Мажорне завершення сезону голованівських гирьовиків (ФОТО)

Кількість переглядів - 1399

Мажорним акордом завершується спортивний рік для гирьовиків Голованівської районної ДЮСШ, які лише за листопад місяць у трьох змаганнях поспіль вибороли 24 нагороди різного ґатунку.

Розпочався календар осінніх виступів 12 листопада на Відкритій першості Уманського національного університету садівництва Черкаської області, куди були запрошені спортсмени з місцевих вишів - державного педагогічного університету, агротехнічного коледжу, Талянківського коледжу та гирьовики з Голованівська. Незважаючи на незначний масштаб змагань, вони були організовані на високому рівні: оформлення залу, суддівство, музичний супровід, захоплюючий виступ четвірки силових жонглерів, тепер вже і збірної університету та Голованівської спортивної школи, на відкритті першості – все спонукало до досягнення високих спортивних результатів. Вихованці тренера Василя Доценка - Андрій Башлаєв, Катерина  Кирилюк, майстер спорту Вадим Марчак - нині вже студенти названого Університету впевнено зайняли перші місця, а  Вадим Марчак показав, ще й до того ж, рекордний результат в ривку 24 кілограмової гирі – 254 підйоми та в сумі двоборства 408 підйомів у ваговій категорії понад 80 кілограмів.  Майстер спорту Валентин Хмільовий,  студент Уманського державного педагогічного університету в своїй ваговій  категорії (75 кг)  посів перше місце, другим у цій вазі став Роман Маніта,  який впевнено разом з іншими молодшими спортсменами Голованівської спортивної школи прийняв естафету від старших одноклубників. У ваговій категорії до 70 кг переміг Ярослав Мамонтов. Серед наймолодших учасників – дівчат, які змагалися з гирями у 16 кг, показали високі результати юнаки: Анастасія Деркач (50 кг), якій дісталося «золото». Срібна нагорода в Ольги Борисовець (60 кг), котра поступилася першим місцем в цій ваговій категорії Катерині Кирилюк.
А 22–24 листопада вихованці тренерів Василя Доценка та Богдана Безпалька, знову успішно стартували на ХХІІ Національному турнірі з гирьового спорту серед юнаків та дівчат на призи  В.С. Швидкого в м. Токмак Запорізької обл., куди з’їхалося понад 130 учасників, представників 14 команд з різних областей України.  Перш за все слід відзначити виступ наших юних спортсменок,  які незважаючи на свій вік, змагалися з набагато старшими учасницями гирями у 16 кг.  У ваговій категорії до 55 кг Анастасія Деркач (2000 р.н.) вирвавши гирю 72 рази, піднялася на другу сходинку п’єдесталу, Тетяна Шмідт – на третю (38 підйомів). Ольга Борисовець (2001 р.н.) вагова категорія +55 кг виконала 81 підйом, але, на жаль, до бронзи їй не вистачило кілька підйомів. Серед хлопців із гирями 16 кг у своїх вагових категоріях чемпіоном став Андрій Столовник (50кг), другим - Владислав Шмідт (55 кг), третім - Мансур Вержаковський (+65кг). Із гирями 12 кг перше місце виборов Максим Крижановський. Серед спортсменів, які виступали з гирями 8 кг у ваговій категорії до 40кг третє місце в активі Артема Рудя. Категорія до 50 кг також не залишилася без голованівців на пєдесталі. Срібло дісталося Вадиму Онищуку, бронза - Олександру Люльченку. Серед гирьовиків з гирею 4 кг «бронзу» здобув Станіслав Іщак.
Після кількох днів перепочинку  Голованівські гирьовики в складі збірної області 28-30 листопада вже штурмували нові рекорди на Кубку федерації гирьового спорту України в м. Харкові,  куди з 11 областей України та АР Крим  з’їхалося близько 90 спортсменів. На ньому вихованці Голованівської районної ДЮСШ показали високий рівень майстерності. З першими виступами на помості з’явились і перші наші чемпіони - Олександр Краснопольський вихованець тренера В.Л. Доценка та Б.П. Смірнова, нинішній курсант Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба, який виступав у ваговій категорії до 65 кг. Приємно порадувала тренера і Люба Дабіжа, піднявшись на другу сходинку п’єдесталу.
Олександр Ткач у ваговій категорії  до 90 кг, виконавши в сумі 279 підйомів 32-кілограмових гир, став абсолютним чемпіоном змагань, встановивши два рекорди України серед юніорів, в ривку - 177 підйомів та сумі двоборства. Вадим Марчак в абсолютній ваговій категорії +90 кг, також приміряв золоту медаль, покращивши свій особистий результат, зробивши 245 підйомів. «Золото» у вазі до 70кг впевнено виграв Валентин Хмільовий. У наполегливій боротьбі, в категорії до 80 кг,  бронзова медаль дісталась Андрію Башлаєву.
Завдячуючи тому, що в збірній команді Кіровоградської облатсі брали участь і спортсмени-гирьовики вихованці тренерів Івана Намісника та Івана Гольші з Бобринця, збірна Кіровоградської області зайняла трете загальнокомандне місце, поступившись лише двома очками гирьовикам Запорізької області, яка виступала в повному складі серед чоловіків та жінок.
Серед бобринчан відзначилися Сергій Костецький (80 кг) І місце: поштовх – 105, ривок – 131, сума - 236 підйомів. Тарас Щур (75 кг) ІІ місце: 94 - поштовх, 94 – ривок, сума - 188. Сергій Павлів (80 кг) ІІІ місце: 99 – поштовх, 113 – ривок, сума - 212 підйоми.