«Єлисавет-Баскет» у битві лідерів програв «Динамо»

Кількість переглядів - 704

Третє протистояння БК «Єлисавет-Баскет» та «НПУ-Динамо» 11 ciчня лише довело, що боротьба між головними претендентами на чемпіонство буде дуже важкою та запеклою. Після домашньої поразки (66:71) та виїзної перемоги (75:68), перша гра у новому, 2014 році, була особливо важливою, бо проходила на домашньому паркеті, а програвати вдруге у переповненому власному вболівальниками залі, ой як не хотілося. Нажаль, зустріч між фаворитами нинішнього чемпіонату принесла перемогу нашим суперницям.

Стартовий відрізок поєдинку команди грали зібрано, та максимально зосереджено, не відпускаючи одна одну. Майже всю першу чверть суперниці обмінювалися точними влучаннями, та за рахунку 12:12, коли до завершення стартової 10-хвилинки лишалося три хвилини, у господарок стався незрозумілий провал: 16 поспіль очок киянок, які лишилися без відповіді «єлисаветчанок». Як наслідок, невтішний рахунок на табло - 13:26. Не була особливо помітною і наш лідер - Аліна Ягупова, яка протягом цього відрізку жодного разу не влучила у кошик суперниць, натомість встигла заробити два фоли. Але як порушувати правила всій команді показала не хто-небудь, а капітан - Ольга Дубровіна. Вона навіть перевершила свою партнерку по команді, сфоливши аж тричі.
Друга чверть подарувала нам надію. В ній дівчатам із «Єлисавет-Баскет» вдалося виправити ситуацію та надолужити відставання. Нарешті, ближче до її середини Ягуповій вдалося розчаклувати кошик суперниць. Впевненіше та агресивніше заграла уся команда і на 8 хвилині нашим баскетболісткам вдалося зрівняти рахунок (32:32). Але тут сталася подія, що суттєво вплинула на підсумковий результат: Дубровіна заробила ще два фоли і змушена була покинути поле. Баскетболістки обмінялися декількома влучаннями, поперемінно випереджаючи одна одну, але на велику перерву команди пішли за мінімальної переваги гостей (39:40)
Переламною стала третя чверть. Відсутність досвідченого капітана у складі кіровоградок далася незабаром взнаки і включився сигнал перестороги. Господарки, сумлінно виконуючи вказівки свого тренера Володимира Рижова, додали у швидкості, силовому пресингу, агресії, а головне – влучності. Чого варті лише три поспіль влучні кидки з-за дуги Аріни Білоцерківської, які одразу суттєво вивели киянок вперед. Наші дівчата відверто не встигали за суперницями, особливо у захисті, тому 9-очкове відставання (22:31) було цілком закономірним.
На останній відрізок киянки вийшли, маючи непоганий заділ на свою користь 71:61. Перевага гостей була не критичною, однак для досвідчених баскетболісток, діючих чемпіонок України – суттєва заявка на перемогу. Так, ми чекали, що наставниця наших дівчат Вікторія Большакова зможе за ходом гри внести необхідні корективи, і за шаленої підтримки переповненого вболівальниками залу та прихильності фортуни, «Єлисавет-Баскет» виправить ситуацію на свою користь, але гри нервів не вийшло. Киянки не лише утримали необхідний гандикап, а ще збільшили його, не давши шансів господаркам навіть наблизитися до себе, впевнено довівши гру до перемоги – 89:73.
Найбільше своєю влучністю протягом гри господаркам дошкуляла Олена Огороднікова (22 очка), а допомогла їй у цьому знайома нам за виступами у минулому сезоні за «Єлисавет-Баскет» Аліса Назаревич, яка провела гру в Кіровограді просто блискуче, набравши 20 очок.
Серед наших дівчат найвлучнішою була Катерина Римаренко (21 очок), Аліна Ягупова (19) і Оксана Кісільова (15).
Третю зустріч «Єлисавет-Баскет» зі своїми принциповими конкурентками програв практично безапеляційно. «НПУ-Динамо» було кращим за основними характеристиками: влучністю 2-очкових (64% проти 55%), 3-очкових (31% - 13%), штрафних (81% - 72%), підбираннями (39 - 29). Нашим баскетболісткам вдалося випередити суперниць лише за результативними передачами (22 – 16).

БК «Єлисавет-Баскет» - БК «НПУ-Динамо»73: 89 (13:26, 26:14, 22:31, 12:18)

Трагедії з поразки робити не варто, а от висновки – обов’язково. Тим більше, що шанси поквитатися з кривдницями наші дівчата матимуть 1 лютого. Зробити це буде важко: гра проходитиме в Києві, але досвід звитяги над «динамівками» на їхньому паркеті кіровоградки вже мають, який, сподіваємося, стане їм у нагоді.
Наступний тур у регулярному чемпіонаті «Єлисавет-Баскет» проведе вдома, 18 січня, проти іншого столичного клубу - «ТІМ СКУФУ».