БК «Єлисавет-Баскет» за півкроку до завоювання чемпіонських нагород (ФОТО)

Кількість переглядів - 599

Після відмови діючих чемпіонок України «НПУ-Динамо» від подальшої участі у вищоліговому  Чемпіонаті України, доля золотих медалей фактично була вирішена ще задовго до ігор плей-офф.  Саме тому вчорашній перший матч фінальної серії до двох перемог за золоті нагороди нинішнього чемпіонату між БК «Єлисавет-Баскет» і київським «ТІМ-Скуфом» більше походив на формальність.

Навряд чи хтось сумнівався у підсумку цього протистояння, а інтригою було лише питання з яким рахунком кіровоградки на домашньому паркеті здолають своїх столичних суперниць. Залізобетонний аргумент у цьому – статистика протистоянь команд, яка була цілком на стороні підопічних Вікторії Большакової. За другий рік виступів єлисаветчанок у чемпіонаті, «ТІМ-Скуф» жодного разу не вигравав у них, але справедливости ради відзначу, що в декількох зустрічах вони були близькими до цього. Вперше – у лютневому матчі в Києві, коли кіровоградки лише в кінцівці зустрічі дотисли команду Людмили Паливоди (69:64), а вдруге - в останньому турі регулярного чемпіонату в Кіровограді (88:73).

Тим не менш, навіть без своїх лідерок – Міріам Уро-Ніле та Дарії Завідної, які покинули команду через події в Україні, деяку інтригу скуфянки створили у другій чверті. Це все на що вони спромоглися.

Господарки легко та впевнено розпочали матч. Швидко і комбінаційно діяли в нападі, грамотно оборонялися, і як наслідок першу 10-хвилинку завершили з відчутною перевагою – 26:9. Та, отямившись до середини другої чверті, киянки схилили шальки терезів на свою користь і змогли скоротити відставання до 6 пунктів (30:36). І хоча кіровоградки згодом дещо покращили свою статистику та на велику перерву пішли за 12-очкової переваги (44:32), цей відрізок гри був за нашими суперницями.
Третя чверть пройшла на зустрічних курсах. Господарки, забезпечивши собі  10-очкову перевагу,  тримали суперниць на психологічно припустимій відстані. Розв’язка настала в заключній частині матчу, на яку «ТІМ-Скуф» не вистачило фізично, а наші баскетболістки завершували гру на куражі.  На 37 хвилині перевага єлисаветчанок вже дійшла до 20 очок (70:50), а до фінальної сирени вона взагалі сягнула 32 пунктів.

БК «Єлисавет-Баскет» - БК «ТІМ-Скуф» - 94:63 (26:9, 18:23, 18:16, 32:15)

Головною ударною силою у вчорашньому протистоянні у кіровоградок стали Ребекка Брушевскі (25 очок) і Аліна Ягупова (23).
Перша золота дуель залишилася за кіровоградками, і зрештою в мене особисто, як і в більшості вболівальників «Єлисавет-Баскет» немає сумнівів, що у Києві, 8 квітня, стане відоме ім’я нових чемпіонок, а скуфянки зможуть чимось здивувати. Однак остаточну крапку  у нинішньому жіночому чемпiонатi cезону 2013-2014 рокiв поставить другий матч.