Хто повинен платити податок за котел-колонку?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 1736

Відповідно до ст. 14 Податкового кодексу України стаціонарне джерело забруднення – це підприємство, цех, агрегат, установка або інший нерухомий об’єкт, що зберігає свої просторові координати протягом певного часу і здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферу та/або скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти.
Законом України „Про охорону атмосферного повітря” передбачено, що викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватись після отримання дозволу.
Як зазначено у пункті 2 постанови Кабміну від 13.03.2002 р.№302, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами – це офіційний документ, який дає право підприємцям, установам, організаціям та громадянам-підприємцям експлуатувати об’єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів гранично допустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну. Дозвіл видається об’єкту господарювання-власнику стаціонарного джерела викиду, з якого надходять в атмосферне повітря забруднюючих речовин або їх суміші.

Отже, у разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо) котлом-колонкою, встановленим в приміщенні кафе, платником екологічного податку за викиди стаціонарним джерелом забруднення є суб’єкт господарювання-орендодавець (юрособа або фізособа-підприємець) – власник автономної системи опалення (котла), яка використовується у приміщенні.

Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області

Сподобалася стаття?
Поділитися:

Коментарі  

 
0 # Анатолий 05.06.2013, 17:00
Незабаром цей податок платитимуть і власники автономного опалювання
Цитата
 
Loading...

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити