Аналітика

Біженців з України російські комуністи запропонували скерувати до Сибіру

. 2586

Міністерство розвитку Сходу Росії підтримало ініціативу групи депутатів Державної Думи від Комуністичної партії Російської Федерації.

Ті просили розробити федеральну цільову програму з добровільного переселення осіб, котрі вимушено залишили Україну.

Як повідомили у відомстві, до 2020 року лише в Далекосхідному федеральному окрузі буде створено понад 50 тисяч робочих місць, на які можна було б працевлаштувати українських біженців.

До переліку територій пріоритетного заселення увійшли Республіка Бурятія, Забайкальський, Камчатський, Приморський і Хабаровський краї, Амурська, Іркутська, Магаданська, Сахалінська і Єврейська автономна області.
Заступник голови Міністерства розвитку Сходу Російської Федерації Сергій Качаєв висловлює підтримку ініціативи комуністів і каже, що «відповідна позиція скерована до Федеральної міграційної служби».

1 грудня 2015 року припинив діяти пільговий режим перебування українців в Росії, крім біженців з так званих Луганської та Донецької народних республік. Відтоді без дозволу на території Росії можна перебувати не більше 90 днів протягом півроку. Порушників чекають штрафи і видворення з країни.

На думку авторів ініціативи, українцям, які не отримали документи, можна запропонувати добровільно переселитися до Сибіру і на Далекий Схід, аби прискорити розвиток цих територій.

Політолог, голова громадської палати Єврейської автономної області Наталія Матієнко вважає, що пропозицію розробити федеральну програму по добровільному переселенню жителів України на Далекий Схід варто розглядати як підготовку Комуністичної партії Російської Федерації до виборів в Держдуму Росії.

«Те, що це політична кон'юнктура КПРФ перед виборами, - білими нитками шите. Дуже дивно, що орган держвлади підтримав таку ініціативу», - зазначила вона.

Представниця громадянського суспільства дивується, чому створювані робочі місця розглядаються як передбачувані для біженців з України.

«Це взагалі неправильна постановка питання, що виділяється якась одна група. Чому не росіяни або не таджики, яких до Росії набагато більше їде? Повинна бути цілісна програма не для певної групи осіб і з подачі конкретної політичної партії», - вважає Матієнко.

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама