Аналітика

Родина зі Світловодська не може оформити спадщину через помилку з кадастровим номером

. 4974

Донька померлого інваліда-учасника Другої світової війни, нагородженого численними медалями й орденами, не може оформити батькове майно – 5 соток землі й будинок у Світловодську.

Причиною стало те, що кадастровий номер цієї ділянки, що знаходиться адресою вул. О. Кошового, 5, присвоїли ділянці за іншою адресою.

«У 2014 році я звернулась до нотаріуса, аби оформити землю на себе. Однак отримала відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину через те, що на це майно присутня заборона. Мені довелось їхати в управління Держземагенства Світловодського району, де мені видали довідку про те, що помилково сталось дублювання кадастрового номера іншій земельній ділянці, за адресою вул. О. Кошового, 15, на рік пізніше, у 2010 році. Причина помилки невідома, оскільки внесенням даних займалось ДП «Центр Державного Земельного кадастру», - розповідає пенсіонерка Тетяна Максименко.
Для вирішення проблеми жінка мусила звернутись до суду.

Ділянку за адресою вул. О. Кошового, 15, якій помилково присудили існуючий кадастровий номер, раніше віддали у довічне користування, тож вона має заборону на відчуження. Аби отримати право на оформлення спадщини необхідно скасувати помилкове присвоєння кадастрового номера іншій земельній ділянці.
Тетяна Максименко звернулась до Світловодського міськрайонного суду з позовом до її власника. У якості третьої сторони були залучені Світловодська державна нотаріальна контора, яка вносила заборону на відчуження земельної ділянки, та Управління Держземагенства (нині Держгеокадастру – авт.) Світловодського району.

Суд виніс рішення на користь доньки померлого й визнав право власності на земельну ділянку площею 512 кв. м., що знаходиться за адресою вул. О. Кошового, 5, за нею. Однак і тепер у Реєстраційній службі Світловодського управління юстиції жінка не змогла оформити землю. Як виявилось, незважаючи на рішення суду, обидва державні акти з однаковими кадастровими номерами і досі залишаються дійсними.

Тетяна Максименко звернулась до суду вдруге. У позові суд просила скасувати Державний акт на іншу земельну ділянку з помилково призначеним кадастровим номером її ділянки, визнати незаконним його присвоєння та зобов’язати реєстраційну службу провести реєстрацію її прав на батькове майно. Однак суддя не задовольнив жодну з позовних вимог пенсіонерки. Управління Держгеокадастру теж відмовило заявниці самостійно виправити допущену ними помилку.

У квітні буде вже 2 роки як тривають суди.

« Я, пенсіонерка із пенсією в тисячу гривень, вже витратила 7 тисяч гривень і програла другий суд. Зараз пишу апеляцію, однак не впевнена, що на неї хтось зверне увагу. Я маю купу хвороб, уже 3 роки не можу собі дозволити пролікуватись хоча б раз на рік. Я просто хочу вступити у свої законні права й успадкувати земельну ділянку за адресою вул. О. Кошового, 5, де до 2013 року проживав мій батько», - бідкається Тетяна Максименко.

Наприкінці січня Тетяна Максименко звернулась із заявою до Світловодського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області про кримінальне правопорушення з боку управління Державного земельного кадастру. У заяві пенсіонерка зазначає, що управління мало самостійно виправити власну помилку, однак відмовилось це робити, що по суті є невиконанням рішення суду.

Як повідомила «Гречці» керівник сектору зв'язків з громадськістю ГУ НП в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко, заяву пенсіонерки зареєстрували. Інформація за заявою внесена до ЄРДР за ч. 1 СТ. 382 (невиконання судового рішення). Наразі проводиться розслідування.

В управлінні Держгеокадастру у Світловодському районі жодних проблем не бачать, запевняють жінка може вступати в права спадкоємця, оскільки кадастровий номер зареєстрований лише за адресою її померлого батька.

«У нас в Державному земельному кадастрі земельна ділянка рахується за Іваном Панченком, який проживав за адресою вул. О. Кошового, 5 у Світловодську. Ніяких перепон немає. Якщо нотаріусом скасовано заборону на відчуження, громадянка Тетяна Максименко може скористатись своїм правом на спадкування. Проблеми виникають у нотаріуса і реєстраційної служби», - прокоментувала в.о. начальника управління Держгеокадастру у Світловодському районі Кіровоградської області Ірина Запорожцева.
«Гречка» надіслала інформаційний запит до Головного управління юстиції в Кіровоградській області з проханням роз’яснити, чому реєстраційна служба відмовляє пенсіонерці в оформленні спадщини. Однак у своїй відповіді управління послалось на нотаріальну таємницю і повідомило, що «Тетяні Максименко на неодноразові звернення надано відповіді та рекомендації стосовно вирішення питань, викладених у зверненні».

Наразі родина чекає на апеляційний розгляд їхньої справи і сподівається все ж оформити майно батьків.
«Нам не гроші потрібні, а щоб оформити будинок. Два роки судимось, а діти з внуками вже б порядкуватись почали біля будинку», - говорить чоловік пенсіонерки Олександр Максименко.
Світлана Дубина

Поширюйте

Коментуйте


Реклама