Аналітика

У Кіровоградській міській раді не виконуються навіть кулуарні домовленості(ФОТО)

. 5084

Розподіл посад у Кіровоградській міськраді відбувається через домовленості. І навіть ті виконуються не завжди.

www.gre4ka.info

Про це заявив під час останньої сесії Кіровоградської міської ради депутат від «Батьківщини» Роман Колісніченко. Він стверджує, що за затвердження на посаді посади секретаря Кіровоградської міськради та підтримку на виборах нинішнього міського голови, його політсилі обіцяли посаду заступника міського голови з гуманітарних питань. Проте це призначення на посаду так і не відбулося.

www.gre4ka.info

Колісніченко вважає, що основними аргументами відмови було те, що він не є прихильником перейменування міста в Єлисаветград.

«Батьківщина» активно підтримувала Андрія Райковича ще під час виборів. Зокрема, відкрито агітував саме за цього кандидата голова обласного осередку партії та голова облради Олександр Чорноіваненко.

«Перед місцевими виборами бюро обласної партійної організації ВО «Батьківщина» прийняло рішення про підтримку А. Райковича як єдиного кандидата на посаду міського голови від найбільших демократичних партій. Я особисто за це рішення голосував і підтримував його кандидатуру задля підтримки єдності патріотичних сил. Райковича підтримали як нормальну людину, як кандидата якому повірили, а як він тепер себе поводить - кожен сам може оцінити і зробити висновки», - говорить Колісніченко.

www.gre4ka.info

За словами Романа, після виборів Райкович звернувся до «Батьківщини» з проханням підтримати секретаря і двох заступників для забезпечення нормальної роботи міської ради. Міському голові пішли на зустріч.


«Ми взяли на себе зобов’язання їх підтримати і повністю виконали їх. В існуючому форматі більшості здійснити ці ключові призначення без наших голосів було б неможливо, ми проголосували за секретаря і двох заступників міського голови, за яких просив Райкович», - розповідає Колісніченко.

За словами депутата, на момент прийняття рішення про підтримку Андрія Райковича, як кандидата на посаду керівника міста, про інші посади не йшлося. Райкович запропонував «Батьківщині» посаду заступника міського голови з гуманітарних питань вже після того, як став мером.

www.gre4ka.info

«Міський голова тричі пропонував мені піти на посаду свого заступника. Я погодився лише на четвертий раз після того, як до мене звернулися освітяни зі скаргами на проблеми галузі. Але на засіданні фракції БПП куди мене запросили, на запитання щодо перейменування міста на Єлисаветград я підкреслив незмінність своєї позиції, яку неодноразово публічно озвучував під час передвиборної агітації за А.Райковича: перейменування на Єлисаветград категорично не підтримую, так само як будь-які інші прояви формування ідеології «русского мира», спрямованої на підтримку країни-агресора. Після цього мені повідомили, що БПП не підтримуватиме мою кандидатуру через мої погляди щодо перейменування міста.

На сесії я відкрито заявив, що позиції не змінюватиму і що мої цінності і політичні погляди є для мене набагато важливішими за будь-яку посаду», – говорить Роман Колісніченко.

Чи дійсно позиція стосовно потенційної назви міста могла стати каменем спотикання? Ймовірно, адже за такою назвою приховані політичні та фінансові інтереси. 

Нагадаємо, від політичної партії «Батьківщина» до Кіровоградської міської ради увійшли 6 депутатів. Це третя «сходинка» після «БПП» - 9 та партії «Наш Край» -7. Найближче до лідерів підібралися партійці з «Опозиційного блоку» - 5 депутатів.
Проте ситуація, коли посади розподілили не прозоро, не унікальна.

www.gre4ka.info

Кулуарно скаржаться на те, що їх «злили» і не виконали своїх обіцянок перед ними представники «Нашого краю». Зокрема, мова йде про кандидата від фракції («Наш Край» + «Рідне місто» = 10 депутатів) на посаду секретаря Кіровоградської міської ради. Окрім того, у 6 з 7 комісій є представники БПП. Представники «Нашого краю» є лише в 4-ох комісіях. «За бортом» опинились і члени фракції «Опозиційний блок». Під час сесії, на якій представники провладних партій «ділили» між собою членство та головування в постійно діючих депутатських комісіях, депутати від «Опоблоку» наголошували на праві рівного представництва в комісіях. Однак, їх представники увійшли лише до 4-ох комісій.

При цьому після обговорення претендентів на голів комісій на голосування винесли лише ті кандидатури, які були визначені під час кулуарних домовленостей. Інші ж «загубились» в процесі голосування. Наглядав за «правильним» розподілом посад в постійних комісіях нардеп від БПП Костянтин Яриніч, який був присутній до кінця голосування з даного питання.

До речі, непрозорий поділ посад проблема не лише Кіровограда. Наприклад, депутати Олександрійської міськради саботують засідання сесії, адже переконані, що міський голова одноосібно прийняв рішення щодо членів виконкому. 

Ще одним підтвердженням, завдяки якому нинішнього міського голову важко назвати «людиною слова», є останнє призначення на посади начальників управлінь міської ради. Буквально вчора на посаду начальника управління земельних відносин та охорони навколишнього середовища Кіровоградської міської ради призначено Родіона Владова. Конкурсу на цю посаду проведено не було. Не дивлячись на обіцянку, яку дав Райкович в інтерв’ю газеті «Україна-Центр» від 1 грудня 2015 року, не брати на роботу жодної людини без конкурсу.

www.gre4ka.info

До чого призведе така кадрова політика і недотримання власних обіцянок міським головою та партією влади, зможуть оцінити самі кіровоградці вже зовсім скоро.

Фото: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама