«Єлисавет-Баскет» зазнав болючої поразки від діючих чемпіонок України (ФОТО)

Кількість переглядів - 581

Перша мегабитва головних претендентів за чемпіонське звання нинішнього баскетбольного чемпіонату серед жінок у вищій лізі між БК «Єлисавет-Баскет» і БК «НПУ-Динамо» завершилася для кіровоградських баскетболісток болючою поразкою. 16 листопада на домашній арені наші баскетболістки не змогли впоратися з діючими чемпіонками України – 66:71.

Господарки дуже вдало розпочали, багато влучали, контролювали перебіг зустрічі, а в грі динамівок спочатку була повна дезорганізація. Наша команда оновилася практично на 100 відсотків, тому суперниці тривалий час не могли пристосуватися до гри господарок. В такому руслі проходила перша і частина другої чверті. На 17 хвилині рахунок сягнув 38:24 - достатній відрив, який вселяв оптимізм на подальшу частину зустрічі. Та наставник киянок Володимир Рижов, поступово вивчивши гру єлисаветчанок, перебудував свою команду, провів ротацію і суперниці планомірно взялися скорочувати рахунок. А от у «Єлисавет-Баскет» почалися проблеми: поступово почала проявлятися втома. Столичні баскетболістки ефективно використовували зонний захист, а неможливість підступитися до кільця примушувала наших баскетболісток із незручних позицій кидати з середньої та дальньої ліній, часто не влучаючи у кошик. Дуже багато ми програвали і під кільцем.
Однак до завершення третьої чверті кіровоградки мінімально, проте ішли попереду. Переламною стала 29 хвилина, коли киянки вперше обійшли господарок (55:53) і до завершення передостанньої чверті змогли утримати 2-очкову перевагу. Віра  у перемогу «Єлисавет-Баскет» не полишала переповнений зал факультету фізичного виховання, але як потім скаже головний тренер «НПУ-Динамо» Володимир Рижов, єлисаветчанкам не вистачило енергії. У господарок не віднімиш бажання, з яким вони самовіддано боролися, однак для перемоги лише її було замало.
У заключному відрізку сподівання на звитягу наших баскетболісток розвіювалися як ранковий туман над степом: киянки лише збільшили свою перевагу і за хвилину до фінальної сирени вигравали 8 очок (71:63). В перемогу «Єлисавет-Баскет» вже не вірив найбезнадійніший оптиміст. Все на що спромоглися підопічні Вікторі Болшакової, так це скоротити рахунок.

Головний тренер «Єлисавет-Баскет» Вікторія Большакова, очевидно, не таким уявляла собі результат зустрічі, тому не виявила бажання поспілкуватися з журналістами, прокоментувати гру своїх підлеглих і відповісти на їхні запитання, тому це за неї зробив другий тренер команди Олексій Остроухов: «Ми розпочали вдало, але потім позначилася втома. Сьогодні киянки зіграли дещо краще ніж ми. Дехто з наших дівчат, можливо, перегорів, можливо інші фактори вплинули на гру. Не пішов кидок у Тані Робінсон. Кері Гардінг, на яку ми розраховували, не впоралася зі своїми задачами. Бажання було великим, і можливо воно так тяжіло психологічно над дівчатами, що вплинуло на хід подій і призвело до нашої поразки».

Президент БК «Єлисавет-Баскет» Руслан Згривець був стриманим, не видавав свого розчарування грою та запевнив, що вірить - з цієї поразки його команда зробить необхідні висновки: «Гра показала, що обидві команди – практично одного рівня. І якщо спочатку наша команда, що нам було приємно, вела в рахунку, був навіть суттєвий розрив. Та надалі ми всі побачили - команда «НПУ-Динамо» дуже сильна, досвідчена. Можливо, того досвіду нам і  не вистачило. Я думаю, що це лише початок наших протистоянь. Сподіваюся, гра принесла задоволення в першу чергу вболівальникам. Звісно хотілося, щоб була перемога, але думаю вона ще попереду. Гра довела, що саме між цими командами буде найбільша конкуренція в чемпіонаті і тому переконаний, що всі поєдинки за участю «НПУ-Динамо» та «Єлисавет-Баскету» будуть цікавими, непередбачуваними. Думаю головний тренер команди Вікторія Большакова зробить із цієї поразки необхідні висновки і в наступних поєдинках ми працюватимемо на перемогу».

БК «Єлисавет-Баскет» (Кіровоград) - БК «НПУ-Динамо» (Київ) 66:71 (24:15, 16:22, 13:18, 13:16)

БК «Єлисавет-Баскет»: Дубровіна (13 очок+8 підбирань+8 результативних передач), Ягупова (16+7+5), Кісільова (13+2+0), Робінсон (9+2+2), ГардінГ (7+9+3), Римаренко (6+4+1), Чек (2+3+0), Покровенко (0+0+0), Ніколаєва (0+0+0), Колядюк (0+0+0), Ніколаєва (0+0+0), Кириченко (0+0+0), Фрасинюк (0+0+0).