файно

Аналітика

На базі кіровоградських медзакладів працюють і збагачуються приватні клініки

. 16978

Якщо ви потрапили до державного медзакладу у Кіровограді, велика ймовірність того, що вас пошлють на аналізи у приватні медичні фірми. За свідченням пацієнтів місцевих жіночих консультацій, здавати скрінінги на патології плоду, та велику кількість інших аналізів їм пропонують в приватних діагностичних центрах. Те саме стосується томографії. Навіть УЗД лікарі радять робити не в державній медустанові.

Про подібні випадки розповідають читачі «Гречки».

«У вересні мій дідусь потрапив до 3-ї міської лікарні з інсультом. Лікарі дали направлення на МРТ всього організму в приватну клініку Святого Луки, - розповідає Валентина. - Я оплатила і саму процедуру і вартість перевезення лежачого пацієнта з лікарні і назад. Процедура в приватній клініці обійшлась у тисячу гривень. Про те, що томограму можна зробити і в обласній лікарні мені не сказали».

Подібна ситуація і в Кіровоградському обласному онкодиспансері.

«Робити УЗД чи МРТ зазвичай направляють до приватної фірми «МРТ Еліт», яка працює на першому поверсі та в дворі онкодиспансеру», - говорить кіровоградка Марія.

Найпростіше УЗД, що триває 5-10 хвилин коштуватиме більше 100 гривень, гроші за процедуру стануть не «благодійним внеском» для диспансеру, а потраплять на рахунок приватної фірми.

Фірма «МРТ Еліт» зареєстрована у Кіровограді 2011 року. За інформацією Єдиного державного реєстру підприємств, засновниками фірми виступають Ніна Коваленко, Наталія Кузнецова та Вячеслав Повх.

Кузнєцова Н. та Повх В. також є засновниками медичної фірми "МЕДИЛЕН", ТОВ "КОМПАНІЯ СЕРВІС РПП"( ТВ-провайдер) та «Швидка допомога»(ломбард).

Повний тезка засновника – Вячеслава Леонідовича Повха - працює офтальмологом у Клініці Святого Луки (знана в місті як «Ацинус»). Повх закінчив Вінницький медінститут. Цікаво, що цього року місцевий фермер Леонід Повх, ймовірно, батько Вячеслава Повха, став депутатом Вінницької облради від «БПП».

У 2013 році керівництво Кіровоградського онкодиспансеру представило тодішньому очільнику області Андрію Ніколаєнку потужності приватної фірми. Про це йдеться в інформації опублікованій на офіційному сайті ОДА .

«Тут сконцентроване найсучасніше обладнання для виявлення злоякісних пухлин. Зокрема, надсучасний магнітно-резонансний томограф "Airis-2", який дає можливість без опромінення діагностувати злоякісні пухлини головного та спинного мозку, м’яких тканин та органів малого тазу. У розпорядженні медиків також сучасні рентгенівські діагностичні комплекси, мамографи, автоматичні біохімічний та імунохемілюмінісцентний аналізатори та інше медичне обладнання, необхідне для своєчасного виявлення та лікування онкологічних паталогій», - йдеться в матеріалі і фактично ототожнюється робота державного медзакладу і приватної фірми.

Направлення дається саме на процедуру, а де її проходити – обирає пацієнт, переконує Директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

«Пацієнту мають запропонувати медичний заклад на вибір. Лікар зобов’язаний повідомити, що є бюджетний томограф, є не бюджетні. Є особливості, наприклад, не кожне обладнання може витримати вагу пацієнта понад 100 кілограмів, і це може вплинути і на рекомендацію лікаря вибрати саме конкретний томограф, який підійде пацієнту. Також показання для комп’ютерної томографії і магнітно-резистентної томографії різні. Це різні види обстежень. Є приватний заклад, який орендує приміщення на території онкодиспансеру. В них обладнання сучасніше. В нас теж хороші фахівці, нормальне обладнання, але все ж технічні параметри інші.

Щодо направлення у приватний чи то неприватний медзаклад, пацієнту повідомляється про відмінності в обстеженні і має обов’язково бути запропоновано, куди звернутись на вибір.» - відзначає Рибальченко.

Очільник департаменту відзначає, що умови оренди приміщення йому невідомі, а як позитив додає, що дана приватна медична фірма на прохання онкологічного диспансеру погоджується робити знижки чи й безкоштовно обслуговувати малозабезпечених пацієнтів, а також безкоштовно обслідує учасників АТО.

Нагадаємо, у 2016 році на базі однієї з міських лікарень швидкої медичної допомоги з’явиться ще один томограф, чи вистачить технічних параметрів нового обладнання аби не посилати кіровоградців на обстеження до приватних фірм наразі невідомо.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама