Аналітика

Як зберегти Інгул і зробити його привабливим

. 6083

Кіровоградський обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги разом з іншими громадськими організаціями та активістами підготував перелік заходів для збереження Інгулу, що протікає в межах Кіровограда.

З відповідними пропозиціями екологи звернулися до голови Кіровоградської міської ради з пропозицією присвятити 2016 рік річці Інгул.
Зокрема екологи пропонують:
1) Розробити та затвердити комплексну програму, спрямовану на врятування, відновлення та збереження Інгулу.
2) Провести екологічний аудит щодо дотримання вимог статей 87-90 Водного кодексу та статті 60 Земельного кодексу України, відповідно до яких вздовж річок, водосховищ встановлюються прибережні захисні смуги та водоохоронні зони, де забороняється: розорювання земель, садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних); влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки. Навколо Інгулу та водосховищ на ньому такі смуги повинні становити 50 м від урізу води, вивчити можливості їх заліснення.
3) Завершити будівництво водорозвантажувального колектора ґрунтових вод та розчистити 20 колекторів зливової каналізації з облаштуванням приймальників мулу та дренажних колодязів.
4) Громадський контроль за реконструкцією перегороджувальної споруди на р. Інгул по вул. Михайлівській.
5) реконструкція зливової каналізації міста, скорочення скидів недостатньо очищених стічних вод у поверхневі водойми всіма джерелами скидів, у першу чергу об’єктами комунального господарства та промисловості.
6) Зменшити площу Лелеківського водосховища у літній період, спустити інвестиційно непривабливі ставки та водосховища у басейні Інгулу, що дозволить зменшити витрати води на випаровування, збільшить швидкість течії та водообмін річки, зменшить явища цвітіння води.
7) Виконання рекомендацій, які дозволять оптимізувати водний режим Інгулу, зменшити забруднення води та зрештою відновити річку, яку можна буде активно використовувати для рекреації та пропагування дбайливого ставлення до довкілля. Підприємства стимулювати до використання води у замкнутому циклі, будівництва та реконструкції очисних споруд.
Окрім суто екологічних пропонують і заходи, які сприяли б розвитку рекреації та туризму. Це і благоустрій набережних річки, і створення парку активного відпочинку «Козацький острів» на базі сучасного парку ім. А.С. Пушкіна, і туристично-спортивну експедицію на байдарках від північної до південної околиці м. Кіровограда.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама