файно

Аналітика

Рейтинг подій 2015 року в Кіровограді за версією "Гречки"

. 5082

2015 рік добігає кінця, тому «Гречка» вирішила підсумувати, чим запам'ятався цей рік для кіровоградців, чим веселили нас місцеві політики цього року.

 

Своєрідна інформаційна «бомба» року - фото маленької кіровоградки, що завдяки соцмережам облетіло всю країну.

Фотограф Олександр Козловський сфотографував маленьку Сашу Матвієнко під час, відкриття меморіалу пам'яті загиблим на сході країни військовослужбовцям. Дівчинка тримала в руках медаль, що нею посмертно нагородили її тата Андрія Матвієнка, який служив в прикордонному загоні «Іловайськ» та загинув, захищаючи нашу країну.

 

Обіцянка року
Кандидат на посаду міського голови Андрій Райкович, пообіцяв на землі, яку він отримав у власність фактично у парковій зоні, побудувати хоспіс.

«Земля в мене є, але за межами цієї зони, і її я скуповував на вторинному ринку. Знаєте навіщо? Я мрію збудувати там сучасний хоспіс. Про який у Кіровограді так часто говорять, але ніяк не візьмуться за будівництво. А я його зведу.» - заявив він і всі йому повірили.

Політична брехня року
Кандидат на посаду міського голови Артем Стрижаков обіцяв подати в суд щодо результатів виборів, адже скасувавши результати голосування на двох дільницях у Кіровограді у нього фактично вкрали перемогу, яку він отримав з перевагою у кількасот голосів. Проте, щоб оскаржити результати виборів до суду так і не звернувся. І з політичної арени зник.


Тема року
Тільки-но Верховною радою був прийнятий закон про декомунізацію, у місті почалась перейменувальна епопея.  Спочатку прихильники антиімерської назви підтримували назву Златопіль, проте після наукової конференції активно переключились на назву Інгульськ, яку підтримав Інститут національної пам’яті. В ході обговорень з'явились ще десятки варіантів. Велика частина містян підтримує першоназву міста – Єлисаветград, посилаючись на те, що назва була не на честь Російської Імператриці, а на честь її тезки – Святої Єлизавети.

Марнотратство року
На темі опитування вдалось і грошей підзаробити, провівши нелегітимне опитування, у якому можна було проголосувати десятки разів. Містянам ця ініціатива депутатів міськради коштувала 400 тисяч бюджетних грошей. Проте остаточне вирішення питання як назвуть місто відкладено на 2016 рік.

Проблема року
Незважаючи на те, що закон гарантує учасникам АТО можливість отримати земельну ділянку, у місті катастрофічно бракує землі. Це породило не один скандал. Хтось отримав ділянки у промзоні, а хтось не отримав омріяну ділянку через існування «подвійних черг»  на ласі паї. Зараз місто всяко намагається вирішити ситуацію. Вільну землю вишукують у садових кооперативах, орендарів, а також задумуються про розширення меж міста, що юридично законно дозволило б видавати ділянки.

Скандал року

Кіровоградських активістів «Правого сектору» затримали за підозрою у грабежі грального закладу. Сімох людей, які спростовують свою вину, хотіли залишити на 60 діб в СІЗО. Проте, адвокат активісті подав апеляційну скаргу, а братчики прийшли в суд і заблокували приміщення. Десятки «правосєків» і правоохоронців – такого екшену Кіровоград ще не бачив.

"Ляп" року
Звісно пов'язаний з виборами.
Тоді ще кандидат на посаду міського голови Андрій Райкович, вручив Аді Роговцевій пакет ковбаси, аби пропіаритись, адже артистка забула привселюдно «подякувати» йому на публіку.

Досягнення року
Майже 100 мільйонів гривень з державного і місцевого бюджетів витратили на капітальний ремонт доріг у Кіровограді. Відремонтували вулиці, які роками були в жахливому стані і залишається надія, що завдяки новітнім технологіям, асфальт дійсно триматиметься довго.

"Гречка" щиро бажає, щоб у наступному, 2016 році, кіровоградці побачили більше досягнень, які відобразяться лише в хороших новинах.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама