Аналітика

Сутенери можуть розслабитись: законопроект щодо легалізації проституції відкличуть

. 6184

Народний депутат з групи "Воля народу" Андрій Немировський вирішив відкликати свій скандальний законопроект №3139 "Про регулювання проституції та діяльності секс-закладів". Документ був зареєстрований секретаріатом Верховної Ради 21 вересня 2015 року.

 

Подейкували, ніби позитивну реакцію на цей законопроект висловив Юрій Луценко, який представляє пропрезидентську партію "Блок Петра Порошенка". Саме завдяки цій підтримці законопроект і дістався до Верховної Ради. В інтерв'ю "Українським Новинам" Юрій Луценко заявив, що підтримує легалізацію проституції, бо тоді стане неможливим колосальний тіньовий бізнес і злочинність, які і живуть за рахунок проституції. При цьому він заявив, що цей законопроект не про додаткові доходи до бюджету, а про боротьбу з мафією.
За легалізацію проституції виступив також начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві генерал Олександр Терещук.

 

У Пояснювальній записці, що з'явилася на офіційному сайті Верховної Ради минулого місяця, автор посилається на досвід інших країн. Особливо йому подобається квартал червоних ліхтарів в Амстердамі, де «ви можете спокійно вибрати будь-яку вподобану дівчину і усамітнитися з нею». Немировський відзначає і комфорт для клієнтів повій в Греції - очевидне глибоке знання предмета. Відомі йому й ціни в німецьких борделях - 30 євро за годину (в Києві послуги путан коштують десь 500 грн/год.).
«Державний бюджет не отримує доходу від проституції у вигляді податків та інших платежів», - нарікає Немировський. На його думку, Україна зобов'язана вступити в міжнародні організації, які регулюють роботу повій і публічних будинків. Внесок країни в ці органи має бути оплачений з бюджету.
Законопроектом повію зобов'язують проходити медогляд, «дбати про безпеку і здоров'я» - своє і клієнта. Вхід до публічного будинку для осіб молодше 18 повинен бути заборонений. І - увага! - на вході будь-який клієнт буде зобов'язаний показувати паспорт.

Депутат обумовлює заборони на розміщення борделів (судячи зі списку заборон, були найнеймовірніші варіанти): зокрема, їх не можна влаштовувати в... дитячих садках, бібліотеках, музеях, культових будівлях, поштових відділеннях, кіосках і... будівлях, де знаходяться органи державної влади.
…Тепер цей опус Андрія Валентиновича вже нікому не цікавий. Ще менш бажаний перелік місць можливого розміщення борделів партії "Самопоміч", від якої рік тому до парламенту пройшов сам депутат і яка бере участь у місцевих виборах 25 жовтня.

До речі, Немировський не є знаним фахівцем в галузі медицини чи захисту суспільної моралі. До складання присяги народного депутата чоловік позиціонував себе лишень "експертом з мототранспорту".
Як повідомили в прес-службі депутатської групи, метою ініціатора було привернення уваги суспільства до того, що українська влада, захоплена реформами, яка загрузла в партійних і політичних баталіях, взагалі не приділяє увагу такому ганебному явищу, як проституція. Тим часом вона, проституція, є нічим іншим як однією з форм торгівлі людьми.
За словами Немировського, в Україні проституція і сутенерство кришуються правоохоронцями, сотні українських дівчат вивозяться за кордон, а правоохоронці закривають на це очі.
«Внесення цього законопроекту було провокаційним, - зізнається депутат Ради. - Але це моя свідома позиція, щоб привернути до цього ганебного явища увагу суспільства і почати широку дискусію в коридорах влади про необхідність посилення боротьби з торгівлею людьми, сутенерством, поширенням ВІЛ-інфекції та іншими негативними явищами, що супроводжують проституцію. Аби не провокувати суспільний конфлікт, я відкликаю поданий законопроект. У той же час це не означає, що в подальшій діяльності я відмовляюся від боротьби проти торгівлі людьми, сексуальної експлуатації та інших злочинів".

32-річний Немировський, за яким до минулого року тягнувся малопрестижний "шлейф" злісного аліментника (за виховання сина від першого шлюбу депутат розрахувався лише після серії судових рішень про примусове стягнення належних сум), підготував ще один документ в тому ж дусі. Проект закону про посилення кримінальної відповідальності за торгівлю людьми, проституцію і сутенерство, за задумом народного обранця, повинен застрахати співробітників правоохоронних органів - у разі якщо їх вдасться викрити в безпосередній участі у вищевказаних злочинах.
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама