файно

Аналітика

Кіровоградський педуніверситет буде готувати магістрантів зі спеціалізацією «Гендерні студії»

. 5820

Кіровоградський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка у складі міжнародного консорціуму 10 університетів виграв грант за програмою ERASMUS+ «Програма підготовки Гендерні Студії: крок до демократії та миру у сусідніх до ЄС країнах з різними традиціями». Відповідно до нього на фізико-математичному факультеті університету буде відкрита спеціалізація «Гендерні студії» для магістрів спеціальності «Освітні вимірювання».


Відтепер студенти педуніверситету під час навчання у магістратурі за спеціальністю «Освітні вимірювання» матимуть змогу отримати додаткову спеціалізацію «Гендерні студії».

Ідея проекту в тому, щоб системи освіти сусідніх до ЄС країн збагатити гендерним напрямком. У європейських країнах уже давно відкриті цілі магістратури, які називаються «Гендерні студії», а в Україні, Тунісі та Марокко за допомоги європейських колег з Литви, Греції та Угорщини планується відкриття спеціалізації «Гендерні студії», яка буде прив’язуватись до певної магістерської спеціальності.

Від України є три університети учасники консорціуму – це КДПУ ім. В. Винниченка, Ніжинський і Прикарпатський університети. У Ніжинському університеті спеціалізація «Гендерні студії» буде вводитися для фахівців магістрів спеціальності «Політологія», у Прикарпатському для магістрів спеціальності «Психологія», а у КДПУ – «Освітні вимірювання».

- Студенти матимуть можливість отримати додаткову спеціалізацію «Гендерні студії». У деяких ВНЗ України читаються окремі курси пов’язані з гендером, а от щоб отримати при цьому спеціалізацію – такого немає. Ті магістранти, які розпочнуть навчання першого вересня, зможуть обрати собі нову спеціалізацію. Для цього ми, як учасники проекту, повинні підготувати та затвердити програму нової спеціалізації, методичне забезпечення для навчальних курсів, - каже доктор фізико-математичних наук, професор, завідувач кафедри прикладної математики, статистики та економіки педуніверситету Ольга Авраменко. - Студенти будуть вивчати додаткові курси, які пов’язані із гендерними питаннями, зокрема ті, які пов’язані із статистичними показниками та методами, вимірюванням показників та оцінюванням гендерної рівності, підходи до їх обчислення, інформаційну аналітику гендерних проблем, методологію та організацію гендерних досліджень. Оскільки тривалість проекту три роки, а навчання на спеціальності «Освітні вимірювання» розраховане на три семестри, то ми набиратимемо студентів двічі під час виконання проекту. Зазначу, що і надалі ми будемо продовжувати надавати магістрантам навчатися на цій спеціалізації, оскільки це одна із вимог програми ERASMUS+.

Для вступу до магістратури спеціальності «Освітні вимірювання» зі спеціалізацію «Гендерні студії» студенти здаватимуть два екзамени: іноземну мову та екзамен, який включає питання з економіки, політології, філософії, інформатики тощо. Фактично це стандартний набір вступних іспитів, додаткових екзаменів для вступу саме на дану спеціалізацію не буде. Кожен, хто вступає на «Освітні вимірювання», має право обрати спеціалізацію «Гендерні студії».

- Ми хочемо, щоб наші студенти мали змогу отримати додаткові знання, а також перейняти досвід та покращити зв’язки з іншими країнами, підвищити кваліфікацію, навчитися чогось нового та навчити цьому інших, - каже Ольга Авраменко.

У конкурсі від ERASMUS+ на отримання спеціалізації «Гендерні студії» брали участь більше 500 заявок з усього світу, з яких обрали тільки 140, серед них – заявка консорціуму з десяти університетів, у складі якого КДПУ ім. Винниченка. Основне завдання цього проекту за програмою ERASMUS+ – підготовка та відкриття спеціалізації «Гендерні Студії» на різних магістерських спеціальностях у семи університетах країн, які є сусідами ЄС.

- Самому такий проект написати складно. Можна мати ідею, компонувати, висловлювати свої думки, але не знаючи можливостей партнерів, це неможливо зробити. Треба списуватися із колегами з інших країн та виявляти їх можливості та враховувати їх побажання, - каже координатор проекту від КДПУ ім. В. Винниченко Ольга Авраменко. - Для того, щоб цей проект написати, ми зв’язалися з колегами з трьох країн ЄС та з двома країнами Середземноморського регіону. Нам вдалося налагодити зв’язки з колегами з 2-х університетів у Тунісі та двох університетів Марокко. Уже у першому півріччі 2016 року відбудеться два великі заходи – Міжнародна конференція у Марокко у місті Бені Мелаль, де будуть запрошені по декілька осіб від кожного із університетів та Міжнародна школа в Україні, яка буде проведена в Івано-Франківську.

Проект ERASMUS+ розрахований на 3 роки, протягом яких, планується ще низка заходів – конференції, форум, школи, стажування тощо. Зокрема, у Кіровограді, у середині другого року проекту, відбудеться семінар молодих вчених.


Довідка. Гендерні студії (дослідження) - комплекс міждисциплінарних досліджень (соціології, психології, економіки, політології, педагогіки та ін.), присвячених феномену статі в її соціальних вимірах. Центральними категоріями є гендер та опозиція маскулінність і фемінність, через призму якої досліджуються різні аспекти соціальних відносин – класові, расові, національні, політичні, рольові та ін.

 

Альона Смілянець

Поширюйте

Коментуйте


Реклама