Аналітика

Володимир Гройсман: «Я вам покажу, що таке управління державою!»

. 7493

Урядова криза, що вибухнула в Україні ще ввечері 16 лютого - внаслідок невдалої спроби змістити з посади прем'єра Арсенія Яценюка - близька до завершення.

Скоординованими зусиллями фракцій «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт», за підтримки контрольованої олігархом Ігорем Коломойським групи «Відродження», депутатської групи «Воля народу», одинадцяти позафракційних депутатів і перебіжчика з Радикальної партії давній соратник чинного Президента Петра Порошенка Володимир Гройсман отримав голоси 257 членів Верховної Ради. Тепер Володимир Борисович поєднує дві державних посади: голови уряду і депутата Верховної Ради.

«Опозиційний блок», «Самопоміч» та «Батьківщина» не дали Гройсману жодного голосу. Власне, і коаліція, про переформатування якої так багато говорилося в ці дні, нашкрябала лише 206 «таких, хто хочуть змін». Що дало привід і проросійським депутатам з «Опозиційного блоку», і крайнім українським націоналістам заволати: в центрі Києва щойно стався ще один державний переворот!

Депутат-мажоритарник, член ВО «Свобода» Юрій Левченко розповів депутатському корпусу про низку превентивних кроків «путчистів». Виявилося, що після виступу в сесійній залі глави держави Петра Порошенка... раптово закрився сектор реєстрації законопроектів Верховної Ради. Пан Левченко марно намагався розшукати завідувача сектором, щоб той прийняв від депутата альтернативний законопроект про вилучення із запропонованого коаліцією «пакету» для голосування пункту про скасування схваленої ним і рештою колег 16 лютого незадовільної оцінки уряду Яценюка. Бо виходило: скільки-небудь вагомої причини для зміни уряду України нині немає.

Однопартієць Левченка Андрій Іллєнко з трибуни ВР звинуватив Петра Порошенка в політичному шахрайстві: 206 депутатів - це ніяка не коаліція (де потрібні мінімум 226 членів), а пакетне голосування - взагалі порушення Регламенту роботи Верховної Ради та Конституції взагалі.

«Переплюнув» всіх, втім, депутат з «Опозиційного блоку» Олександр Долженков, який назвав владу - вперше в стінах українського парламенту! - «хунтою, яка прийшла в результаті державного перевороту».
Лікарі тим часом «відкачували» депутата з «Народного фронту» Світлану Войцеховську, котра перебувала поруч із Арсенієм Яценюком починаючи з 2004 року. Дама працювала з «молодим талантом» і в Національному банку України, і в період «заслання» після «Помаранчевої революції» (коли Яценюка перевели на посаду першого заступника губернатора Одеської області), і в міністерстві закордонних справ. З обранням Яценюка головою Верховної Ради Войцеховська очолювала Секретаріат голови парламенту, а після «Революції Гідності» - апарат Кабінету міністрів. Кадри, що зафіксували військовослужбовців Управління державної охорони, які виносять Світлану Володимирівну на ношах з другого поверху Ради, обійшлися парламентським фотокорам в серію досить болючих стусанів від окремих депутатів. Які до цього благали моїх колег «задіяти» власні залишки совісті та співчуття...

З переходом Гройсмана на роботу в уряд у парламенті сталися помітні кадрові зміни. Вперше в новітній історії країни в президії Верховної Ради сидять дві жінки: Ірина Геращенко (перший віце-спікер) і Оксана Сироїд (віце-спікер).

Новому главі ВР Андрію Парубію доведеться також відпустити з депутатського корпусу до десятка народних обранців, які отримують в Кабміні Володимира Гройсмана посади, що личать їх статусу.

До слова, «Відродження», так вдало «підставити плече» Петру Порошенку, вже зажадало від нового спікера кілька головуючих постів в парламентських комітетах. Не лише для себе - для проєвропейськи налаштованої опозиції в особі «Батьківщини», «Самопомочі» і прихильників Олега Ляшка. Без 39 депутатських голосів від ставлеників Коломойського і «Волі народу» конструкція «карткового будиночка», що вибудовувалася з такими неймовірними зусиллями, обрушилася б уже на другій годині роботи сьогоднішнього ранкового засідання.
... Перед вирішальним голосуванням тоді ще спікер Володимир Гройсман, назвавши критику на свою адресу «балаканиною», вимовив: «Я вам покажу, що таке управління державою!».

Швидше за все, дана фраза не була загрозою. Володимир Борисович просто натякнув: Гройсман-прем'єр буде разюче відрізнятися від Гройсмана-спікера.

Чи так це насправді, українці відчують вже у найближчі місяці.

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама