Аналітика

Які перспективи входження України до європейської системи протиракетної оборони

. 4476

Україна має намір приєднатися до європейської системи протиракетної оборони. План на найближчу перспективу озвучив секретар Ради з національної безпеки і оборони при Президентові України Олександр Турчинов.

 f 20900828941428151216


Чемно відмовившись від президентської пропозиції очолити уряду (після несподіваної відмови спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана щодо переходу на нову посаду), Турчинов дуже схвально відгукнувся про ЄвроПРО. Для цього уродженець Дніпропетровська - визнаного центру радянського, а потім і українського ракетобудування - скористався знаменною датою 12 квітня.

«У сфері ракето- і авіабудування Україна подарувала світові цілу плеяду вчених і конструкторів - геніїв світового масштабу, - йдеться в тексті привітання працівникам ракетно-космічної галузі з нагоди Дня космонавтики, розміщеному на офіційному сайті РНБО. - Це і Ігор Сікорський, і Олег Антонов, і Михайло Янгель, і Сергій Корольов, і багато інших».

Сьогодні, як вважає Турчинов, одним із важливих завдань для посилення оборони і безпеки України є відновлення ракетного щита. «Україна повинна захистити себе і стати частиною надійної дієвої системи протиповітряної і протиракетної оборони в Європі - непроникною для ракет і авіації», - цитує свого боса прес-служба РНБО.

Варто нагадати: 22 березня 2016 року Олександра Турчинов оголосив про успішне випробування бойових ракет українського виробництва, зазначивши, що «інженери забезпечили виробництво вітчизняних ракет без комплектуючих з РФ». Оскільки відповідно до планів НАТО система захисту Європи від ракетних ударів повинна бути розгорнута не пізніше 2018 року, Україна в період, що залишився до «дедлайну», форсуватиме проект «Вільха».

Ракета «Вільха» - розробка знаменитого КБ «Південне», розташованого в Дніпропетровську. Раніше Південний машинобудівний завод випускав для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) лише «некеровану» модифікацію ракети.

Крім цих ракет, що «коригуються» під час підльоту до цілі, державний концерн «Укроборонпром» у поточному році має намір закупити в інтересах Збройних сил України комплекси крилатих ракет «Нептун» розробки київського КБ «Луч». З «Нептунами», щоправда, не все так просто: без російських комплектуючих ні береговий, ні корабельний варіант «Нептуна» не запрацює.

Як відомо, Міноборони РФ бачить в розгортанні системи ЄвроПРО загрозу національній безпеці своєї держави. Відповідно, постачання Україні вкрай необхідних їй комплектуючих для проекту «Нептун» становило б небезпеку для російського стратегічного потенціалу.
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама