Аналітика

Суд над співробітниками ГРУ Росії: взято черговий тайм-аут

. 2734

Засідання Голосіївського районного суду Києва, в якому нині слухається справа громадян РФ Євгена Єрофєєва і Олександра Александрова, в середу 9 березня знову зірвалося. Причиною стала відсутність адвоката Юрія Грабовського - захисника Александрова.

Як заявила суду інший захисник, Оксана Соколовська, її колега протягом двох останніх діб не виходить на зв'язок. На уточнююче запитання судді адвокат відповіла: спосіб комунікації з Грабовським у неї - не тільки мобільний і стаціонарний телефони. Троє прокурорів Головної військової прокуратури також не мають інформації про місцеперебування Юрія Грабовського.
Наступне засідання у резонансній справі, за погодженням з пані Соколовською, призначено на 15 березня на 10.30.

Нагадаю: попереднє засідання 3 березня не відкрилося через відсутність обвинувачених. Напередодні Головною військовою прокуратурою України була отримана оперативна інформація про підготовлюваний напад на конвой, який повинен був доставити Александрова і Єрофєєва з СІЗО до Голосієвого. Прокурори ГВП запропонували суду продовжити розгляд справи в режимі відеоконференції, проте суд відхилив дане клопотання. Підсудні також проти відеоконференції і наполягають на особистій присутності на кожному з судзаседаній.

Сьогодні пластиковий "акваріум", в якому перебували Александров з Єрофєєвим, крім співробітників судової поліції прикривали з усіх боків автоматники в бронежилетах.

Євген Єрофєєв і Олександр Александров, поранені і захоплені в полон в місті Щастя Луганської області 16 травня 2015 року, звинувачуються ГВП України у веденні агресивної війни, тероризмі, участі в терористичній організації, контрабанді зброї та боєприпасів і порушенні порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України. Прокурори наполягають на тому, що на момент зіткнення 16 травня обидва значилися на службі в Тольяттінській 3-й Окремій бригаді спеціального призначення; сторона ж захисту стверджує, що Єрофєєв і Александров прибули на Донбас уже після звільнення з лав Російської армії.

Підзахисні Юрія Грабовського і Оксани Соколовської служили за контрактом в Народній міліції Луганської народної республіки. Свою провину обидва росіянина не визнають.
Текст і фото: Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама