Аналітика

Хто в кіровоградській команді підтримки Сергія Ларіна

. 12511

Сергій Ларін – один із команди «донецьких», котрих Віктор Янукович розставляв по всій країні для монопольного контролю над фінансовими і політичними процесами України. Свою кар’єру він почав у 80-х роках у Харцизьку, по комуністичній партійній лінії. Стосунки з Януковичем у Ларіна зав’язались у 97-му 98-му роках, коли Віктор Федорович очолював Донецьку ОДА.

 

Із джерел наближених до близького оточення Сергія Миколайовича, відомо, що до Кіровоградщини, колишній очільник ОДА, потрапив не через бажання підйому центральної області, а як в покарання у зв'язку з порушенням партійної дисципліни. Через об’єктивні фактори, спростувати чи підтвердити цю інформацію не можливо. Наведена нижче інформація це лише маленька частинка схеми і бізнес-структури, якою володіє колишній очільник Кіровоградської ОДА – Сергій Ларін. Про це пише центр медіарозслідувань "Прозоро".

За час перебування на Кіровоградщині, Сергію Ларіну вдалось створити потужну команду поплічників, котрі виконують вказівки лідера без зауважень і протестів. Йому вдалось зайняти ніші у бізнесі, мас-медіа та політичних течіях різних партій.

У Кіровограді є три інформаційні ресурси які мають відношення до колишнього регіонала, вони активно висвітлюють його діяльність – газета «Україна Центр» (редактор - Єфим Мармер), газета «Кіровоградська Правда» (редактор – Олена Данилишин) та Інтернет-сайт novosti.kr.ua (цей ресурс не зареєстрований як ЗМІ і офіційних свідчень, хто виступає його редактором не має). Крім того, у колишньої «Партії регіонів» є підтримка і на телебаченні. З початком своєї кар’єри в Кіровоградській області, Сергій Ларін запросив до співпраці і реабілітації телемовлення – Вадима Мурованого та Андрія Богдановича. Вони самі неодноразово публічного говорили про це і висловлювали свою прихильність до тодішньої влади. До сьогодні, Вадим Мурований продовжує очолювати вже кіровоградську філію Національної телекомпанії України, а Андрій Богданович крім офіційного місця роботи стабільно забезпечує інтернет-мовлення на Кіровоградському Інтернет телебаченні «КІТ».

Значна частина бізнесу, яка опосередковано належить Сергію Ларіну зареєстрована на Аліну Шаталову. Це дружина Олександра Шаталова – правої руки Сергія Ларіна. Також у Кіровограді працює кол-центр ТОВ «Пронто-Груп» де керівником є Андрій Лейбенко, колишній керівник «Гарячої лінії Сергія Ларіна» та кандидат на посаду міського голови від «Опозиційного блоку». Політичну підтримку, Сергію Миколайовичу активно надають Анна Ніжнікова (співорганізатор «Майдансу») та Вадим Волканов (голова Федерації боксу в області).

Характерно до керівників будь-яких політичних течій, лідери не мають зареєстрованих на своє ім’я підприємств, а на банківських рахунках фігурують лише офіційно зароблені кошти. За часів керування областю Сергія Ларіна, активно просувався бренд «Фонд розвитку Кіровоградщини». Через рахунки цього фонду ремонтували дахи, купували медичне обладнання і відмивали державні кошти. Адже навіть звіти, які було оприлюднено керівництвом організації мали значні розбіжності.

Наближені до Сергія Ларіна люди мають в своєму арсеналі бізнес із неоднозначним походженням по всій Україні. Так на Закарпатті, у селі Кваси є санаторій «Гірська Тиса». Унікальність цього закладу полягає в винятковій мінеральній воді «Буркут». Ця цілюща для суглобів і кісток рідина має аналог лише на одному курорті у Франції – «Ля-Бурбуль». «Гірська тиса» колись була комунальним закладом, та у 2006-му році його було доведено до банкрутства і в 2007-му продано з аукціонна новоствореному підприємству ТОВ «Готіс» за початково-встановлену ціну 3 мільйона гривень. Тоді ж, одночасно із передачею власності санаторію, при відсутності дозволу на відчуження рухомого майна підприємства, передано вісім автомобілів на суму 27,7 тис. гривень. (цю інформацію можна знайти на сайті Державної фінансової інспекції). Подібна ситуація прогнозувалась і до Знам’янської бальнеологічної лікарні. За часів губернаторства Ларіна, неодноразово звучала інформація про передачу закладу в приватні руки. Та все ж лікарню втримали і вона лишилась в державній власності.

Зараз здравниця «Гірська тиса» активно лікує людей, ціни послуг стартують від 6 640 грн. за 12 днів. На території санаторію, крім лікувальних відділень працюють крафтова пивоварня «Ципа» та ресторан «Гагарін та Бокораш». Олександр Шаталов, неодноразово на своїй сторінці у facebook згадував свою приналежність до володіння цими підприємствами. Серед останнього, через декомунізацію і перейменування Кіровограда, у пивоварні «Ципа» відбулось створення червоного сорту пива «КірOFF». Серед перших дегустаторів виявились Вадим Мурований та Мирослав Кувалдін, той самий що співав «Кі-Кі-Кі-Кіровоград». Про це свідчать опубліковані відеозаписи на тій же сторінці профілю у соцмережі. Реалізація виготовленого напою активно здійснюється через столичний паб «Pilsner Bar».

В 2011-му році, ресурсfrom-ua проводив розслідування діяльності тодішнього міністра охорони здоров’я Раїси Богатирьової. Банкрутство і продаж «Гірської тиси», журналісти пов’язували саме з цим ім’ям та іншими однопартійцями в «Партії регіонів».

Центр медіарозслідувань «Прозоро» провели власне розслідування і виявили, що останні 5 років директором ТОВ «Готіс» є Хмиз Юлія Геннадіївна. Крім цього це прізвище фігурує в переліку засновників таких фірм як: ФГ «Регіон капітал»; продюсерський центр «Ура продакшин»; ТОВ «Будінвест». В деяких з цих підприємств серед інвесторів вказані громадяни Російської Федерації. Сама ж Юлія Геннадіївна двічі була помічником народного депутата Сергія Ларіна. Виходячи з цього, логічно проводиться паралель між зареєстрованим бізнесом та тим, на кого працювала пані Юлія. Що ж до підприємства ТОВ «Готіс», то його статутний фонд складає більше 10 мільйонів гривень, а власником цього товариства є британська компанія Liberty Overseas Limited вона зареєстрована в Лондоні на ім’я – Пауля Роджера Дудлі. Далі фінансові та юридичні шляхи обриваються.


Що ж до Кіровограда, то Сергій Ларін все частіше заявляє про власне повернення і наведення ладу на території області. Цю інформацію оприлюднюють наведені вище інформаційні ресурси. Періодично публікуються коментарі колишнього очільника області стосовно проблематики перейменування міста, політичної ситуації в місцевих фракціях, або ж діяльності конкретних публічних осіб. З власних джерел нам стало відомо, що «Опозиційний блок» на чолі з Сергієм Ларіним активно ведуть перемовини із теперішнім керівництвом області та міста. У цьому колишнім «регіоналам» допомагає Євгенія Шустер, за часів керівництва Ларіна, вона очолювала пре службу обласної ОДА. На мерських виборах 2015-го року у Андрія Райковича, нинішнього міського голови, вона була консультантом передвиборчих перегонів.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама