БК «Кіровоград» у драматичному матчі вирвав перемогу в «Авангарда»

Кількість переглядів - 884

Давно на баскетбольній арені факультету фізичного виховання у Кіровограді не  спостерігалося того виру емоцій, який вчора, 23 березня, подарували глядачам БК «Кіровоград» і київський «Авангард» у черговому матчі чоловічого чемпіонату України у вищій лізі.

Вдалий старт господарів, повний провал у середині матчу і драматично-емоційна розв’язка. Не такими впевненими як зазвичай ми звикли бачити у домашніх матчах, виглядали підопічні Ігоря Чигрінова. Багато браку у передачах, незрозуміле прагнення якомога швидше завершити комбінацію непідготовленими кидками із незручних положень, низький рівень підбирань, провали в обороні, загальна розгубленість на майданчику – саме так можна охарактеризувати значний відрізок, зіграний господарями. Натомість був час, коли здавалося питання щодо переможця вже зняте. Наші суперники під керівництвом відомого та досвідченого наставника Андрія Подковирова довели, що мінімальна поразка у 2 очка (94:96) у першій грі в Києві, не була випадковою, і нашим суперникам до снаги здолати кіровоградських баскетболістів. Вікова команда «Авангард» із гравцями, частину яких можна зарахувати до ветеранів, виявилася міцним горішком. Якщо першу чверть вони віддали кіровоградцям з триочковим відставанням (13:16), то вже у наступній взялися за справу завзято. Господарі відверто виглядали розгубленими, але навіть 8-очова перевага киян (43:35) після другої чверті виявилася не найгіршим, що чекало кіровоградців. Початок третьої 10-хвилинки взагалі став холодним душем не лише для наших баскетболістів, але й для переповненого вболівальниками залу. Кияни знайшли свою гру і довели перевагу до 18 очок (56:38). Помітно відчувалася відсутність на паркеті капітана «Кіровограда» Станіслава Овдєєнко, який ще одужує після хвороби і міг підтримати своїх партнерів по команді лише з лавки запасних. А як не вистачало його вмілого керування та доцільних порад на майданчику, закинутих у потрібний момент триочкових... Але декілька вчасно взятих тайм-аутів Ігорем Чигріновим, несамовита підтримка трибун допомогли нашим баскетболістам зібратися та поступово скоротити відставання до семи очок (54:61), однак зрештою два влучно пробиті штрафні на останніх секундах передостанньої чверті збільшили перевагу киян перед фінішною 10-вилинкою до 9 пунктів.
Заключний відрізок став найдраматичнішим, де не без допомоги місцевих уболівальників, у боротьбі в першу чергу нервів, стійкішими виявилися саме гравці БК «Кіровоград». Тут відмінно проявив себе Ілля Шемосюк. Протягом всієї гри він більше розчаровував, не реалізувавши чимало моментів, але у найважливіший для команди період «поклав» два поспіль триочкових. Програючи 70:72 за 2 хвилини 20 секунд до фінальної сирени по черзі важливі шість очок з-за дуги забили Юрій Лохманчук та Олександр Берхін  (76:72). Далі настала черга продемонструвати кіровоградцям холоднокров’я під час пробиття штрафних. З шести кидків, п’ять лягли в корзину. Влучними були Шемосюк і Лохманчук, а от Мейс одного разу схибив. Загалом важка і заслужена перемога з рахунком 81:76, яка дозволила «Кіровограду» піднятися у турнірній таблиці на друге місце.

БК «Кіровоград» - БК «Авангард» (Київ) – 81:76 (16:13, 19:30, 19:20, 27:13)

Перемога наших баскетболістів – заслуга всієї команди. Найбільше ж для успіху зробили Шемосюк (19 очок), Мейс (17), Квінтрелл (12) і Лохманчук (12).