Аналітика

НБУ програв суд колишньому інкасатору і виплатить 35 тисяч гривень(ФОТО,ВІДЕО)

. 4197

Апеляційний суд Дніпропетровської області розглянув апеляційну скаргу Національного банку України у справі Романа Харченка, жителя Кіровограда.

Вчора, 17 лютого, колегія суддів за головуванням судді Іванова відмовила у задоволенні скарги НБУ на рішення Адміністративного суду Кіровоградської області від 11 грудня 2015 року, яким зобов’язав стягнути з відповідача на користь Харченка 17 000 гривень заборгованості по виплаті заробітної плати, 3700 вихідної допомоги та 15 000 гривень моральної шкоди.

Роман Харченко, житель Луганська пропрацював інкасатором в луганській філії НБУ понад 10 років(14.07. 2004 - 5.03. 2015). Після окупації Луганська проросійськими бойовиками чоловік разом з дружино та двома малолітніми дітьми переїхав до Кіровограда. 28 серпня Роман разом з родиною зареєструвався як переселенець в Кіровоградській області.

Перебуваючи в окупованому місті, чоловік мусив ходити на роботу в НБУ, яке розташовано поруч з місцевим СБУ, в якому весь час перебували озброєні сепаратисти, однак за свою роботу не отримав ні копійки.

Керівництво НБУ внутрішньою постановою №376 вирішило не платити зарплату тим працівникам окупованих територій, які не виконували протягом кількох місяців безпосередніх службових обов’язків. Таким чином з січня по березень 2014 року в графі заробітна плата Роман мав нулі. Протягом цього часу, як держслужбовець він не мав права влаштовуватися на іншу роботу. А по приїзду до Кіровограда у службі зайнятості не зміг отримати належну йому суму матеріальної допомоги по безробіттю.

«Текст постанови не розголошувався і я дізнався про її зміст лише за рік після звільнення, - розповідає Роман Харченко. – Я відмовився звільнятися за згодою сторін і пішов по за скороченням. Неодноразово я звертався до керівництва з проханням перевестися у відділення НБУ в будь - якій області України, проте щоразу одержував відмову».

Зрештою в Луганській області було скорочено 243 працівника. 5 березня 2015 року під скорочення потрапив і Харченко. Чоловікові нарахували 20 тисяч гривень вихідної допомоги.

За період з січня по березень заробітна плата не виплачувалась, тому Роман Харченко звернувся з позовом до суду, вважаючи дії керівництва НБУ незаконними, як і постанову, на яку воно посилається. Адже простій, що відбувався в роботі, виник не з вини працівника.

При звільненні, на думку позивача, вихідну допомогу було виплачено не в повному обсязі.

В НБУ щодо даної ситуації інша думка. Її на суді озвучила юрист держструктури:

«Відповідно до постанови НБУ №736 про виплату зарплати працівникам, які не залучались до роботи, йдеться і про цей спірний період. Ця постанова правління не скасована і діє по сьогодні. Тому НБУ і його правління мали нею керуватися і тоді. На сьогодні допомога працівникові виплачена».

Представник Національного банку в апеляційному суді повністю підтримав скаргу та просив скасувати рішення суду першої інстанції.

Заслухавши обидві сторони конфлікту, суд відмовив у задоволенні апеляційної скарги в повному обсязі. Протягом 20 днів НБУ має право звернутись до Вищого адміністративного суду України з касацією.

Харченко єдиний із майже 240 працівників системи НБУ Луганської області, який відстояв свої права у суді. Допомогли йому в цьому юристи ГО «Територія Успіху», зокрема Євген Гурницький.

Після того, як рішення увійде в законну силу, банк буде змушений виплатити колишньому працівникові Роману Харченку близько 35 тисяч гривень.

Фото, відео: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама