Кому доведеться платити податок на нерухомість у 2015?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2968

У "Гречаному блозі" юрист, депутат Кіровоградської міськради Павло Топчій роз'яснює, кому цьогоріч доведеться платити податок на нерухомість.

 

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки було введено урядом Азарова у 2013 році і об’єктом оподаткування була житлова площа квартир та будинків. Але, через неготовність податкової було прийнято рішення у 2013 році податок громадянам не нараховувати і вони його не сплачували.

У 2014 році було прийнято Закон України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (надалі за текстом – Закон).

Законом внесено зміни до статті 265 «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Податкового кодексу, які набрали чинності з 01.04.2014.

Відповідно до Закону у статті 265 Податкового кодексу слова «житлова площа» замінено словами «загальна площа» у відповідному відмінку, в результаті чого змінилася база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, як для юридичних, так і фізичних осіб – власників об’єктів житлової нерухомості.

Враховуючи зазначені норми чинного законодавства, обчислення сум податку для фізичних осіб за звітний 2014 рік відбудеться у 2015 році до 01 липня, а податок буде розрахований з житлової площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) та із загальної площі об’єкта житлової нерухомості, у т.ч. його частки з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно).

Тобто у 2015 році громадяни заплатять цей податок, якщо:

у проміжок часу з 01.01.2014 по 31.03.2014 (включно) у їх власності була квартира житловою площею більше 120 кв.м. чи будинок житлова площа якого була більше 240 кв.м.

у проміжок часу з 01.04.2014 по 31.12.2014 (включно) у їх власності була квартира загальною площею більше 120 кв.м. чи будинок загальна площа якого була більше 240 кв.м.

Всім іншим громадянам у 2015 році цей податок платити не потрібно.

Те, про що зараз дуже часто говорять по телебаченню, а саме оподаткування квартир загальною площею більше 60 кв.м. і будинків загальною площею більше 120 кв.м. буде лише у 2016 році і запровадження цього податку у такому вигляді буде залежати від міської ради. Сподіваюсь, що здоровий глузд переможе і міська рада залишить незмінним правила оподаткування для громадян у тому ж вигляді, що і після 1 квітня 2014 року, тобто щоб не оподатковувались квартири загальною площею до 120 кв.м. і будинки до 240 кв.м..

Сподобалася стаття?
Поділитися:
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити