Аналітика

Кіровоградські психологи надають допомогу воякам на передовій і шукають мецената (ФОТО)

. 3675

Кіровоградська область серед передовиків з надання психологічної допомоги призовникам. Але і психологам волонтерам теж необхідна допомога – фінансова.

Зокрема, «Гречка» неодноразово писала про Центр медико-психологічної реабілітації військових «Компас», який діє у військовому госпіталі, та Центр психологічної допомоги "Крок назустріч", який  готовий допомогти постраждалим від бойових дій, як захисникам, так і переселенцям.

Зараз на Кіровоградщині у всіх районах області планують створити територіальні центри психологічної допомоги військовим.

Але є у місті і цілком унікальна для України ініціатива - «Психологічний волонтерський десант». 

«Це проект кількох структур, які об’єдналися: центру медико-психологічної реабілітації військових «Компас», Української асоціації фахівців із подолання наслідків психотравмуючих подій та волонтери. Тобто починали ми із надання медико-психологічної допомоги, але потім до нас почали приєднуватись люди, які займаються матеріальним забезпеченням війська», - розповідає Анна Колєва, психолог, яка вже неодноразово виїжджала на передову, аби надати психологічну допомогу хлопцям.

Унікальність проекту полягає в тому, що психологи разом з волонтерами виїжджають безпосередньо «на передок» та полігони, аби почати роботу з хлопцями там, допомогти пережити психоемоційне навантаження, і щоб у подальшому, демобілізовані знали куди звертатись безпосередньо у Кіровограді. Одним сеансом спілкування не обмежується і «десант» з певною періодичністю приїздить до військових повторно. Зараз проект спрямований на підрозділи, де служить багато мешканців області: 3 полк спецназу, 57 бригаду. Окрім психологічної допомоги везуть медикаменти й іншу необхідну допомогу.

Така допомога дійсно в попиті.

«Будь-яка інформація, яка допоможе вижити військовому сприймається на ура, - розповідає куратор напряму, психолог і санінструктор, Андрій Фоменко.- Особливо добре сприймають інформацію ті, хто щойно потрапив на фронт, для кого все це лише починається. Щоб люди були готові до різних ситуації, їх треба постійно тримати в тонусі, а для цього їм потрібна інформація. Перші наші контакти з 57 бригадою почались тоді, коли вони самі просили в нас навчальний матеріал. Перебування у зоні бойових дій поєднане із постійним психоемоційним навантаженням. Проблеми більшості починаються тоді, коли вони не можуть розслабитися, або заснути, або їх наздоганяють погані думки чи страхи. Це посилює напругу в колективі. Війна зазвичай об’єднує людей, але коли є напруга можуть бути зриви».

Спочатку психологи розповідають важливу на їх думку інформацію для групи, а потім пропонують задавати питання.

«Одного разу діалог тривав близько шести годин, - пригадує Андрій. – Якби така ситуація була в тилу, то людину можна було б запросити на черговий сеанс наступного дня, але на фронті такої можливості немає – невідомо, коли буде наступний візит».

Часто групове спілкування переходить в індивідуальні бесіди. Зазвичай з групи вояків знаходиться 5-7 бажаючих продовжити розмову, уточнити деталі, знайти допомогу щодо проблем, які не стосуються війни.
Зараз психологи-волонтери мріють про власний автомобіль, бо ж на кожну поїздку не доводилось шукати кошти і орендувати авто, а це щоразу близько 5 тисяч гривень.

Усі волонтери мають основну роботу, тож фактично виїзди здійснюють у свій вільний час – на вихідних. Кажуть, якби знайшовся мецената, який готовий був би вкласти гроші у проект, могли б повністю присвятити себе цій роботі.

«Ми не просимо гроші на якусь ідею. Є проект, який триває вже рік, на скільки я знаю єдиний подібний в Україні, і міг би працювати ефективніше, якби знайшлась постійна грошова підтримка. Думаю, в умовах децентралізації, це було б чудово, якби знайшлась людина, яка готова була б взяти на себе відповідальність за те, щоб хлопці повертались додому у нормальному психологічному стані»,– вважає Андрій.

Також уже зараз кіровоградські психологи розробили практичний посібник з допомоги військовим, який враховує і досвід психологів із США та Ізраїлю, і особливості української ментальності та військової ситуації. І запит на таке видання є, але немає коштів.

Усіх, хто зацікавився і має змогу допомогти можна звертатись за телефоном 095 77 80 500

Підтримати фінансово волонтерів також можна переказавши гроші на рахунок:
Приватбанк р\р26004052911292, ЄДРПОУ 39569404 МФО 323583 ГО «Центр медико-психологічної реабілітації «КОМПАС».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама