Хто має право на бюджетне відшкодування ПДВ?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2209

Кіровоградська ОДПІ нагадує, що згідно п.п. 14.1.18. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V Податкового кодексу України.
У п. 200.5 ст. 200 Податкового кодексу України визначено осіб, які не мають права на отримання бюджетного відшкодування ПДВ, а саме:
були зареєстровані як платники цього податку менш ніж за 12 календарних місяців до місяця, за наслідками якого подається заява на бюджетне відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів);
мали обсяги оподатковуваних операцій за останні 12 календарних місяців менші, ніж заявлена сума бюджетного відшкодування (крім нарахування податкового кредиту внаслідок придбання або спорудження (будівництва) основних фондів)».
Також, платники податку на додану вартість, які подали відповідну заяву та відповідають критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України, мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість.
Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених статтею 76 Податкового кодексу України.
Станом на 01.10.2014 року п’яти платникам податків м.Кіровограда, за процедурою автоматичного відшкодування, відшкодовано 948346,6 тис.грн. податку на додану вартість, зазначив начальник Кіровоградської ОДПІ Павло Козін.

Звертаємо увагу платників ПДВ, що Законом України від 31.07.2014 року №1621-VIІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" внесено зміни до Податкового кодексу України, які з 1 січня 2015 року передбачають нові критерії для отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ.


Прес-служба Кіровоградської ОДПІ

Сподобалася стаття?
Поділитися:
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити