Які путівки не оподатковуються?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 847

Кіровоградська ОДПІ інформує, що відповідно до пп.165.1.35 п.165.1 ст. 165 Податкового кодексу до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної згідно із законодавством України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування.
Згідно з п. «е» пп. 164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником як додаткове благо у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку, крім сум, зазначених у пп.165.1.53 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу.

Якщо додаткові блага надаються у не грошовій формі, сума податку об`єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу.

Відповідно до вищезазначеного пункту під час нарахування (надання) доходів у будь-якій не грошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлено згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється з такою формулою: К=100: (100 - Сп), де К – коефіцієнт, Сп- ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Отже, сімейна профспілкова путівка, надана члену профспілки, до якої включається вартість оздоровлення члена сім`ї старше 18 років, оподатковується ПДФО у розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім`ї як додаткове благо за ставкою, встановленою п.167.1 ст.167 Податкового кодексу, - 15 (17)% із застосуванням коефіцієнта, розрахованого за формулою, наведеною в п.164.5 ст.164 цього Кодексу.
Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Сподобалася стаття?
Поділитися:
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити