини другої чверті «назбирати» кіровоградці - Ілля Шемосюк, Станіслав Овдєєнко та Олександр Берхін. Але в подальшому хлопці грали обережно і жоден із них завчасно не покинув майданчик. На велику перерву команди пішли за рахунку 53:37.
Якщо перші 20 хвилин гри ще носили якусь інтригу, то друга половина зустрічі розвіяла усі сумніви в перемозі кіровоградців на домашньому паркеті. Залишалося лише припускати з яким рахунком підопічні Ігоря Чигрінова здолають чергового суперника та плескати в долоні після ефектних комбінацій і командних дій гравців БК «Кіровоград», 3-очкових кидків з-за дуги, шалених слем-данків у виконанні Деандре Мейса та Дарона Томаса. Окрім психологічного зламу, баскетболісти з Волині помітно підсіли фізично. Їх вже не вистачало на швидкісні комбінації, а втома примушувала все частіше помилятися, чим неодмінно користувалися господарі збільшуючи відрив у рахунку. Третю чверть господарі виграли - 26:14, а в четвертій просто «добили» своїх суперників - 35:15. Розгромна перемога БК «Кіровоград» - 112:66 і лідируюче місце у чемпіонаті поряд із БК «Донецьк-2», який теж іде без очкових втрат.
Найкращими гравцям у складі господарів у цьому матчі стали Станіслав Овдєєнко (28 очок +8 підбирань), Дарон Томас (20+14), Деандре Мейс (21+2).
Вже незабаром, 17 листопада, наші баскетболісти  у Макіївці проведуть свою четверту гру у нинішньому чемпіонаті проти БК «Союзбаскетуголь». У рідних стінах наших хлопців ми побачимо 24 листопада в протиборстві з завжди амбіційним севастопольським «Мусоном».