Аналітика

Маслосиркомбіат у Світловодську продадуть

. 3585

Комбінат перебував у заставі тріснутого банку Жеваго «Фінанси і кредит», вкладникам якого Фонд гарантування вкладів фізичних осіб відшкодовував виплати. 

 

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на своєму сайті заявив про незаконне відчуження майна «Світловодський маслосиркомбінат». Про це пише "Телеграф".

Цілісний майновий комплекс комбінату з 2007 року перебуває в заставі за іпотечним кредитом, виданим Банком «Фінанси та кредит».

Нагадаємо, з вересня 2015 року даний банк визнаний неплатоспроможним, і Нацбанк прийняв рішення про його ліквідацію, що передбачає продаж активів і майна, в тому числі і заставного. Але якщо заставне майно якимось чином виводиться, відповідно, несе збитки держава. Адже державний Фонд гарантування фізосіб відшкодовує вклади клієнтам банку, що тріснув.

Від імені Фонду подано заяву до Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, в якому йдеться про «шахрайські дії невстановлених посадових осіб АТ« Світловодський маслосиркомбінат», що складаються в відчуженні майнового комплексу, який є предметом іпотеки. Все це, як сказано у заяві «завдало АТ «Банк «Фінанси та Кредит» і державі збитків у великих розмірах».

У документі вказується, що уповноважений на ліквідацію банку представник Фонду в кінці січня цього року отримав лист, в якому повідомлялося, що згідно з договором купівлі-продажу від 26 січня 2016 року, змінився власник нерухомого майна АТ «Світловодський маслосиркомбінат».

Ціна питання - 17,84 млн. грн. – саме в таку суму Фонд оцінює предмет застави – комбінат.

Відповідно до законодавства, щоб продати предмет іпотеки, потрібна згода іпотекодержателя - в даному випадку банку «Фінанси і кредит». Але банк своєї згоди на відчуження майна не давав.

Представник фонду, вважає, що відчуження неправомірне, і що угода укладена за допомогою обману.

«Неправомірна втрата АТ «Банк «Фінанси та Кредит» предмета іпотеки вартістю 17,94 млн. грн. завдасть шкоди інтересам держави і тисячам вкладників Банку, захист яких є основною метою діяльності Фонду», - сказано в офіційному повідомленні ФГВФО. Фонд просить правоохоронців розпочати розслідування.

Світловодський маслосиркомбінат, що знаходиться в заставі, купило ТОВ «Наш продукт плюс».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама