Аналітика

Депутати проголосували «японський» і «НАТОвський» закони та розпочали перейменування

. 2758

Вчорашнє ранкове засідання Верховної Ради запам’ятається не лише вдалим повторним голосуванням за «японський» та «НАТОвський» закони. Депутати нарешті затвердили й нові (здебільшого «старі») назви населених пунктів та районів, що за часів панування більшовиків/комуністів були перейменовані у відповідності з тодішніми ідеологічними постулатами.

Як раніше повідомляла «Гречка», позавчора депутатським корпусом було ганебно провалено голосування за законопроект №0080. Він передбачав надання нашій країні надзвичайно вигідного кредиту на 20 років. Як зазначено у Пояснювальній записці до документу, дана «угода (у формі обміну нотами) між Урядом України та Урядом Японії щодо Кредитної угоди про Другу позику на політику розвитку на здійснення економічних реформ між Кабінетом Міністрів України та Японським агентством міжнародного співробітництва, вчинену 4 грудня 2015 року, набирає чинності з дати отримання Урядом Японії письмового повідомлення від Уряду України про завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.
Кредитною угодою передбачається надання Україні позики у розмірі 36,969 млрд. японських єн (близько 300 млн. дол. США) на 20 років із 6-річним пільговим періодом за змінною відсотковою ставкою (JPY LIBOR + 0,05%). Повернення позики передбачається здійснювати один раз на півроку – 20 червня та 20 грудня.
Ратифікація Угоди дозволить залучити кошти для здійснення економічних реформ в Україні».
У четвер спікер ВР Володимир Гройсман домігся ухвалення вкрай потрібного для всіх нас закону без особливих зусиль. Ратифікацію підтримали 267 народних обранців.
Слідом за «японським» депутати – хоч і дещо меншим кількісним складом (у 251 голос) - ухвалили Закон "Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні". Це Представництво має сприяти посиленню і розширенню участі України у всіх заходах співробітництва з НАТО, наданню дорадчої допомоги державним органам України, взаємодії з відповідними органами НАТО в контексті забезпечення відповідних заходів по лінії Україна-НАТО, програм співпраці та інших заходах. Як підкреслив глава МЗС Павло Клімкін під час позавчорашнього представлення законопроекту №0082, Представництво насправді обіцяє стати повноцінним посольством Північноатлантичного Альянсу в Україні.
Відчуваючи в залі неабиякий «голосувальний потенціал», Володимир Борисович поквапився запропонувати колегам так само дружно підтримати й Постанову №3854 "Про перейменування окремих населених пунктів та районів".
- Ні, про місто Кіровоград в документі не йтиметься! – зазначив спікер у відповідь на вигуки з місць окремих народних обранців.
Тож присутні в залі члени Верховної Ради 230 голосами визначили, зокрема, як відтепер зватимуться окремі селища й села Кіровоградщини. Публікуючи цей перелік, «Гречка» не виключає: аби остаточно «зацементувати» в пам’яті людей затверджені вчора назви, знадобиться певний час…
Отже, село Куйбишеве Бобринецького району тепер зватиметься селом Благодатним;
село Кірове Куйбишевської сільської ради Бобринецького району перейменоване на село Грузьке;
село Новомосковське Варварівської сільської ради Долинського району - на село Ситаєве;
село Жовтневе Могильненської сільської ради Гайворонського району - на село Кленове;
селище Іллічівка Перегонівської сільської ради Голованівського району - на селище Лісне;
село Цюрупи Лебединської сільської ради Голованівського району - на село Тернове;
село Більшовик Долинської міської ради Долинського району - на село Степове;
село Кірове Долинського району - на село Бокове;
село Крупське Кіровоградського району - на село Карлівка;
селище Комсомольське Маловисківської міської ради Маловисківського району - на селище Заповідне;
селище Комінтерн Олександрійського району - на селище Новоселівка;
село Леніна Друге Добронадіївської сільської ради Олександрійського району - на село Медове;
село Пролетарське Олександрійського району - на село Травневе;
село Леніна Перше Пролетарської сільської ради Олександрійського району - на село Зелене;
село Іллічівка Великоандрусівської сільської ради Світловодського району - на село Вищепанівка;
село Ленінка Степанівської сільської ради Устинівського району - на село Степове.
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама