Кіровоград: чи треба платити податок з матеріальної допомоги?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1291

Оподаткування матеріальної допомоги залежить від характеру її надання.

Якщо матеріальна допомога виплачується систематично, притому всім або більшості працівників (наприклад, допомога на оздоровлення), при цьому її виплата передбачена положеннями про оплату праці найманих працівників (колективним договором, галузевою угодою тощо), прийнятими згідно з нормами трудового законодавства, то вона прирівнюється до заробітної плати, і вся її сума включається до загального місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України – 15 (17)%. Тобто така матеріальна допомога оподатковується як і звичайна заробітна плата.

Оподаткування матеріальної допомоги разового характеру регулюється п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу. З метою оподаткування така допомога відноситься до нецільової благодійної допомоги. Це допомога, яка надається без встановлення умов та напрямів її витрачання.

У 2013 році не оподатковується нецільова благодійна допомога, надана у розмірі до 1610 грн. Сума перевищення включається до оподатковуваного доходу працівника згідно з пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 цього Кодексу й оподатковується за ставками, встановленими п. 167.1 ст. 167 зазначеного Кодексу – 15 (17)%.

При цьому благодійник-юридична особа повідомляє про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності.

Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Поділитися:
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити