файно

Аналітика

Військові лікарі на Донбасі допитували полонених?

. 3201

У Голосіївському районному суді Києва завершилося 11-е засідання у справі Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова. Обидва росіянина звинувачуються Головною військовою прокуратурою України в тероризмі, веденні агресивної війни і контрабанді зброї.

Перше у 2016-му році слухання резонансної справи супроводжувалося посиленими заходами безпеки. Вхід до зали судових засідань з обох сторін дверей охороняли по два поліцейських, ще п'ятеро були в резерві. «Перестраховка» пов'язана з недавніми відомими подіями у Дніпровському та Оболонському судах, які були фактично заблоковані досить агресивними молодими людьми з батальйону «Торнадо» і найнятими прибічниками Геннадія Корбана «членами партії УКРОП».

У Голосіївському районі, на щастя, вдаватися до брудних методів тиску на суд ніхто не прагнув.
Чи не найпомітнішою фігурою засідання стала Віра Савченко - молодша сестра старшого лейтенанта ВПС України Надії Савченко. Пробувши до будівлі на вулиці Полковника Потєхіна приблизно 2 години, безперешкодно спілкувалася через скло "акваріума" з Єрофєєвим і Александровим (чого не дозволялося навіть адвокатам росіян Оксані Соколовській і Юрію Грабовському), охоче роздавала коментарі численним журналістам. За її твердженням, Савченко-старша, звинувачена у співучасті у вбивстві двох російських тележурналістів, може елементарно не дожити до винесення вироку Донецьким райсудом Ростовської області. Аджепішов 26-й день другої голодовки льотчиці; її організм нині помітно слабший, ніж після першого її голодування.

«Надя питала про вас, - звернулася Віра Савченко до підсудних-росіян під час першої перерви. - Сподіваюся, що ви і вона будете обмінені. Ми не тримаємо на вас зла, ми не вороги. Свободи вам!».

Допитані в суді свідки звинувачення Григорій Максимець (лікар-рентгенолог полку «Айдар) і старший лейтенант Богдан Козачік (прибулий в зону АТО з Бережан Тернопільської області) довго і терпляче оповідали про бій 16 травня минулого року, в результаті якого в полон потрапили «службовці народної міліції ЛНР» Александров і Єрофєєв. Показання Козачіка, що базуються в основному на переказі бачення подій від третіх осіб, колегія Голосіївського суду, цілком можливо, у нарадчій кімнаті визнає «неприпустимими». Тобто вони не будуть взяті до уваги.

Що ж до свідчень Максимця - він насправді лікар-нарколог, психіатр. На запитання адвоката Грабовського, чи проходив військлікар перепідготовку для роботи рентгенологом, пролунала негативна відповідь.

Функцією цього свідка було підтвердження причетності Єрофєєва з Александровим до спецназу ГРУ ГШ РФ, конкретно – до особового складу Тольяттінської бригади. Росіяни нібито добровільно зізналися в цьому хірургам, анестезіологу, а тепер ще й рентгенологу-психіатру. Притому що допит поранених, з уточненням таких подробиць, зовсім не входив до компетенції лікарів.

Не дивно, що Юрій Грабовський, який представляє в процесі інтереси Александрова, звинуватив свідка Максимця в порушенні лікарської таємниці.

Той не згоден з твердженням захисника. Мовляв, ніякої шкоди пораненому своїми питаннями не завдавав і взагалі лікар має право говорити з пацієнтом про що завгодно – перевіряючи у такий спосіб його стан. Як фахівець в галузі лікування від пияцтва й вживання наркотичних речовин, Максимець впевнено показав: його співрозмовник був під час своїх одкровень у повній свідомості, без впливу якихось там обезболюючих препаратів.

Варто у цьому зв’язку «повернутись» на кілька попередніх засідань – до показів полковника Віктора Ніколюка, командира 92-ї Окремої механізованої бригади Збройних сил України. Бойовий офіцер, який особисто брав у полон «луганських міліціонерів» - мешканців містечка на березі Волги - на прохання капітана Єрофєєва залишався біля палати лікарні міста Щастя мало не всю ніч з 16 на 17 травня. Бо той був цілковито впевнений: якщо Віктор Дмитрович кудись відійде бодай на півгодини – капітана спецназу умить позбавлять зору, а потім повільно поріжуть на шматки «фашисти з «Правого сектору» разом із «айдарівцями». Саме так психологічно обробляли й обробляють мізки простих мешканців «ЛНР».

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама